Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ще строя! Дайте ми съвет за бригада

Публикувано от sisill 
ozi
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 10:09:10
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Ози, можеш да направиш бяла пръскана мазилка,но не
> само с пръскане. Първо рдиш стиропора, после
> замазка с мрежа- сиво, втора замазка бяло,
> пръскана мазилка накрая. Продават я готова в
> чували и няма нужда да правиш смеси. Това лято
> правих една къща - става супер и избора ти е
> добър.
Ако не шпакловаш с мрежа ще се напука между
> стиропорите а може би въобще няма да задържи
> пръсканата.


Нещо такова имам в предвид; ако имаш малко снимки да качиш?

Поздрави!
smiling smiley
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 10:20:23
С удоволствие, ако ми обясниш как се качват *pardon* :-[
ozi
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 10:28:05
Май трябва да се качи в снимка бг или другаде , опитах с copy- paste но не става...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-12 10:30 от ozi.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 12:10:46
Здравейте всички отдавна не бях във форума,но сега следя с интерес темата за стр.бригада или фирма за груб строеж.Аз също започвам сега и се интересувам от оферти за груб строеж на равно място близо до София.Приемам оферти само за труд с мои материали на адрес:baraboni@abv.bg.
Ако бригадата е с технически изпълнител още по-добре. Ако на някои му се работи качествено и сериозно да ми пише от моя страна ще получи същото отношение.
Чакам предложения за което благодаря предварително.
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 14:51:02
Здравейте,
Изчетох темата , интересна е . Та в посока топлоизолация и мазилки/тъй като и аз съм на този етап/ и аз да споделя: Вчера говорих с представителите на КАПАРОЛ - похвалиха ми ги -та те ме убеждаваха за тяхната фасадна система EPS над 15 см/и нямало нужда от отопление/+... и накрая новата им карбонова мазилка, която не задържала прах.Имат няколко системи, като карбоновата е най скъпата.Няколко пъти питах за цени, но откланяха с мотива, след Стройкото да се свържа с техния представител и да ми кажат.Това ме навежда на мисълта, че просто им е неудобно висока цената. Някой има ли наблюдения?Ако е така ще ползвам друга изол.система.Дайте мнение коя си заслужава най много, изхождайки от съотношението цена-качество.Иначе сайта им е скапан/по добре немския да се ползва/.По отношение на цокъла който искам да бъде с камък ми отговориха ,че камъка бил много тежък и рано или късно ще отлепи.Предложиха ми техните фасадни тухлички/които ставали и за цокъл и били далеч по леки/ . Цокъла мисля да го направя от XPS 8 см,поцинкована мрежа ф2,5 на 5см квадрати-положена върху теракол на гребен и след това загладена,захваната с дюбли-5бр./м2 и отгоре да лепя камъка.Те ме уверявят че ще отлепи след време.!?!Вече почнах да се обърквам, дали е комерсиален трик, за да си продават клинкера или наистина така се прави ? Моля, някой ако знае да каже, допълнителна инфо приемам. Знам ,че в случая е важен теракола особено-мисля си с ARDEX да го правя, но не е задължително-някакви други предложения и майсторски хитринки/на база успешен опит?/ smoking smiley


Всички търсим истината!
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 15:10:27
За цокъла , може да се поотпуснеш откъм пари , защото първо не е много и второ е на земята и зимата там леда ще се стопява последен .
Нека там да е добре уплътнено заради капилярни води , които работят бавно , но сигурно .
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 16:14:28
Благодаря на СтефанБ и MB2316 , за мненията и инфото, все пак реших да не правя компромиси и се спрях на силиконова мазилка (Вебер).А ако има още няколко дни като последните на NYSE ще започна и планиране на вътрешно довършване. *ok*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 16:36:00
Иво , където нещата са изложени на атмосферно влияние си е най-малкото разумно да се поохарчиш за да си доволен после !
Хубаво и евтино ако намерите някъде ме викайте да купя и аз ! *ok*
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 16:36:23
Е как няма да се отлепи като не виждам как ще го хванат с дюбел 15 см ЕПС...
За цокъла ползвай ХПС коефициента е 1.4 за изчисление на топлопроводимостта спрямо тази на ЕПС-а. Демек 7 ЕПС=5 ХПС.
Важно е изолацията да ти е задигната до под цокъла, поне на 30 см над земята/пътеката. После ХПС-а залепен най-добре на гребен. Следва в идеалния случай мрежа с една ръка шпакловка, като за мазилка после - малко е в повече, но при мен го направих, това допълнително заздравява. После поцинкованата мрежа с дюбели (вземи си от полските, 12-ки, добри са) Следват плочите лепени с флексово лепило задължително и да не е от евтините - Борото върши работа, но има и по-добри.
Много е важно, ако е възможно цокъла да е по-навътре от мазилката, за да пада водата пред/над него с водооткап, иначе, ако фасадата е наравно, като се облепи с камък цокъла ще излезе по-навън и тогава ще трябва да му се прави шапка с водосборен канал, при мен така го направиха, но не беше проектирано друго а аз не се усетих да намаля дебелината на изолацията така, че с камъка да дойде поне на 2 см по-навътре и се наложи да изваждам за капа от китайски гранит... Цокъла ми е от травертин (най-добре от по-плътен камък, тоя пие вода) но не ми се връзваше с гнайс и реших, че хидроизолацията и ХПС-а измазан ще свършат работа... Дали ще се разруши... Ами блока в който живея сега е целия облицован с бял врачански камък, правен както се правеше от старите майстори - с медна тел вързана на скарата шестица 15/15 с циментово мляко отзад... Не е мръднало нищо вече 10 години, та и да отлепи ще го залепя, просто си тейкнах риска...
Re: Ще строя! Дайте ми съвет за бригада
12-03-2009 - 16:42:39
Иначе 15 см ЕПС си е сериозна работа, направо отиваш в класа на пасивната къща...Но се разрови тук по темите с подобно съдържание и виж какъв процент от топлината ти излиза през стените, какъв през покрива и основите, съответно през прозорците и тогава прави сметка дали си струва. Ако освен стените здраво изолираш и покрива и основите и около, да около къщата и прозорците са ти трикамерни поне, е, верно ще се топлиш от осветлението. Но хората там правят системи рекуператорни, за да не отварят изобщо за проветрение и т.н. Демек ако ще го правиш прави го както трябва. Иначе пак ще ти е плщс, но няма да има чак такъв ефект само с 15 по стените няма да минеш без отопление, може с климатик да е, но ще топлиш...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход