Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
31-01-2006 - 13:35:48
Re: Водно подово отопление
31-01-2006 - 14:54:15
би ли пояснил реакцията си
Re: Водно подово отопление
31-01-2006 - 17:25:31
eli izviniavai moiat sin pak mie pipal kompiutara , detska rabota na 9 godini. takiva krugcheta dori neznam kak se pishat . no sum go vijdal da prashta takiva na svoia po maluk bratovched v niakakuv chat. ta znachi preblizitelno za tezi 100kv. izliza po 30 lv.na kvadrat gotova instalatsia , tova vkliuchva- toplo izolatsia na poda, armaturna skara , po 4 metra traba na kv. tova ne vkliuchva kotel - negovite kilovati i nai veche model se opredeliat posle . kotela moje da bude kombiniran za proizvodstvo na bitova goreshta voda. ima i mnogo dopulnitelni ekstri , kato elektronni regolatori na stainata temperatura i ot tam da dovede za po goliam komfort i malak razhod na gorivo . prosto sistemata ima neogranicheni vuzmojnosti za izbor na trabi , kotli i ekstri . oshte vednuj izviniavai .
Re: Водно подово отопление
31-01-2006 - 19:16:46
Ели, искам да се извиня за първия си пост. Наистина подовото работи без грешка. Ще обясня откъде идва първото ми впечатление. При мен котлето работи на минимум - под 40 градуса, защото с него отоплявам само две бани и към него е включено въпросното подово (в баните и по коридорите). Останалата част от къщата е на инверторни климатици. Чак преди няколко дена, при големите студове изключих климатиците, дигнах температурата на водата на 50 градуса и за десетина дена отоплявах цялата къща с радиаторите и мнението ми за подовото се промени тотално. Може би не съм го усещал ефективно заради ниската температура на водата...
Елена
Re: Водно подово отопление
01-02-2006 - 09:58:11
супер сте, мерси много за полезната информация
Georgi
Re: Водно подово отопление
01-02-2006 - 10:14:54
Iavore,mislia she za da bude komfortno ,ikonomi4no i bezvredno ,vodata v podovoto tribva da e pod 40 gradusa.....nai dobira variant bilo 33-35 gradusa.Moje bi trubite po poda sa ti malko?Az sushto mislia da si slagam podovo i sega subiram informacia za i protiv.
Re: Водно подово отопление
01-02-2006 - 15:37:50
Георги, знам ли, може и така да е.... ще опитам да закача една снимка пък който разбира да каже дали е монтирано ок или не winking smiley .... Всъщност как за бога се закача картинка?! Някой компетентен може ли да ме светне? Иска се някакъв уеб-адрес?
Re: Водно подово отопление
01-02-2006 - 17:46:40
zdraveite . vijdam che se interesuvate ot vodnoto podovo . toe napulno bezvredno za razlika ot elektricheskoto podovo pri koeto se sazdava magnitno pole toest - kantserogenno. temperaturata na vodata v trabite triabva da bude tochno - 45 gr. podovata nastilka se zagriava ot 30 do 35 gradusa v zavisimost ot materiala . iot tam vuzduha v staiata da dostigne 22 - 25 gr. zadaljitelno pod trabite se izolira , posle i samata zgrada sushto e dobre da bude dobre izolirana . poneje pri tozi vid otoplenie ima goliama pravolineina komvektsia ot poda kum tavana i nisto ne triabva dago razseiva . temperaturata se regolira posredstvom triputen smesitelen ventil , posle vsiaka staia se regulira ot termoregulator vgraden v stenata. zada ima efekt i ikonomia vsichko tova triabva da bude spazeno . tova koeto ste videli na kartinka e samo malka chast ot tsialata sistema .
Re: Водно подово отопление
02-02-2006 - 11:40:35
Здравей filma-toplo, не изясних нещата. При мен всичко е спазено технологично, под тръбите имам 3 см.фибран, трипътния вентил е налице, настилката над подовото е гранитогрес. Изолациите на цялата къща (имайки предвид че това ми е професията winking smiley) са доста добри. А картинката която исках да закача е снимка от монтажа на инсталацията преди изливането на замазката, тъй като Георги изрази оправдано съмнение дали не ми е по-рехава от необходимото тръбната разводка. Иначе момчетата които правиха системата за отопление са приятели и пипаха много вещо, нямам грам забележка...
Колев
Re: Водно подово отопление
02-02-2006 - 15:35:25
Ама че навалица по темата smiling smiley ,аз докато си направя подовото,доста хора се заинтересували.Сега по същество.Въпреки мнението на Явор,реших да експериментирам,още повече ремонта предстоеше.Както бях споменал и преди,теоретически съм желязно подкован и пристъпих към изпълнението.За една седмица и приключих с полагането на тръбите,свързването,пробите и полагането на замаската/само в сервизните помещения и коридора/В останалите стаи съм на ламиниран паркет,но истински cool smiley Изчаках с нетърпение необходимото време за стягане на замаската и вече си имам топъл дом -при тези кучи студове,навсякъде в дома ни е 20гр.Горещо препоръчвам на всички този вид отопление.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход