Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дървен сайдинг - как?

Публикувано от bulhomes 
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 13:55:48
avatar
Ето един примерен отговор - статията най-отдолу - [ecohome.bg]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 17:25:06
смолата е недостатък на дървесината, при това голям!
Николов, това твърдение ме разби. Можеш ли да го разясниш научно, но с прости думи като за мене, та да не се излагам като говориме за качество на дървесината. Наистина до сега бях чувал само точно обратните твърдения. За смолата и Комския материял. Освен на времето нашите да са внасяли нещо друго от там а не лиственица.
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 19:24:14
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Освен на времето нашите да са внасяли
> нещо друго от там а не лиственица
.

Понеже Фло беше много категоричен започнах и аз да се замислям дали е така, ама аз съм виждал само лиственица... *xxx* *xxx*

Да, смолата е голям недостатък на дървесината (нали правиш разлика между дървесина и дърво? winking smiley ).

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 19:53:10
Според мене има разлика м/у дървесина и дървен материал. Аз под дървесина разбирам отпадъка при обработката на дървения материал. Не твърдя че това е правилно.
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 19:58:33
avatar
Дървото (независимо от дървесния вид) след като се отреже се превръща в дървесина (независимо от предназначението му). Дървения материал е част от дървесината, който се използва за мебели, строителство и т.н. На останалото - за производство на хартия, пелети и т.н. обикновено го наричат просто - суровина.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 21:33:16
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> смолата е недостатък на дървесината, при това
> голям!
> Николов, това твърдение ме разби. Можеш ли да го
> разясниш научно, но с прости думи като за мене, та
> да не се излагам като говориме за качество на
> дървесината. Наистина до сега бях чувал само точно
> обратните твърдения. За смолата и Комския
> материял. Освен на времето нашите да са внасяли
> нещо друго от там а не лиственица.


И аз съм изненадана! Моето дюшеме е от комски материал. Две години съхна в спалнята / как не хванах ревматизъм от мокрите чаршафи, не знам!/. Лепиха го, коваха го, стягаха го, ако знаеш как скърца и как от всичко се наранява....
LKK
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 22:04:46
Don Balon пита:
-------------------------------------------------------
> смолата е недостатък на дървесината, при това голям! ???

Като недостатък на смолата в дървесината мога да посоча използването на иглолистна дървесина за пейки /баварски стил/. Като ги сложих и като ги пекна пролетното слънчице и около всички чворове започна да избива смола. Сещате се какво става като седнеш отгоре. Чистя с разтворител, на следващият ден пак... И така до края на месец май - юни. На втората година смолата беше по-малко, но достатъчно, за да залепнеш. :]
Чак след третата година престана да пуска, а ужким сух материал купувах и докато си спретна пейките минаха още две годинки.
Re: Дървен сайдинг - как?
06-03-2009 - 23:37:35
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon пита:
> --------------------------------------------------
> -----
> > смолата е недостатък на дървесината, при това
> голям! ???
>
> Като недостатък на смолата в дървесината мога да
> посоча използването на иглолистна дървесина за
> пейки /баварски стил/. Като ги сложих и като ги
> пекна пролетното слънчице и около всички чворове
> започна да избива смола. Сещате се какво става
> като седнеш отгоре. Чистя с разтворител, на
> следващият ден пак... И така до края на месец май
> - юни. На втората година смолата беше по-малко, но
> достатъчно, за да залепнеш.
> Чак след третата година престана да пуска, а ужким
> сух материал купувах и докато си спретна пейките
> минаха още две годинки.


Ами г-н ЛКК, правете колофон и го продавайте на Софиската Филхармония да си търкат лъковете на цигулките.
Re: Дървен сайдинг - как?
07-03-2009 - 14:58:13
smiling smiley LKK !

Ако няма да съдействаш на Софийската филхармония с колофона,можеш и да се сетиш защо на алкалния натриев карбонат му викат сода за дъски.Разтворителя,дето си ползвал само разрежда дървесната смола и даже може да стане по-лепкаво и пластично после,след изпарението!Следващия път измий няколко пъти дъските със сода за дъски ,разтворена в гореща вода *drunk*





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-07 15:58 от фло.
LKK
Re: Дървен сайдинг - как?
07-03-2009 - 20:07:16
Знаех си, че отсъствията от часовете по химия няма да минат безнаказано. sad smiley
С разтворителя определено не става. Следващият път ще пробам с натриев карбонат. *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход