Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Измятане при дървото

Публикувано от LKK 
Re: Измятане при дървото
16-02-2009 - 22:40:02
avatar
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Иначе си е лакирана, но с 18 годишен лак,
> който не е в най-добро състояние.


Той отдявна не работи, затова се е появил и проблема.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Измятане при дървото
16-02-2009 - 22:56:21
Вече те питаха, ама нека и аз:през лятото , след продължителен период на сухо и топло време / поне един месец на +30/- оправя ли се?
Re: Измятане при дървото
16-02-2009 - 23:04:41
Пробии няколко отвора ф2-3 мм. - даже можеш някаква фигурка да измислиш!
Нито ще ти бяга топлото, нито ще влязат крадци, нито ще се чува отвън, НО температурната разлика по вътрешната и външната повърхост,както и овлажняването ще се изравнят!
LKK
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 00:39:50
ivorad Написал:
-------------------------------------------------------
> Вече те питаха, ама нека и аз:през лятото , след
> продължителен период на сухо и топло време / поне
> един месец на +30/- оправя ли се?

През лятото жената мирясва и не ме закача, обаче зимъска става зла и раздразнителна и ми пили за вратата. :]
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 05:50:24
Смени си вратата
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 08:36:35
avatar
Временно спасение - да я постъргваш по малко с длетото, за да не ти пилят на главата
Трайно спасение - сменяш вратата.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 11:50:00
LKK,сетих за един начин да си решиш проблема.Николов е прав,че никой няма да се навие да ти изправи вратата,защото е по-добре да ти направи нова.
Вземи хубави декоративни,ковани шини и ги сложи по подходящ начин със здрави види,там където е изметната вратата.Щом вратата ти е дървена с естествен цваят ще стои според мен много добре!
За целта трябва да свалиш вратата, да я стегнеш от страната на изметнатото и сложиш здраво шините с видите.Имах такъв проблем с една доста голяма порта и така я оправих!
Успех!
LKK
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 18:43:45
*bow*
Благодаря Ви за съветите.
Най вероятно ще я дялна с длетото, но преди това ще погледна за накакви декоративни шини. Ако намеря такива, с които да я докарам като врата на средновековен замък, може и да опитам.
Трябва обаче съгласуване на проекта. *drink1*
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 19:17:54
Каква преписка за една врата. Сега я рендосай малко и ако се оправи - добре. През лятото като изсъхне я свали, шлайфай я и я лакирай. Аз го правих преди години с яхтен лак. Сега има всякакви лакове. Ако не се оправя, сменяй вратата или жената :] . Не си струва да товариш вратата с винкели и шини - вероятно ще увисне, защото пантите и касата не са проектирани за по-голям товар.
Re: Измятане при дървото
17-02-2009 - 19:28:26
Ако си сменял скоро дограмата, може да се увеличил процента на влагата?!

Растителна защита - съвети

Склад под наем - 400 кв.м.
Warehouse for rent in Bulgaria
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход