Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление/do Dimitar?
07-02-2006 - 15:25:44
vodnoto podovo moje da go napravish pone sus 10 vida trabi - medni , polipropilen na kangal , 4 vida pex truba , polibuten i dr. materialite zakopuvash ot - bg term , ruvex , erato i mnogo drugi ofitsialni vnositeli . pompi i regulirasta armatura sushto . nee hubavo dase praviat eksperimenti , purvo zashtoto moje da pregreete sistemata ili da ne mojete dase stoplite .
Колев
Re: Водно подово отопление
08-02-2006 - 10:04:40
Материали у нас могат да се купят от много места,като цените не се различават много.Както казах по-рано от 6 години се занимавам с отопление,но подово в този вариант изпълнявам за първи път,но както всички знаем винаги има първи път cool smileyоще повече ,ако резултата е положителен.
Re: Водно подово отопление
08-02-2006 - 11:27:49
Здравейте! Интересувам се от водното подово отопление и по точно от схемата на подреждане на тръбите и какви тръби се използват.Ако някой знае сайт за повече информация ,моля да го сподели!Благодаря предварително!!! winking smiley
Re: Водно подово отопление
08-02-2006 - 20:53:10
idin ot purvite ni obekti s vodno podovo biaha rezidentsiite na bai tosho . tam za purvi put se polagashe . metalni shtrangove i pex trabi naftov kotel . za jalost veche nishto ne raboti .
Dimitar
Re: Водно подово отопление
09-02-2006 - 00:04:54
Do Georgi,
Tezi materiali az gi predlagam, tui-kato sum im tiahnia oficialen predstavitel za Bulgaria.
V momenta razrabotvame programata za postaviane na podovo otopleni, sushto taka i obuchavame ekip ot profesionalisti, koito shte izpulniavat proektite.
Za sega sme novi na pazara, no predpolagam, che skoro shte sme po-izvestni, sushto i che klientite shte oceniat kachestvoto na nashata sistema.

Колев
Re: Водно подово отопление
09-02-2006 - 09:45:35
Димитър,коя е фирмата ти,ако не е тайна и с какво вашата система се отличава от предлаганите на пазара подобни системи moody smiley:
Re: Водно подово отопление
09-02-2006 - 10:30:45
do dimitur . poneje edvam sega prohojdat tia trabi i na mnogo hora ne im e iasno . moi savet - opredeli edno mesto kadeto da napravish edno pokazno za maistori i firmi pone v burgas , ako ima uspeh moje dago napravish i v drug grad . ta pokani firmi koito sa veche utvurdeni v burgas i se zanimavat s otoplitelni instalatsii . kato - iv 8 , eko term ,eko termal , termal injinering , termo komers , stani 91 i niakoi ot magazin deplan , bez tozi partnior niama dae lesno . govoria za deplan . v tozi bransh sum ot 15 god . priemi saveta .
Dimitar
Re: Водно подово отопление
09-02-2006 - 21:10:44
do filma-toplo,
blagodaria ti za suveta, shte go napravia tova v mnogo blizko budeshte. Shte uchastvam v trite klucha prez Mart i sushto v Arhitektura, stroitelstvo i obzavejdane v zala Festivalna v Sofia prez April a sushto i v eseniat plovdivski panair. No kakto kazah po-gore, moga da organiziram edno subirane na firmite i napravia prezentacia v Burgas.
Thanks.
x3m
Re: Водно подово отопление
11-02-2006 - 02:13:11
Tazi ideq za podovoto mi q podskaza edin priqtel shved i vi namerih 4e diskutirate temata.Misleh za medni trybi s malyk diametyr. Kato pro4etoh za 5 cm izolaciq napravih smetka 4e trqbva da se prostq s desetina cm ot poda, koeto ne e malko za panelno jili6te s viso4ina 2,5 m. 4udeh se dali ne stava 8mm gumena podlojka daje q ima s ne6to kato srebrista na cvqt boq kato srebyren ferolit i q davat za termo otrajatelna (makar da ne vqrvam 4e e taka). Ili za edin red 9mm edroprecovano PD4 a vtoriq da e razkroeno narqzan taka 4e da ima kanali za polagane na 9mm medna tryba. Moje i medna lamarina da se sloji 0,2-0,5 mm, koqto da se zatisne ot trybata v tozi kanal i da ostane otgore ot dvete strani na trybata da toplootdava. Za otgore mislq za laminat.Nqmam ideq dali 6te deistva ili 6te stoplq i kom6iite otdolu 6te mi se da razbera kakvo mislite....
Re: Водно подово отопление
11-02-2006 - 20:02:18
Nai-efektivniq nachin za podovo otoplenie e s izpolzvaneto na termo pompa, koqto v zavisimost ot sezona zatoplq vodata v trabite do temperetura 40-45 gradusa ili q ohlajda do temperatura 8-10 gradusa. Tozi nachin za otoplenie e efektiven pri temperatura na okolniq vazduh do -5 gradusa. Termo pompata se komplektova i s elektro-kotel za rabota pri po niski temperaturi. Razhoda za el. energiq za 1 otoplitelen sezon za jilishte ot okolo 100 kvadratni metra e ot 400 do 600lv v zavisimost ot izolaciqta na pomeshteniqta. Cenata na takava instalaciq e ot 5000 do 8000lv za okolo 100 kvadratni metra.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход