Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КАКВИ ТУХЛИ?

Публикувано от topurov 
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
05-04-2009 - 23:41:23
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> фло, ако мястото не е секретно, ще кажеш ли като
> започне правенето на стените, който е любопитен да
> дойде да позяпа (например аз)


:] Мястото е до курорта Камчия.Там съм консултант на обекта по тая система!Мисля да снимам и да кача снимки,но това с правенето и леенето на полистиролбетона е толкова проста работа,че чак не си струва усилията да се онагледява! Виж за моя обект нещата стоят малко по-различно,защото предвиждам стените да са трислойни с обща дебелина 40 см.като външния слой е лят полистиролбетон с по-висока плътност,следва слой въздух или изолация и вътрешен лят с ниска плътност-200-250-кг/м2.Идеята ми е да следвам немския стандарт за външен ограден зид на пасивните къщи!Проекта ми още не е готов,както и бюджетирането,така,че живот и здраве по-натък през годината ще покажа и това!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
06-04-2009 - 07:40:50
Фло не разбрах ти стени ли лееш или си лееш тухлички. Ако лееш направо стените - оставяш ли тази фуга до колоните и задължителна ли е тя. Армировка на излята стена прави ли се (и фусове от горната и долна плоча и колоните). По-напред бях писал, но никой не ми отговори - ако се излива стена, не може ли предварително при изливането на горната плоча над стената да се оставят отвори, примерно с тръби фи 110 мм, през които да се налива лекия бетон.


За съжаление ще мога да се включа пак в петък
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
06-04-2009 - 09:10:08
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло не разбрах ти стени ли лееш или си лееш
> тухлички.

Ако стената ти примерно трябва да е 2,80 висока и да опира в трегера,то тогава лееш до 2,50 стената и отделно си лееш тухлички 30 см , с които после попълваш зида до 2,50 височина! Полистиролбетона играе ролята на мека връзка и затова се лее покрай колоните без отстояние ,каквото се изисква за клинкерните тухли!
Така,че след като си кофражирал стените до определена височина,ти знаеш вече колко височина ти остава до края и си лееш и тухлите за това.Между другото за кофраж на тоя бетон са подходящи всякакви подръчни материали-OSB,тънка ламарина,шперплат,фазер и каквото има.Декофрира се след ден-два,ако цимента за бетона е бил R 42,5 /зелените торби/.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
07-04-2009 - 14:09:16
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> dodo2 Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > фло, ако мястото не е секретно, ще кажеш ли
> като
> > започне правенето на стените, който е
> любопитен да
> > дойде да позяпа (например аз)
>
>
> Мястото е до курорта Камчия.Там съм консултант
> на обекта по тая система!Мисля да снимам и да
> кача снимки,но това с правенето и леенето на
> полистиролбетона е толкова проста работа,че чак не
> си струва усилията да се онагледява! Виж за моя
> обект нещата стоят малко по-различно,защото
> предвиждам стените да са трислойни с обща
> дебелина 40 см.като външния слой е лят
> полистиролбетон с по-висока плътност,следва слой
> въздух или изолация и вътрешен лят с ниска
> плътност-200-250-кг/м2.Идеята ми е да следвам
> немския стандарт за външен ограден зид на
> пасивните къщи!Проекта ми още не е готов,както и
> бюджетирането,така,че живот и здраве по-натък
> през годината ще покажа и това!


Как смяташ да разпределиш дебелините отвън->навътре, а и е интересно ако има въздушна междина как ще я постигнеш.
Между другото си мислех тези дни , понеже от миналата година ми попаднаха случайно и си купих изгодно 15к тухли единчки, което е около 90 линейни метра стена единична, дали да заложа на стена: (отвън навътре) тухла четворка,нормално редена, 8 см. изолация,въздух за кабелите, тухла единичка (единично редена);
друг вариант е да се издаде 5 см. напред четворката за да се изолират колоните и плочите с хпс.
Ако колоните са 25 см. и съвпаднат точно с четворките, то се получава че изолацията и зида от единички ще е като стая в стаята и би трябвало ефекта е много добър.

Интересно би било и следното - слагам на колоните и полочите 5 см.хпс, след това се кофражира и се излива по системата Фло лекия бетон - така се изравнява с нивото на колоните+изолацията, и след това да си приложа вътре изолация + единичките smiling smiley...

Така си мисля че няма да има и нужда да се намесва предварително архитект - само да се предвидят стаите за това "изяждане" на пространство по около 20 см. навътре smiling smiley..
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
08-04-2009 - 22:27:46
georgebg Написал:
-------------------------------------------------------

>
> Как смяташ да разпределиш дебелините
> отвън->навътре, а и е интересно ако има
> въздушна междина как ще я постигнеш.
> Между другото си мислех тези дни , понеже от
> миналата година ми попаднаха случайно и си купих
> изгодно 15к тухли единчки, което е около 90
> линейни метра стена единична, дали да заложа на
> стена: (отвън навътре) тухла четворка,нормално
> редена, 8 см. изолация,въздух за кабелите, тухла
> единичка (единично редена);
> друг вариант е да се издаде 5 см. напред
> четворката за да се изолират колоните и плочите с
> хпс.
> Ако колоните са 25 см. и съвпаднат точно с
> четворките, то се получава че изолацията и зида от
> единички ще е като стая в стаята и би трябвало
> ефекта е много добър.
>
> Интересно би било и следното - слагам на колоните
> и полочите 5 см.хпс, след това се кофражира и се
> излива по системата Фло лекия бетон - така се
> изравнява с нивото на колоните+изолацията, и след
> това да си приложа вътре изолация + единичките
> ...
>
> Така си мисля че няма да има и нужда да се намесва
> предварително архитект - само да се предвидят
> стаите за това "изяждане" на пространство по около
> 20 см. навътре ..

Ще карам по ред!
Външен зид 15 см от полистеролбетон с плътност 600-900 кг./м3 след декофриране следва слой от изолация 10 см вероятно каменинова вата от по-плътната или стиропор,като след монтажа на изолацията се прави кофражна стена на 15 см и междината се попълва с лек бетон-полистиролбетон с плътност 200-250 кг/м3 или общо 40 см.дебелина!
За единичките:
По принцип когато се зидат тухли с различна дебелина външните са по-тесните,т.е. ако зидаш с единички и четворки единичките се зидат от външната страна на зида.
Единичките можеш да ползваш и за шайби,само трябва да се договориш с конструктора да ти ги предвиди вместо бетонни!
За системата Фло:
Това е алтернативна система на традиционното и скъпо строителство ! Първо отпада топлоизолацията , особено външна-икономия на 40 лв.м/2.Второ отпада строителния или лепилен разтвор,който иначе се ползва при зидането и измазването както и парите за труд по тези операции/зидария 20 лв.м/2,мазилки 6лв по няколко пъти /. Практиката на зидането и мазането е ,че колкото материал има по зида още толкова и се хвърля като отпадък!Трето отпада цялата тумба майстори и общаци -икономия на разходи за труд-всички стени могат да бъдат направени от двама души и дори на принципа"направи си сам"!Четвърто стените излизат и като материал в пъти по евтино от тухлите,както и транспортните разходи по доставката на десетките палети с тухли и голямата чупливост.Пето отлична топло и хидроизолация и качество на комфорт на обитаване и т.н.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
08-04-2009 - 23:39:22
фло какво мислиш ако се направи по следния начин,вместо външна зидария от 25 см да се направи 30 см със полистеролен бетон изцяло като 5-см са издадени извън конструкцията,за да не се губи пространство и върху тези 30см се налепи да кажем 5 или 7.5 см каменна вата с висока плътност примерно на рокуул,дали ще се запазят качествата,все пак ватата е много скъпа а пък и при мене е по проект
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
09-04-2009 - 08:41:07
peterbg Написал:
-------------------------------------------------------
> фло какво мислиш ако се направи по следния
> начин,вместо външна зидария от 25 см да се направи
> 30 см със полистеролен бетон изцяло като 5-см са
> издадени извън конструкцията,за да не се губи
> пространство и върху тези 30см се налепи да кажем
> 5 или 7.5 см каменна вата с висока плътност
> примерно на рокуул,дали ще се запазят
> качествата,все пак ватата е много скъпа а пък и
> при мене е по проект

При 30 см дебелина на зида от полистиролбетон едва ли ще ти трябва допълнителна изолация,но ако си решил да слагаш и вата непременно ,то може да изглежда така например,от вън навътре: 20 см зид полистиролбетон , вата висока плътност Фасатерм 14см и гипскартон.Това като идея разбира се!Така тези 35-36 см зид изглеждат супер зид за нашата географска ширина и ако се сложи и една фасадна облицовка 2,5-3 см-камък,дъска или винил става образец!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
09-04-2009 - 16:30:30
Фло, къде по-точно си видял подобен детайл на пасивна къща. Прерових всички сертифицирани, но не открих нищо подобно. Може и нещо да съм изпуснал...
Какъв коефициент на топлопреминаване U получаваш при твоята система? При ПК максимума е 0,15 W/m2K. По принцип при твоите 40 см и с тези материали малко ми се струва трудно да го постигнеш. Но пък съм сигурен, че си много далеч от минималните стойности за термомост.
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
09-04-2009 - 19:54:41
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, къде по-точно си видял подобен детайл на
> пасивна къща.
Прерових всички сертифицирани, но не
> открих нищо подобно. Може и нещо да съм
> изпуснал...
> Какъв коефициент на топлопреминаване U получаваш
> при твоята система? При ПК максимума е 0,15 W/m2K.
> По принцип при твоите 40 см и с тези материали
> малко ми се струва трудно да го постигнеш. Но пък
> съм сигурен, че си много далеч от минималните
> стойности за термомост.


Детайла с газобетона Итонг 20 см ,Фасатерм14 см и гипскартона Кнауф е на арх. Иглика Ничева-проектант на пасивни къщи в кв.Симеоново и е елемент от такава къща! Ако имаш нещо против ще ти дам адрес да и съобщиш! Моя вариант го намирам за по-сполучлив,понеже имам два зида със затворена въздушна кухинност,плюс вата или стиропор в средата между зидовете-10 см! Не съм се вманиячил по крайностите в топлоизолацията,а съчетавам положителните ефекти на полистеролбетона с икономии от зидария,мазилки,изравняване на стени и мазилки и други неудобства на зидарията!После за мен не е без значение и това,че имам професионален опит с леките бетони! Поздрави!
Re: КАКВИ ТУХЛИ?
09-04-2009 - 21:50:04
Quote

При 30 см дебелина на зида от полистиролбетон едва ли ще ти трябва допълнителна изолация,но ако си решил да слагаш и вата непременно ,то може да изглежда така например,от вън навътре: 20 см зид полистиролбетон , вата висока плътност Фасатерм 14см и гипскартон.Това като идея разбира се!Така тези 35-36 см зид изглеждат супер зид за нашата географска ширина и ако се сложи и една фасадна облицовка 2,5-3 см-камък,дъска или винил става образец!



Фло прав си,но на мене по проект ми е отвън поне 5см топлоизолациа.А другото на което се опитах да наблегна е това че за вмомента цените на топлоизолацията са доста скъпи,затова ми хареса и идеята за полистеролбетона,както и това че става гладко.моята идея беше 30см ПБ със 5 см топлоизолация и отвътре просто да се шпаклова и боядиса.Желателно ли е да се прави междинен буфер м/у външната страна и вътрешната със каменна вата,питам защото аз имам 3 външни страни/стени и трябва да изолирам над 350кв.м. със вата. sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход