Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
19-04-2011 - 18:23:47
Quote
syncho
фло аз не мога да разбера какво толкова ти харесват тия кранчета, че от едно време все с тях се захващаш... това са просто примерни снимки на арматура... който е решил да си взима такъв кран знае за какво става въпрос и няма да му направи кой знае какво впечатление снимката.
Майтапя се драги,не го приемай лично! Приятелска закачка!*drink1*
Re: Водно подово отопление
03-08-2011 - 23:13:42
Здравейте!Моля за съдействие от ваша страна,който може да помогне.При квадратура на жилищна площ 100кв.м. използваме помпа за подово отопление от 65 W и котел Viadrus U 22,с която се затопля 1/3 от стаите.Въпросът е дали тази помпа е достатъчна за тази квадратура и ако е достатъчна,каква е причината да не се затоплят на 100% стаите?Благодаря предварително.
Re: Водно подово отопление
04-08-2011 - 00:22:11
Водното подово се ползва за спомагателно отопление. Трябва ти някакъв основен източник.
Re: Водно подово отопление
04-08-2011 - 07:31:30
Не бе, подовото е за баните на баровците - да не им мръзнат краченцата. Не е за отопление *angel*:}
Re: Водно подово отопление
04-08-2011 - 07:41:52
Quote
toplinata
Здравейте!Моля за съдействие от ваша страна,който може да помогне.При квадратура на жилищна площ 100кв.м. използваме помпа за подово отопление от 65 W и котел Viadrus U 22,с която се затопля 1/3 от стаите.Въпросът е дали тази помпа е достатъчна за тази квадратура и ако е достатъчна,каква е причината да не се затоплят на 100% стаите?Благодаря предварително.
Мисля, че ако пуснеш темата в раздел "Общи дискусии" под формата на логическа задача ще имаш по-голям успех. Прекалено много гадаене предлагаш
Re: Водно подово отопление
04-08-2011 - 20:01:59
Ако си зададеш въпросите правилно и обясниш за какво става дума може и да ти се отговори. Ако пък се правиш на разсърден вместо да си вземеш бележка от майтапа си е за твоя сметка, да знаеш. Жокери:
- помпа 65Вт нищо не говори, дай марка, модел, на коя скорост е.
- марката на котела нищо не помага - колко киловата е (или колко секции)
- дай повече информация за системата - с какви тръби, с какви диаметри, колекторна/попътна, колко мощни са радиаторите или тип и размери
- комин - светъл отвор, височина
- какво гориво - въглища, дърва, сухи/мокри
- чисти ли се котела и тръбите, на колко време. Вадил съм по три кофи пепел от котел при посещение след подобно оплакване от клиентка
- на каква температура се експлоатира котела, има ли термостат за управление на помпата, има ли трипътен вентил
Re: Водно подово отопление
10-09-2015 - 07:48:06
Изчетох доста от темата, и 80% от писанията са пълни глупости. За мен срамното е, че има писания и от "специалисти", които поради незнание или некадърност, пишат лоши работи за подовото отопление.

Каня на зима всеки, който има съмнения или въпроси относно водното подово отопление, да му покажа или обясня за какво иде реч.
Отоплявам 221 м2 изцяло с подово, като само в баните имам по 1 лира, и едно малко радиаторче (6 ребра) в коридора за сушене на ръкавици и чорапи на децата зимата.
Отоплението е с пелети.
Зимата ходим по къс ръкав и боси, нагласено е на 22 гр. и на мен ми е постоянно топло, но на жените им е ОК.
Като недосатък бих посочил голямата му инертност. Т.е. му е нужно време да стопли, или ако времето рязко се затопли, налага се отваряне на прозорци за да се охлаждаме.

Незнанието не е причина да определяме кой продукт е лош и кой добър. Некадърното изпълнение също.
Re: Водно подово отопление
12-12-2015 - 18:43:39
Водното подово отопление може да се използва както като самостоятелна отоплителна система, така и като комбинация между лъчиста и конвективна система (подово отопление и радиатори/вентилаторни конвектори). Лъчистата система може да се използва както за отопление, така и за охлаждане при наличие на подходящ енергоизточник напр.термопомпа. Основно се инсталира подова система, но когато има охлаждане поради изискванията за по-голяма топлообменна площ може да се инсталира допълнителна стенна или таванна система. При правилно изчисление на системата се покриват всички отоплителни товари и не е необходима допълнителна конвективна система.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход