Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
17-09-2010 - 10:14:56
Ами разумен въпрос за изолацията под плочата, обаче нямам идея какво има под нея. А нивото не може да се вдигне с повече от 4 5 см защото се водим по прозорците, които както писах са много и започват от пода. Имаме разтояние точно колкото за тръби, замазка и настилка, като за тръбите може би ще е нужно да се жкопаят малко в замазката. Бяхме планирали ел. подово, но не ми се иска да оставаме на този вариант поради ред причини.
Re: Водно подово отопление
17-09-2010 - 11:10:26
Малко късно сте се сетили!
Не че няма да топли подовото, но няма да е икономично без изолация отдолу. Ще има доста загуби и от там по височки сметки. Топлината няма да е насочена към помещението (нагоре-чрез изолацията), а ще 'бяга' и надолу.

Къртете замазката и си направете подовото както трябва!
Re: Водно подово отопление
17-09-2010 - 11:54:50
Аз мисля по друг начин!Няма нужда от къртене и махане на положената вече замазка от перлит!Перлитовата замазка е с много добро топлинно съпротивление и топлинен капацитет! Върху готовата замазка може да се налепят листи от XPS за под с дебелина 5 мм.,които се продават в Практикер със специално лепило подобно на С 200 и отгоре да се положат зигзагообразно тръбите на подовото.После замазка пясъчно-циментова и теракот за финиш.Така може да се вместите и под 4 см. дебелина!Температурата на водата при подовото отопление е около 40 градуса и това лесно се постига с контролирано автоматично котле на газ или електричество и котела на пелети ,поради много голямата си мощност е излишен.
Re: Водно подово отопление
17-09-2010 - 17:48:13
*bow* Такъв отговор много ме радва, благодаря за идеята/съвета, вече се чудех дали да се отказвам или просто да се примирим с това, че ще топлим и плочата и надолу.
А за котела, той ще захранва при нужда и още един етаж, може би и коридори и стълби зимата ако се налага в зависимост от ситуацията, доста рядко но все пак на моменти и трети етаж . До сега не съм живяла в къща и не мога да преценя, доколко ще имаме проблеми с отоплението, но като цяло квадратите не са малко, а и тези прозорци и височини започват леко да ме плашат.
2v6
Re: Водно подово отопление
18-09-2010 - 09:00:24
Quote
madesta
*bow* Такъв отговор много ме радва, благодаря за идеята/съвета, вече се чудех дали да се отказвам или просто да се примирим с това, че ще топлим и плочата и надолу.
А за котела, той ще захранва при нужда и още един етаж, може би и коридори и стълби зимата ако се налага в зависимост от ситуацията, доста рядко но все пак на моменти и трети етаж . До сега не съм живяла в къща и не мога да преценя, доколко ще имаме проблеми с отоплението, но като цяло квадратите не са малко, а и тези прозорци и височини започват леко да ме плашат.

Изолация под подовото с дебелина 40 мм пропуска 10-15% от топлината към долната плоча.
При изолация 5 мм над 20% от топлината ще преминава надолу. Ако отдолу е студено или плочата не е изолирана по периферията, загубите може и над 30% да станат.
Добре е да оставите изходи за допълнителни отоплителни тела по стаите smoking smiley

Re: Водно подово отопление
22-09-2010 - 19:56:41
Привет на всички
Сложих подово отопление в един малък участък в кухнята. Все още не съм решил какъв котел ще монтирам, но водопроводчика ми каза, че заради подовото отопление ще ми бъде нужен някакъв специален винтил който бил бая скъп, къде 1000 лв. Та въпросът ми е какво точно би могло да е туй чудо на техниката защото тук цената може да е доста по-добра? И още, освен тази джаджа какво друго ще ми трябва за работата на това подово че да го набавя вовреме?

Благодаря предварително.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
23-09-2010 - 13:48:51
avatar
Quote
Geto
Привет на всички
Сложих подово отопление в един малък участък в кухнята. Все още не съм решил какъв котел ще монтирам, но водопроводчика ми каза, че заради подовото отопление ще ми бъде нужен някакъв специален винтил който бил бая скъп, къде 1000 лв. Та въпросът ми е какво точно би могло да е туй чудо на техниката защото тук цената може да е доста по-добра? И още, освен тази джаджа какво друго ще ми трябва за работата на това подово че да го набавя вовреме?

Благодаря предварително.

За подовото отопление са необходими не повече от 40 С температура на водата, ако ще вържеш котела и за обикновени радиатори, какъвто се очертава случая, там работната температура на водата е над 70 С и ще ти трябва въпросния вентил, струва около 240 лв с монтажа.
Re: Водно подово отопление
23-09-2010 - 15:55:52
avatar
Quote
asseteng
Quote
Geto
Привет на всички
Сложих подово отопление в един малък участък в кухнята. Все още не съм решил какъв котел ще монтирам, но водопроводчика ми каза, че заради подовото отопление ще ми бъде нужен някакъв специален винтил който бил бая скъп, къде 1000 лв. Та въпросът ми е какво точно би могло да е туй чудо на техниката защото тук цената може да е доста по-добра? И още, освен тази джаджа какво друго ще ми трябва за работата на това подово че да го набавя вовреме?

Благодаря предварително.

За подовото отопление са необходими не повече от 40 С температура на водата, ако ще вържеш котела и за обикновени радиатори, какъвто се очертава случая, там работната температура на водата е над 70 С и ще ти трябва въпросния винтил, струва около 240 лв с монтажа.

HouseBook.bg
Re: Водно подово отопление
23-09-2010 - 17:55:13
Quote
asseteng
Quote
Geto
Привет на всички
Сложих подово отопление в един малък участък в кухнята. Все още не съм решил какъв котел ще монтирам, но водопроводчика ми каза, че заради подовото отопление ще ми бъде нужен някакъв специален винтил който бил бая скъп, къде 1000 лв. Та въпросът ми е какво точно би могло да е туй чудо на техниката защото тук цената може да е доста по-добра? И още, освен тази джаджа какво друго ще ми трябва за работата на това подово че да го набавя вовреме?

Благодаря предварително.

За подовото отопление са необходими не повече от 40 С температура на водата, ако ще вържеш котела и за обикновени радиатори, какъвто се очертава случая, там работната температура на водата е над 70 С и ще ти трябва въпросния вентил, струва около 240 лв с монтажа.

Благодаря, но би ли ми дал малко повече информация относно как да попитам в магазина за тоз вентил?

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Водно подово отопление
24-09-2010 - 17:12:16
Скоро купувах такъв смесителен вентил с пряко действие -120 лева .Остана при клиента -другата седмица ще го монтирам за подовото -ще видя точно марката .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-24 17:14 от filmatoplo.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход