Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
12-02-2006 - 08:36:34
za kakuv model termopompa stava vapros - voda vuzduh li . ti li gi prodavash kade e tova . dai ime na firma . kade e montirana takava pompa .
Re: Водно подово отопление
12-02-2006 - 10:38:29
Vazmojno li e da se napravi podobno otoplenie v stenata. Jiveia v staro jilishte-tuhla. Bez serviznite pomeshtenia i koridora navsiakade e parket, a otdolu diusheme. Niama centralno otoplenie. Imam izolacia i kachestvena dograma. Otpliavam se na tok, a cenite sa ... Ima li takav variant. Dano da ima.
Petyr
Re: Водно подово отопление
12-02-2006 - 11:05:42
Лъчисто отопление. Представлява медни тръби в стената. Но не ми е ясно, от къде ще взимаш топлата вода ... Някакво котле ли ще се инсталира?
Re: Водно подово отопление
12-02-2006 - 21:13:22
Dali ne moje da se napravi kato pri podovo. S pompi, razpredeliteli i vsichko ostanalo.
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 13:02:46

Чета си едно писание от "filma - toplo", че е правил подовото на Здравко от Биг брадър. О.К. Хотела е "Лилия 2". С изключение на тръбите в замазката ние правихме всичко останало - котелното с пиролизен котел "Аtmos", радиаторната обвръзка система "MNG" на Honeywell и т.н. Друг път като правиш подово - чети преди това.
Само за сведение - първо се полага специална изолация с екраниращ слой и някои други тънкости, после трябва да регулираш температурата и дебита на водата във всеки кръг.
Повече информация - срещу заплащане.
Колев
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 14:06:56
Ха Niko,да не си екстрасенс бе човече winking smiley взе ми думите от устата
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 14:42:57
Не съм екстрасенс, др.Колев. Ако бях щях да мятам я боб, я да гледам на кафе или нещо друго.
Просто си гледам занаята, а някаква част от него са подовите отопления. И всички които съм направил досега, разбира се без да се циганя с материалите и автоматиката мога да кажа, че работят перфектно. Като захранващи източници - газови котли, камини с водни ризи, пиролизни котли, котли на течно гориво. Самите инсталации - само подово, комбинация с радиатори и лири + серпентинни бойлери. Искам да кажа - ниско- и високотемпературни кръгове.
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 18:20:53
nevi otivat tezi prikazki - termal injinering - poznavam toshko andonov , marcho marchev i dr . ot tiah ne sum slushal tova . ako si sledil dobre foruma shte vidish che nekolko kratno sum daval za primer firmata , vupreki che nikoi nee genii . ha sega mi kaji koi shte montira kotela na drugia hotel na zdravko . radiatorite sa slojeni . za 200 leva shte go montirame . a puk ti shtom znaesh mnogo pishi oshte gluposti , da veselish sofiantsi .
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 19:01:52
sega se setih kak beshe onzi sluchai s podovoto na zdravko . kolektornata kutia beshe pusnata za radiatori . no v poslednia moment reshiha da nese slagat radiatori . kogato doidoh na obekta izolatsiata beshe slojena i vurho neia skara ot armatura . otdelno vposledstvie razbrah za tova dase naviva traba po poda . posle razbrah i za klimatichnata kaseta vurzana kum ventilatsiata . imashe lesno dase obadi niakoi ot vas i da me popita . no vie ot strah da ne vi vzeme chovek obekta si traehte . za tova che e imalo edin zamisul na neshtata a posle sa se promenili az ne nosia otgovornost . vseki ot bransha e distributor na niakoia firma i raboti s neinite materiali . taka i vie rabotite s erato . moje da ima i po dobri neshta na druga firma no vie shte obedite klienta . vsichko e turgovia . boileri ot varna , elektronika ot pomorie kotli i radiatori ot haskovo . da sprem do tuk i da ne govorim za kolegata kak raboti . jelaia uspeh na firmata .
Колев
Re: Водно подово отопление
16-02-2006 - 19:10:46
Точно така,колеги,нека не използваме форума за уточняване на лични отношения,идеята е друга,ако не се лъжа.И само едно допълнение към Niko- другар се мъчиха да ме направят доста години,но така и не успяха smoking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход