Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?

Публикувано от Don Balon 
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:27:06
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> gateff Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > добавка - и камина /битов тип/ с водна риза
> вързна
> > към парно и бойлер
> > ..скара и гърненце /за готвене задължителен
> > аксесоар/
> > ...за зимата красота и топлина
>
>
> А има ли такава камина с антифриз? Ако евентуално
> зимата те няма за 1-2 месеца?Готвенето е на газ
> при всички случаи. Аз не казвам че няма да имам
> партида в Енергото, но не искам да разчитам на тях
> поне за готвене и отопление. Осветлението може
> всякак, но за дугите нужди не искам да съм
> зависим.
> Парцалев, много мачти бе братко, ще заприличам на
> шхуна.
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/26/09
> 07:53PM от Don Balon.


Шхуна, ама когато цялото село остане на тъмно булките ще идват при теб да си плетат! А ако си на по-височко може да се договориш с М-тел, Вива-тел или глобул да боцнат една мачта за техните си съотъжения. Хем ще ти плащат по 200Е/мес.
Но щом имаш мазе и бунар, нещата ти се опросряват значително!
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:37:17
Жоро , така е повЕрвай ми . Ся дали има значение не знам , но знам че всички слаби места по една система се скапват от водата ! А и друго - топлинния трансфер на антифриза е по-добър от на водата .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 22:44 от MB2316.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:41:32
Възможно е. В България като страна с развита инфраструктура не е популярно, но има цялостно оборудване на газ, осветление и хладилници + останалото. Караш с колата 2-3 бутилги газ и нямаш проблеми.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:45:50
Мачта с антени-300 метра минимум от имота и това им е много.Самотна мачта с антени насред полето генерира най-опасното възможно излъчване,защото е единствена.Тия устройства са така-колкото по-малко телефони обслужва едновремненно една клетка,толкова по-малко генерира.Т.е. колкото пвече клетки на едно място-толкова са по-безвредни.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:51:59
МБ ,
за нашите условия наистина е по-добре с антифриз ...прав си......
Аз и преди писах че навън никъде не съм и чул да слагат антифриз.....там слагат присадка която има задачата да пази от почти всичко нежелано....като корозия , замръзване .....

Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 23:14:02
50% от всичко е хубавата изолация.....
След това слагам разумното използване на уреди и други консуматори...
И трето енергиино ефективни консуматори......(А)...
От тук нататък вече се получава нещо като робия за някоя и друга стотинка или огромни инвестиции които се изплащат много бавно.....много бавно.....
потдръжката им не я броя.......
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 23:17:33
Идилия, е за такъв живот мечтая. Чак до добиване на метан едва ли ще стигна. Малко дръвца, малко пелети, малко слънчо да напече, пропанец за зор-заман. И един друг въпрос ми идва на ум: От каква дълбочина човек може да вади вода с помпа(естествено с генератор)?? Аз си мисля че едва ли ще са толкоз големи инвестициите както Салвадор ги описва.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 23:26:45
avatar
На крачка сме (един малък, но сплотен екип) от когенератор на пелети. Обаче е ебаси и крачката.....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 23:39:39
Щом не искаш мачти ще ти предложа едно моторче от 1816 г. на колегата Роберт Стирлинг. Принципа на работа е следния. В едния край на цилиндъра трабва да се загрява, а в другия - да се охлажда. На остта закачваш едно динамо от стар автомобил (препоръчвам BOSH) и си имаш DC 12 в. с достатъчна мощнст!



За нагряване можеш да използваш леща за слънчевите лъчи, а за охлаждане - водичка от съседното поточе!
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 23:53:07
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> На крачка сме (един малък, но сплотен екип) от
> когенератор на пелети. Обаче е ебаси и
> крачката.....
>
>


Една германска фирма го предлага. Представлява един обем с формата на нашенските бойлери. Вътре е горелката на пелетите и монтирания "Stirling Engine", който се охлажда от околния въздух. На работната ос е закачен ел.генератора. Eдин шнек подава автоматично по една шепа пелети през определен интервал върху горивната площадка, която е колкото разстворена длан. На целия този "бойлер" се нахлузва четвъртит кожух за свалян на шума до минимум. Цялото "нещо" е като една по-висока пералня, свързана с един "склад" за пелети (полиетилново заграждение) - 2-3 м3 в мазето! Доставката на пелети се извършва с цистерна, която по един гофриран маркуч - ф 15-20 см. изсипва пелетите в мазето за минутки!
Казват, че мощността му е 10 kW !!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход