Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Имитация на каменен зид в коридора ми.

Публикувано от bezopit 
Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 09:09:19
Здравейте!Много ми хареса идеята за имитация на каменен зид взета от тук:
[www.napravisam.bg]
Речено сторено.Разбишках коридора с идеята,че ще приклюуча за няколко дена.Да ама не.Три дена вече нямам и 1м2 мазилка :lol: :lol: :lol: Защото варовата мазилка не иска да задържи върху панела а свлича.Опитах с три вида грундове:на Теразид,Боро контакт и на Деко и не държи и недържи пустата му мазилка.Сега съм шприцовал със терикол и ще видим дали ще задържи мазилката.Докато правихме опити някак си задържахме има няма един квадрат мазилка и опитах да направя камъни по-описания в темата начин.И мойто скромно мнение е,че информацията която са дали е леко променена и не отговаря на действителноста.Загледайте се в снимките приложени във темата.Основата между каманите е идеално равна.Коя човешка ръка би могла по-описания начин чрез отнемане на разтвор и натрупването му върху камъните да постигне идеална права фуга??? Макар и малко лоши снимки ще кача какво се получава на първо време при мен.






Не,че е лошо,но няма нищо общо със получения резултат от темата за изкуствения зид.При положение,че съм работил чрез отнемане със лъжица.Според мен след като се изравни стената се очертават камъните и допълнително се нахвърля разтвор и се доуформя камъка.
Ще опитам и по този начин след като направим мазилката.Интересно ми е да чуя и вашето мнение.
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 09:48:18
според мен си му намерил решението smiling smiley
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 10:08:35
10001 филмчета има в "тубата" за артбетон (decorative concrete)...ни едно ли не погледна преди за започнеш...Така ще се мъчиш като грешен дявол и пак не е сигурно какъв ще е резултата.









Abu
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 12:13:48
Мен най ме изкефи wasko от форума "направи сам", дето пита за фототапет на каменна зидария - като ще е гарга, да е рошава!
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 12:29:42
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Мен най ме изкефи wasko от форума "направи сам",
> дето пита за фототапет на каменна зидария - като
> ще е гарга, да е рошава!


Не питай старило питай патило! :] *beer*
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 12:32:45
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> 10001 филмчета има в "тубата" за артбетон
> (decorative concrete)...ни едно ли не погледна
> преди за започнеш...Така ще се мъчиш като грешен
> дявол и пак не е сигурно какъв ще е резултата.
>
>
>
>
>
>


Сега чак погледнах Благодарско.Хората ползват технологии а ние ЛЪЖИЦА :] :] :]
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 12:48:35
salvador, клипчетата са уникални!
Само да имаш представа откъде могат да се намерят такива шаблони,
то те май са основните в цялата история?
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 12:58:56
Просто хората ги мързи до безобразие и при тях ръчния труд е безбожно скъп.За това са ги измислили тия технологии.
Шаблоните ...някои се продават готови,други майсторите сами си ги правят от фибростъкло и разни такива материали.Поняког правят отливки на истински зидове и по тях правят шаблона...според зависи...Реално погледнато май е доста по-лесно да си направиш шаблон,вместо да зидаш камъни....ма де да знам...това само съм го виждал как се прави...не съм се и докосвал реално до тая технология.Готовите шаблони са много скъпи-250-300 долара е единия,а те са хиляди като размери и форми.Това са гумени отливки...закупуването им е съвършенно безсмислено ако не смяташ да се занимаваш с тая дейност професионално.За БГ условия...не съм сигурен до колко изобщо има бъдеще арт бетона...Истинският тухлен зид и каменната облизовка при нас май все още са много много евтини./



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 14:10 от salvador.
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 17:00:19
a-a



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 18:52 от xenon.
Re: Имитация на каменен зид в коридора ми.
26-01-2009 - 17:27:45
xenon Написал:
-------------------------------------------------------
> Виж това ако те устройва....
>
>
> Подпис:www.stroymont.com



АМАН ОТ РЕКЛАМИИИИИИИИ!!!!! *stop*
КАДЕ ПРОЧЕТОХТЕ,ЧЕ ТЪРСЯ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА СТЕННИ ОБЛИЦОВКИ?????
АКО СТЕ ТОЛКОВА ДОБРИ НЯМА ДА СЕ РЕКЛАМИРАТЕ ТУК! :] :] :] eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход