Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?

Публикувано от Don Balon 
LKK
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 20:26:13
Дон Балон, най добрата систма за отопление е добрата топлоизолация.
Ако си праснеш 15 или повече сантиметра топлоизолация, съчетана със саларна инсталация за БГВ и няколко въздушни соларни колектора за отопление енергото ще ти трябва само за осветление и компютър.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 21:40:24
LKK Написал:
-------------------------------------------------------
> Дон Балон, най добрата систма за отопление е
> добрата топлоизолация.
> Ако си праснеш 15 или повече сантиметра
> топлоизолация, съчетана със саларна инсталация за
> БГВ и няколко въздушни соларни колектора за
> отопление
енергото ще ти трябва само за осветление
> и компютър.

За изолацията едва ли има човек който да е убеден повече от мене, че колкото повече-толкоз повече

:] но дай малко обяснения за тези соларни с-ми. Аз си мисля че без камина на твърдо гориво или пелети( а защо не и двете) няма да се размина.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 21:46:06
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------

> А има ли такава камина с антифриз? Ако евентуално
> зимата те няма за 1-2 месеца?Готвенето е на газ
> при всички случаи. Аз не казвам че няма да имам
> партида в Енергото, но не искам да разчитам на тях
> поне за готвене и отопление. Осветлението може
> всякак, но за дугите нужди не искам да съм
> зависим.
> Парцалев, много мачти бе братко, ще заприличам на
> шхуна.

Да ти кажа , по-добре е да е с антифриз ! Писах го в една друга тема , май !? Антифриза е и с чувствително по-малко разширение от водЪтЪ бро . Това може да се окаже също ценно свойство ! А и ако има соларен панел за БГВ , няа се гърбиш само да източваш я . *ok* Само , че май такава система се пълни не с етилен-гликол , а с пропилен-гликол !?
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 21:46:14
Колкото до хладилник, аз мога да изкарам без него, понеже съм вегетариянец. Ако къщата има МАЗА, млекото и сиренето няма да се развалят. Бирата се охлажда в кладенеца, виното в мазата. А бе не мисля че ще съм зависим за нещо повече от едно осветление, а то не е болка за умирачка.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 21:46:45
avatar
няколко въздушни соларни колектора за отопление енергото ще ти трябва само за осветление и компютър.

Въздушни соларни е изненада за мен.Разкажи повече *book*
LKK
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:01:28
За БГВ /битова гореща вода/ се предлагат от доста фирми. Ако не искаш електроника - от най-простият тип /тези с бойлера отгоре над колекторите/
За въздушните има и професионални решения, но най-простото е рамка със стъкло на южната стена и две дупки в стената. Като пекне зимното слънце и напече въздуха вътре в рамката си го пускаш вътре в помещението, а като няма слънце и през нощта електроника затваря дупките и не ти се охлажда помещението. Като имаш предвид, че от 1 м2 може да хванеш 400-500 вата, когато има слънце може да прецениш струва ли си подобно нещо. То ефекта е като от допълнителни прозорци, които работят само когато влиза топлина в къщата, а в останалите случаи си е стена със съответната топлоизолация.

А иначе камината, тя си е необходима във всички случаи, най-вече за душата.*drink1*
Ако е с водна риза може и бойлерчето да сгрееш, а при добра изолация вътре никога няма да ти падне под нулата, за да ти се налага да сипваш антифриз в инсталацията.
Идеята е, че ако ти е добре изолирана къщата, почти не се налага да я топлиш и сравнително слаби източници на топлинна мощност ще са достатъчни, за да се чувстваш комфортно.
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:14:01
Това е истината ! Изолацията много стотинки ще спести ! smiling smiley
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:20:46
Гледай добитък и от отпадъците добивай метан. Минимална инвестиция, висока възвращаемост, по-екологично...

Виж Гугъл






ХигроОптима, ТехноОптима
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:21:35
МБ ,
За разширяването си има разширителен съд.....Или ти говориш за т.нар. "отворена"система....И в двата случая раширяването няма никакво значение....
Макар че никъде не съм чувал за това че имат разлика(вода и антифриз)
Пък и разреждаме , нали?
При една система от 100 литра не можем да я направим 50/50 ......
Re: Селска къща независима от Енергото. Възможно ли е и до колко?
26-01-2009 - 22:23:37
avatar

Един съмишленик
цък
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход