Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
21-08-2008 - 13:07:25
Благодаря на всички специалисти за ценната информация в този форум. Имам конкретен вапрос и моля за съвет: Газов котел Деу 35Кв захранва отоплението на 3ет. къща- водно подово навсякъде, без радиатори. Настройката на котела позволява входящия в системата антифриз да бъде около 55-60градуса минимум (като се бутне по-надолу просто не включва.) Притеснението ми за плочките е отделно,но проблема е че се получава много често вкл. и изкл. на котела няма и минута а от там и висок разход и по-ниска ефективност. Помпата като завърти и темп. на дисплея започва да пада При 38- 39 градуса котела вкл. и за 30 сек. дисплея отива на 57- 58 (35кв) и котела изкл. след около мин. същото нещо. Достига се прилична темп. в помещението но доколкото знам всяко палене хапва доста газ особено когато мощността на горелката е по-височка... Мисля за трипътник на 45 градуса на входящата към системата тръба, който да връща обратно в котела когато неговата на котела помпа превърта. След трипътника да сложа отделна помпа която да върти в системата. Мисля да сложа съд преди трипътника та като вкл. котела да има защо- да затопли определено количество течност от която като падне т. в системата и трипътника отвори да влиза в системата. Моля специалистите да ме извинят, не съм инж. нито майстор и да дадат съвет правилно ли разсъжадвам? колко да бъде голям съда? Каква помпа препоръчвате ( общо 15 серпентини по 75м pexal 16)
Благодаря Ви предварително.
Re: Водно подово отопление
21-08-2008 - 16:17:36
Добре де Алекс, който ти е инсталирал системата не може ли да се погрижи и за едната настройка?
2v6
Re: Водно подово отопление
21-08-2008 - 19:50:36
Quote

alex75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря на всички специалисти за ценната
> информация в този форум. Имам конкретен вапрос и
> моля за съвет: Газов котел Деу 35Кв захранва
> отоплението на 3ет. къща- водно подово навсякъде,
> без радиатори. Настройката на котела позволява
> входящия в системата антифриз да бъде около
> 55-60градуса минимум (като се бутне по-надолу
> просто не включва.) Притеснението ми за плочките е
> отделно,но проблема е че се получава много често
> вкл. и изкл. на котела няма и минута а от там и
> висок разход и по-ниска ефективност. Помпата като
> завърти и темп. на дисплея започва да пада При
> 38- 39 градуса котела вкл. и за 30 сек. дисплея
> отива на 57- 58 (35кв) и котела изкл. след около
> мин. същото нещо...

Антифриз ли си сложил?
Какъв точно е модела на котела? Има ли режим "подово отопление"?
Провери настройката на скороста на помпата.
Ако се намали максималната мощност ще изчезне проблема с бързото прегряване.

15 серпентини са голяма мощност и не би трябвало да има проблем за работа само с котел. Има ли неработещи серпентини?



Re: Водно подово отопление
21-08-2008 - 20:00:40
Ами сететесе за бате - Филма топло и за неговия буферен съд - щом сте чели цялата тема .
Re: Водно подово отопление
21-08-2008 - 20:04:50
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Някъде из темата хоках майсторите на газовите
> фирми(които те зарибят за абонат като ти монтират
> ефтина отоплителна система не отговаряща на вашето
> изискване) и също клиентите (които имат някаво
> изискване , но са приготвили малък бюджет ) . За
> вашето питане - може дасе изпълни с готови модули
> за случая или чрез сбор от отделни компоненти
> .Готовия термичен ансамбъл който може да захранва
> различни топлинни кръгове -(радиатори , водно
> подово и кръг за битова топла вода ) се състои от-
> котел , главна котелна помпа която върти водата
> през малък колектор-буфер на който са монтирани
> другите отделни зонални помпи за всеки къг .Като
> преди помпата за подово има трипътен вентил
> редуциращ температурата до 45 гр.Всяка зонална
> помпа праща вода до съответен
> колектор-разпределител , като разпределителя за
> подово е снабден за всеки кръг с дебитомер ,
> спирателен кран и спирателна ел задвижка в края
> обезвъздушителна група . На радиаторите на входа
> се поставят термовентили които при достигане на
> нужната температура затварят притока на вода .
> Зоналните помпи са електронни с променлив дебит
> .Между подаващия и връщащия клон на радиаторите се
> слага дифиринциален байпас вентил - в случай че в
> един момент всички термо вентили на радиаторите
> затворят . Температурата в стаите с подово се
> регулира от стаен термостат който подава сигнал на
> ел задвижката в колектора за подово и при
> достигане на желана температура тя притваря
> притока вода в този кръг . Всичко това се
> контролира от главен процесор събран на едно место
> включващо - контрол котел (горелки,пламаци
> ,температура ) контрол на помпите (коя кога да се
> включва ) седмичен програматор (за настройка
> подаване на топлина в стаите по дни и температура
> ) контрол на задвижките на подовото и др екстри
> като (ако ви няма котела при нужда се пали да
> подържа не замръзваща температура в системата или
> стаите ).Има май разлика от това което аз казвам и
> това което е газов котел малко тръба с вложка и 2
> радиатора за 2-3 хиляди лева без горния комфорт.
> На кратко описах най важното - и при нужда да се
> цитирам.


Re: Водно подово отопление
22-08-2008 - 10:19:33
Приятели, благодаря за мигновената реакция и внимание. Тук трябва да споделя че тръбната разводка, щранговете (stabi 32) колекторите(на 1 цол с кранове малки кранчета на всяка серпентина и обезвъздушителна група на края) Всичко без котела съм правил аз с още едно момче- сам с поялника е кофти... Но не мисля че е неграмотно тъй като попрочетох за предимствата и изграждането на водното подово. Стигна се до котела и най вече от прочетеното в този форум избрах (преди 1 година) DAEWOO DGB 300 KFC/CL с мощност 34.9 Кв. -БГВ + отопление. Мисля че котела е добър цена спрямо качество, има изнесено в голямото помещение на 1 ет. управление с възможност за регулация на база температурата на течността в системата и на база т. в помещението, която опция не мога да ползвам тъй като ще набие много топла вода в системата до достигане на зададената т. Отделно има опция да работи през определени интервали от време(пример 1ч работи 1ч не работи). Фирмата която е офиц. вносител на тези котли е Борей ООД, шефа е грамотен човек, но е в провинцията и други дойдоха да монтират... въобще не познаваха котела камоли за настройки, сервиза Ю Би Ес в София също не познаваха спец. този котел и също никакви настройки... На въпроса има ли режим подово, няма специален отделно за подово но на самия котел схемите в упътването не са дадени с радиатори а с подово, що се отнася за скоростта на помпата тук съм абсолютно неподготвен и моля за съдействие как да я проверя и регулирам при нужда. Как да редуцирам макс. мощност, от фирмата увериха че котела бил умен и се настройвал по време на работа, но при самото запалване било на макс. мощност и прекалено честото вкл. и изкл. не е добро. Има ли резон в идеята за "укъсяване" с трипътник на 40-45 градуса при самия котел и с добре изолирана тръба да връща обратно в котела...
Много благодаря на всички за всякакви идеи и за вниманието.
Re: Водно подово отопление
22-08-2008 - 10:29:59
Да допълня с риск да стана многословен. Да, сложих антифриз по мои сметки за около -10, около 250-300 лева, но пък в съседен обект при проби през зимата гръмнаха системи при всичко завършено плочки паркети и т.н.... Ако се намали мощността предполагам че и БГВ няма да е със същия дебит, сега просто и две бани да работят няма проблем.
Re: Водно подово отопление
22-08-2008 - 13:49:39
Как се монтира водно подово отопление с котле? Различен ли е принципът,по който се инсталира от обикновеното локално парно?
Re: Водно подово отопление
22-08-2008 - 14:22:10
Има и друго което никога няма да си признаят тия които са измислили газификацията да премине и в частните домове и да се ползва за отопление , седнали са умовете и са измислили малко на габарити газово котле , да прибавиш към него 2-3 радиатора и помпа и пей сърце .Да гори уж( малко) и да има сметки и пак сметки както при топлофикация.
2v6
Re: Водно подово отопление
22-08-2008 - 16:13:43
Quote

alex75 Написал:
-------------------------------------------------------
> Да допълня с риск да стана многословен. Да, сложих
> антифриз по мои сметки за около -10, около 250-300
> лева, но пък в съседен обект при проби през зимата
> гръмнаха системи при всичко завършено плочки
> паркети и т.н.... Ако се намали мощността
> предполагам че и БГВ няма да е със същия дебит,
> сега просто и две бани да работят няма проблем.

Какво е съотношението антифриз-вода. По принцип антифриза има по-нисък топлинен капацитет и по-трудна циркулация. Препоръчвам ти да пробваш с чиста вода.

Намаляването на мощността е само за отоплението, няма да се отрази на БГВ-то.

Quote

alex75 Написал:
-------------------------------------------------------
...Има ли резон в идеята за "укъсяване" с трипътник на 40-45 градуса при самия котел и с добре изолирана тръба да връща обратно в котела...

Това се прави когато от котела идва неконтролирано гореща вода за да се регулира температурата към подовото. Защо е необходимо да го правиш след като котела може да се справи с регулирането?

Виж на помпата в какво положение е превключвателя за скоростта!

Имаш ли упътване за котела?



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход