Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи

Публикувано от laki 131 
Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 09:00:24
Здравейте.Искам вашето компетентно мнение за построяването на 4 еднофамилни къщи.Имам проблеми с идейните проекти.По точно с това,какво да има на 1 етаж и на 2 етаж.Направихме 2-3 идейни проекто с цел клиентите да имат някаква база.Но едни искат едно други друга.А трябва да построя къщите едентични за да могат да излязат по-ефтини и да се продадат по-лесно.Изложението е Юг-Изток-Запад.Ще се опитам да изпратя някоя картинка.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 10:11:12
Привет,нямам претенции за компетентност.Само мнение.
Защо ще ги наредите къщите като войници,т.е.еднотипни.Дайте възможност на клиентите Ви да си изберат,още повече ,че са 4 на брой.Ще повлияе ли много на цените за строеж ,ако не са тип конфекция.
Няколко идеи;На първи етаж ведно с хола и кухнята и сан.възел,ако може да сместите и една гостна стая с сан.възел и на втория спалните.
Или с гараж,басейн, сауна,кабинет +всичко горепосочено,както правят повечето хора.Но изходната точка е на каква площ мислите да застроявате.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 10:32:07
ако ти трябва мнение КАК да строиш - архитекти и инженери бол
ако ти трябва мнение ДАЛИ да строиш - това е вече сериозен въпрос !
-----
трябва да си ентусиаст да строиш сега

...............................................
за всеки балон - ИГЛА , за всяка дупка - ЧЕП
Радой Ралин winking smiley
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 12:39:55
laki 131 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте.Искам вашето компетентно мнение за
> построяването на 4 еднофамилни къщи.Имам проблеми
> с идейните проекти.По точно с това,какво да има на
> 1 етаж и на 2 етаж.
Направихме 2-3 идейни проекто с
> цел клиентите да имат някаква база.Но едни искат
> едно други друга.А трябва да построя къщите
> едентични за да могат да излязат по-ефтини и да се
> продадат по-лесно.
Изложението е Юг-Изток-Запад.Ще
> се опитам да изпратя някоя картинка.


Здравей колега, ако направиш къщите еднакви, ще стоят като войници и едва ли ще се продадат по-лесно. Много е важно , според мен , къщите да изглеждат по различен начин всяка , а да са близки по разпределение. Цената ще ти е една и съща. Също така и ситуирането им в палцела е толкова важно , колкото и къщата.
Мисли и знай , че да ти дадем идея от тук , все едно да те лекуваме по телефона.

Вслушай се и в мнението на Пунди , не е за изхвърляне и подписа му.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 17:56:41
avatar
[www.plans.ru]
Разгледай този сайт - смятам ,че можеш да почерпиш добри идеи за къщи..... *yes*

Чест и почитание
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 19:42:32
Няма еднозначен отговор.Всеки клиент си е башка чешит.

В последно време се нагледах на къщи , къщички и къщета.Всеки е различен.Едни залагат на голям дневен тракт и малки спални.Други обратното.Видях спалня за възрастни на площ от 124 м2.

Така че тичай при архитекта и действай.
LKK
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
30-03-2009 - 22:56:44
Здравейте, не съм специалист, но ето какво мисля по въпроса.
Еднаквостта действа подтискащо и лишава от индивидуалност, която е много важна за всеки предпочел къщата пред апартамента.
Според мен къщите трябва да са в един стил, но да варират като квадратура/+-30м2/, като се използват оптимално даденостите на парцела. Мястото на гаража, верандата, входа, кухнята, стълбищната клетка и мокрите помещения трябва да е предварително определено, а всичко останало според предпочитанията на клиента/когато се появи/. Икономията при строежа трябва да се търси в типови конструктивни решения, еднаква технология на детайлите и правилно планиране на работата.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
31-03-2009 - 17:31:47
Баси безумната тема moody smiley moody smiley moody smiley
Лаки , ако нямаш вяра на вкуса си , гледай в интернет как са го направили хората , как е аранжирано пространството , после го доразвийте с архитекта си .
Тази тема ми звучи като - "дайте идея , която ми гарантира 100% продаваемост " !?
Има един дето може да ти даде тая идея , ама само Слави Трифонов му знае номера . :] :] :]
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
31-03-2009 - 21:57:15
Чудя се как някой иска да построи четири къщи, а не знае какво е форум и не го е прочел! Като капак на това е сбъркал в най-важната дума "по-еФтини"......!
Това ще рече, че зародиша нещо не е читав!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-31 22:00 от partzalev.
Re: Помогнете-търся мнение за еднофамилни къщи
31-03-2009 - 23:17:07
maxi dizayn
Благодаря ти за съобщението. Така строихме една на Сл. бряг и не тече.

laki 131,
Ти да не мислиш, че архитектите трева пасат? И за типови къщи и за различни все едни пари ще ти вземат, мери се на квадрат.

Изтървеш ли му краят на клиента си за никъде. Клиентът не купува, когато има избор. Правиш ги еднакви, като оставяш малко плътност и кинт и строиш първата, като я продадеш следващите, ако някой иска малко му вдигаш или сваряш квадратурата. С къщите внимателно, трудно се продават.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход