Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Водно подово отопление

Публикувано от Колев 
Re: Водно подово отопление
17-03-2008 - 20:57:19
Здравейте....имам следния проблем и се надявам по знаещите да ми помогнат да го отстраня че стана доста време се белосвам с това парно.....
Ще се постарая за повече яснота да опиша системата за да сме наясно какво стои "пред" нас...
Има печка с водна риза която е свърза с тръби с АЛ. вложка на 16фи. към радиаторите които са два( единияте тръбен а другият е панелен-от ламарина). и тръбите минават по пода към тях.И не на последно място и помпа на Грундфост(да не объркам името само :ami: )..Разширителен съд който е на студената вода.Имам автоматични обезвъздушители на радиаторите и на самата печка на изхода за топлата вода.....
Стана 10 години използвам само един радиатор ( само ламариненият) и нямах проблеми но до сега .....тъй като ми се роди детенцеwinking smiley и стаите дойдоха малки реших да сложа и друг радиатор в другата стая. cool smiley
Проблама ми се състои в това че когато спра ламаринения радиатор(дам крана на снежинка)в системата започва да се появява вуздух и не мога да го обезвъздуша....а когато работят и двата на максимум просто няма грижи smiling smiley.....и отново както си работят без проблем ако го оставя само тръбния започват по тръбите и в помпата да идва въздух от които направо ми иде да полудея confused smiley ........
Дайте , Моля Ви някаква идея как да го избегна това sad smiley sad smiley sad smiley
2v6
Re: Водно подово отопление
17-03-2008 - 22:23:53
Quote

Fseznaiko Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте....имам следния проблем и се надявам по
> знаещите да ми помогнат да го отстраня че стана
> доста време се белосвам с това парно.....

Не разбрах къде ти е подовото?!
Иначе за печката мога да ти дам обяснение - пиши ми на лични, какви са ти обезвъздушителите на радиаторите.
Re: Водно подово отопление
17-03-2008 - 22:48:35
Fseznaiko до колкото разбрах имаш обезвъздушител само на панелния радиатор. Ако е така, то ако сложиш по още един на другите ще си решиш проблема. Ако все пак имаш виж да не са ръчни обезвъздушители, ако са те се развъртат на ръка и се обезвъздушава системата, а ако са автоматични то може просто да не работят и ще трябва да се сменят.

Това според мен ще помогне.

И м/у другото наистина няма нищо общо с подовото отопление това което питаш. Добре ще е да описваш проблемите си там където им е мястото, а ако няма такова просто направи нова тема.

Поздрави и успех с обезвъздушаването.



www.multiterm.org онлайн магазин камини на пелети
Re: Водно подово отопление
18-03-2008 - 00:13:58
Quote

И м/у другото наистина няма нищо общо с подовото отопление това което питаш. Добре ще е да описваш проблемите си там където им е мястото, а ако няма такова просто направи нова тема......


Да наистина се извинявам за отклонението на темата .....но си помислих че не е чак толкова важен въпрос за да пиша нова тема.....
.....и това което казвате за обезвъздушителите ще го проверя утре,може и нещо да са блокирали....а инъче има и на печката и двата радиатора ( и са автом..)
Благодаря Ви .... clap:
Re: Водно подово отопление
18-03-2008 - 13:35:08
здравеи Всезнаико ,предполагам че проблема ти е свързан с това че помпата не ти е
поставена на място.
А по точно някой велик специалис под предлог че по добре се охлажда помпата,
е монтирал вместо на топлия изход на камината на студения вход ,което е предпоставка за разкъсване
на водния стълб и появата на мехури .
Този ефект е еднакьв за системи с радиатори и системи с водно подово.
Затова аз намирам въпроса ти за много уместен в този форум.
2v6
Re: Водно подово отопление
18-03-2008 - 18:13:01
Quote

Fseznaiko Написал:
-------------------------------------------------------
> ...
> Да наистина се извинявам за отклонението на темата
> .....но си помислих че не е чак толкова важен
> въпрос за да пиша нова тема.....
> .....и това което казвате за обезвъздушителите ще
> го проверя утре,може и нещо да са блокирали....а
> инъче има и на печката и двата радиатора ( и са
> автом..)
> Благодаря Ви ....

Въпроса ти не е маловажен, а това че си го сложил в тази тема означава че доста хора които биха могли да ти помогнат няма изобщо да го видят.

Предполагам че системата ти е отворена. В такъв случай автоматични обезвъздушители на са ти нужни. Ако капачките са им отворени влиза въздух през тях. В радиаторите се получава вакуум при притваряне на термостатните глави. Затвори капачките на обезвъздушителите преди включване на помпата!

Ако си преместиш термостатните глави долу на изход на радиаторите няма да се получава вакуум и няма да влиза въздух дори при отворени капачки.



Re: Водно подово отопление
18-03-2008 - 18:53:25
Веднъж преди 10 тина години монтираме една печка с водна риза и 4 панелни радиатора , помпата по схема дадена от производителя монтирахме на връщащата вода .На всеки радиатор сложихме автоматичен обезвъздушител , разширителен отворен съд над печката с преливна тръбичка отведена на терасата . До тук добре , палим печката вдига 50 градуса температура сработва контактния термостат и помпата тръгва , и каво стана - водата от системата започна да истича цялата от разширителния съд на терасата съответно 120 градуса,пара и тропане . smiling smiley после я оправихме с монтаж на помпата на топлата вода , но причината не е тази .
Re: Водно подово отопление
18-03-2008 - 19:56:20
Прав е 2v6 ! Автоматичните обезвъздушители не работят при отворена система. Освен това се обзалагам, че разширителният съд е на горещата вода! По този начин при затваряне на термоглавите помпата "изсмуква" водата от радиаторите. Ако е там разширителния съд това няма да се получи.
Re: Водно подово отопление
18-03-2008 - 21:56:16
даа ...ам не ...
наистина има нещо вярно в вашите дими но аз все пак не мога да си обясня следното....какмойе с два радиатора да работи а с един не ????? sad smiley
Истината е една аз сам съм си го правил това парно и сега след толкова време не работа като свързах и другия радиатор наистина мога да си призная че сум много объркан от видния резултат....
[qu
Предполагам че системата ти е отворена. В такъв случай автоматични обезвъздушители на са ти нужни. Ако капачките са им отворени влиза въздух през тях. В радиаторите се получава вакуум при притваряне на термостатните глави. Затвори капачките на обезвъздушителите преди включване на помпата!

ote
какво имаме на яве!!! отворена система с разширител на студената вода ,обезвъзд. на печкта и на двта радиатора???? confused smiley confused smiley confused smiley
Може би трябаше да поясна че сиситемата си я пълня от горе през разширителя и то без проблем до сега ....просто си натисках обезв.на панелния радиатор и нямаше проблеми до сега !!!!!! :!:
По мое скромно мнение , просто тия скапани обезвъзд. не работят и не улавят "свободния" въздух в системата. eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
....Та и за това поставих въпроса си тук ,,,,мастото където са хората които разбират от това което знаят ,и си мисля че ще намерим изход от ситуацията и за което получавате моите адмирации clap: clap: clap: clap:
Re: Водно подово отопление
19-03-2008 - 07:27:41
Обезвъздушителите не са скапани, а са предназначени за затворена система. Започни от тях - смени ги с ръчни и пиши за ефекта!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход