Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 10:58:33
стига глупости . никои от вас тук пишештите нее виждал водно подово на живо . на картинка може. ето за това още несе сьгласяте с мен . 1000 пьти ви обясних защо сьм сметнал 200 вт на кв . истината е такава че сте виждали само трьбите по пода на някоя дьрвена кьща , но какво се крие в мазето не знаете . там е одговора на вьпроса . :crazy:
Колев
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 12:08:05
Майстор топло,защо не вземеш да ни организираш един симпозиум на който нагледно да ни запознаеш с тънкостите на подовото отопление :ami: За създаване на по-задушевна атмосфера може и малко паламудче да извадиш,а за капак може да ни разкриеш и тайните на мазето - току виж си забравил някоя и друга бъчва отлежало вино clap: :loveu:
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 13:06:00
браво наистина ме развеселихте :} , но за паламуда и виното не печелите конкурса . браво браво clap:
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 16:20:14
това за рибката е идея smiling smiley . довечера щеси хапна печен -карагиос - на скара . имам и словашка бира в кут . в хладилника . и това ако няма дае кеф ? smiling smiley
Колев
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 16:51:07
А за идеята няма ли да почерпиш,колега, smoking smiley тази рибка доколкото имам спомен има доста костички,та внимавай cool smiley Но пък ти каза,че имаш доста биричка да я прокарваш,пък дано остане и за нас нещо :ami: :ami:
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 17:03:16
Здравейте,
Тук наистина освен Мр. топло, никой няма хал-хабер защо иде реч.
Прегледах финландските рекламни сайтове ,само че в таблицата, която са изтипосали, е показана номиналната, а не МАХ мошност на М2.
При оразмеряване на системата се залага мощност достатьчна да превьзмогне всички загуби при пьрвоначално включване, след което автоматиката вьрши всичко останало.
Напьлно сьм сьгласен с финладците, че средния денонощен разход на М2
е50-60Вт на М2 но сьм сигорен че на 100М2 няма да ви монтират 5Квт котле а
15-20Квт.

Всичко просто е рекламна зарибявка

Защоли ТРАБАНТА вдига 100КМ А МЕРЦЕДЕСА 200КМ В ЧАС .
1. Траби има нужда от саниране "топлоизолация"
2.Траби има нужда от ново аеродинамично купе.
3.Траби има нужда от по мощен мотор .
В кои случаи трабанта ще вдигне 200Км В ЧАС
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 21:04:08
колев . аз сядам на масата - наздраве . все пак от терасата си гледам морето . smiling smiley
2v6
Re: Водно подово отопление
22-06-2006 - 23:07:45
За filma-toplo:
Явно ти си на мнение, че водно подово отопление е голяма екзотика, непозната още в България. Не знам на морето как е, но в София има къщи строени през 20-те и 30-те години на миналия век с водно подово отопление - тогава просто не е имало достатъчно ток за да се греят с него.
Тук може да видиш подови, които съм правил не на сън:
Снимки
И досега не си обяснил нищо за тея 200 вата на квадрат, освен че си ги бил чул отнякъде, може би от някой "майстор".

За kolio:
Хубаво е, че поне данните на финланците не оспорваш. Ама защо пак с мощности на котлета се измъкваш? "Да, грешно съм бил писал преди" трябва да кажеш!
Постовете ви си ги има, който чете внимателно ще разбере как изкласихте накрая. Максималната мощност може да е колкото си поискаш - просто пускаш по-гореща вода. Ама ако става въпрос за нормален човешки живот, трябва да се съобразяват точно предписаните хигиенни ограничения.

И ако ще пишете за мощността, необходима за отопление на едно жилище просто отворете друга тема. Мощността на подовото може да е различна от тази мощност!
Re: Водно подово отопление
23-06-2006 - 14:31:52
ТЕ ЕДНИ СНИМКИ , ПОНЕ ПОКАЗВАТ НА НЯКОИ ЧЕ ИМА МОНТИРАНО ПОДОВО ПОД ЛАМИНАТ . А ТАЗИ ГЛУПОСТ - ОТ 2 ВИДА ПОДОВО В ЕДНО . СЛОЖЕТЕ И РАДИЯТОРИ И ДА СТАНЕ - ТРИ В ЕДНО :} :} :} :}
Re: Водно подово отопление
23-06-2006 - 14:33:03
АЗ ОТИВАМ НА ПЛАЖ , КАТО СЕ ВЬРНА ПРОДЬЛЖАВАМЕ smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход