Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
23-06-2006 - 17:29:46
АКСИОМАТА 200Вт на М2 бе вьведена от "Хелиус" през 1990 година.
Няколко години по кьсно "Хелиус" загина, защото разчиташе само на монтаж.
Re: Водно подово отопление
23-06-2006 - 18:23:15
КОИ Е БИЛ - ХЕЛИУС
Re: Водно подово отопление
23-06-2006 - 22:41:05
toplo na tozi vupros ste ti otgovoria po telefona vig go na 15 stranisa v foruma.
2v6
Re: Водно подово отопление
24-06-2006 - 16:21:04
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> ТЕ ЕДНИ СНИМКИ , ПОНЕ ПОКАЗВАТ НА НЯКОИ ЧЕ ИМА
> МОНТИРАНО ПОДОВО ПОД ЛАМИНАТ . А ТАЗИ ГЛУПОСТ - ОТ
> 2 ВИДА ПОДОВО В ЕДНО . СЛОЖЕТЕ И РАДИЯТОРИ И ДА
> СТАНЕ - ТРИ В ЕДНО

Електрическото струва 15 лева - какво пречи да го има за всеки случай. Всъщност използвал съм го 1-2 месеца. А по-нагоре писах вече и за допълнителното отопление. Като разбрах че не се издържа само с подово монтирах и радиатори - хем ми се сгряват бързо стаите, хем прозорците по-малко конденз хващат, хем и на краката не ми пари! За регулирането на температурата да не говориме - само с подово качваше от 20 градуса през нощта до 25-26 като напече през деня. Сега отива най-много до 22 градуса - значи и загубите намаляват.
Re: Водно подово отопление
24-06-2006 - 19:00:39
Като го видях това електрическо веднага си помислих колко е хитро. Нищо не струва, а става за резервно отопление в случай с проблем с основния агрегат или ако отсъстваш задълго от къщи и просто искаш температурата да не пада под 5 градуса. Едно ел. подово лесно може да я поддържа тая температура с малки разходи при добра изолация.
Сега обаче се питам, като се използва термопомпа, аз искам да използвам навсякъде подово - така термопомпата ще доставя нискотемпературна вода - 38-40 градуса и ще работи в оптимален режим - коефициент 4.5 и нагоре при източник на сондажни води... Сега какво излиза - не мога съвсем да мина без радиатори така ли?
2v6
Re: Водно подово отопление
24-06-2006 - 19:48:55
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Като го видях това електрическо веднага си
> помислих колко е хитро. Нищо не струва, а става за
> резервно отопление в случай с проблем с основния
> агрегат или ако отсъстваш задълго от къщи и просто
> искаш температурата да не пада под 5 градуса. Едно
> ел. подово лесно може да я поддържа тая
> температура с малки разходи при добра изолация.
> Сега обаче се питам, като се използва термопомпа,
> аз искам да използвам навсякъде подово - така
> термопомпата ще доставя нискотемпературна вода -
> 38-40 градуса и ще работи в оптимален режим -
> коефициент 4.5 и нагоре при източник на сондажни
> води... Сега какво излиза - не мога съвсем да мина
> без радиатори така ли?

Без радиатори може да минеш ако ти е достатъчно добра изолацията. Радиаторите също могат да работят с 40 градусова вода - просто ще са 2-4 пъти по-слаби в сравнение с работа при 60-90 градуса отоплителна вода.
Re: Водно подово отопление
25-06-2006 - 11:26:18
Аз имах предвид конвекторни радиатори, тях по принцип ми ги дават като алтернатива на подовото за нискотемпературния воден кръг от термопомпата. Мен ме притеснява шума от вентилаторите им, а и са скъпи. Според производителя на термопомпата подовото би ми излязло по евтино. А колкото до изолацията, предвиждам поне 10-12 см на стените и дограма с К стъкла, без изхвърляния в огромни прозорци.
2v6
Re: Водно подово отопление
25-06-2006 - 16:36:16
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз имах предвид конвекторни радиатори, тях по
> принцип ми ги дават като алтернатива на подовото
> за нискотемпературния воден кръг от термопомпата.
> Мен ме притеснява шума от вентилаторите им, а и са
> скъпи. Според производителя на термопомпата
> подовото би ми излязло по евтино. А колкото до
> изолацията, предвиждам поне 10-12 см на стените и
> дограма с К стъкла, без изхвърляния в огромни
> прозорци.

Водното подово отопление със сигурност е най-безшумното, а с такава изолация ще работи идеално. Моята в момента е само 3 см.


Re: Водно подово отопление
08-07-2006 - 20:53:05
Zdraveite na vsichki,poneje tazi tema s kotletata i podovoto otoplenie mi e dosta interesna, iskam da pomolq nqkoi da mi obqsni kakvo oznachava shlayx i razvodka kato za nachalosmiling smiley blagodqrq predvaritelno
jim
Re: Водно подово отопление
08-07-2006 - 21:04:14
И на мен ми харесва тая тема с котлетата , бихте ли ми обяснили като начало какво е това - природен газ или пропан бутан . Мерси .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход