Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 15:52:20
гОЙКО, на всичко трябва да се набляга, пич... Отдели време и попрочети по архива, отделно има много полезни теми извадени отделно - по-важни ли, ги водеха - ще видиш. Там има различни теми, които макар и да не са с тема груб строеж, третират една или друга негова страна - примеро има голяма тема за керемидите където засягахме и покрив и изолация на покрив и т.н., има за тухли, има за бетона, абе има за четене за седмици...
Просто и да искам не мога ти написа всичко, което е споделено, във форума има страшнп, страшнп много инфрмация.
Иначе за материали - или тук или в сайта на руснаците www.ivd.ru там не ми се е случило да търся нещо и да не го намеря, за разлика от нашенци, техните специализирани списания са адски подробни(нашите често копират без дори да се реферират) и са публични - след излизането на новия брой стария се качва ЦЕЛИЯ със снимки и препратки там . Има архив от години и стига да можеш да четеш на руски от 10 статии за дограмите примерно ще знаеш повече от кифлата консултантка на щанда на Кьомерлинг за профили и стъкла - от опит ти казвам. И т.н.

За етапи - ами етапите са ясни.
За материалите - елементарно е, че цената в склада е една ако купуваш едно и друга ако купуваш повече. При това най-добре от вносителя, складовете са дистрибутори, прекупвачи. Аз керемидите си договорих например директно със силистра - с камиона ми ги доставиха директно на обекта, ведно с консултант, който контролираше техническия дали спазва направената от тях схема за полагане на системата Брамак. Стана само с едно отиване на Стройко на щанда им.
Същото с тухлите - Драговищица. Цената ми бе с няколко стотинки под тази в склада на околовръстното ДОКАРАНО до обекта и разтоварено...
Бетона - договорка с бетонов възел за количество и оттам регулярна доставка на нормална цена.

Въпросът е обаче, първо, че има тичане и второ - като вземеш тези "благинки" на строителя той от какво да печели... Е това ще ти е проблема....
Щото всеки (хайде 99%) иска да те изработи - кой по-грубо, кой перфидно, минимум усилия за максимум пара. Ако уцелиш съвестни хора ще си щастлив човек.
Аз уцелих малко, признавам си. Но сега времената са такива - притиснати са строителите и имаш шанс да попаднеш на съвестна бригада, на която ти с удоволствие да плащаш за това че те с удоволствие работят. Нали не ти звучи много нереално??
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Сега гледам този разрез-няма ли горе в ляво стреха
> на този покрив ? Или само бетонна козирка?
>
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 01/26/09
> 03:42PM от Naskata.

Здравей Naskata,

правилно зададен въпрос. Отговора е че разреза се е паднал в полето на терасата (единственната на юг) и затова се виждат тези греди който са перпиндикуярни на улука под козерката който ще са малко в ретро стил (архитекта каза ще правим малко възрожденска къща аз малко се намръщих ама ми мина). Което от своя страна означава че терасата няма да е на 100% покрита от козерката на къщата. Бетонна козирка не мисля че ще стой добре само на тази част на къщата. По скоро някакво растение преплетено в тези греди (който ще ги мокри дъжда) smiling smiley

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
27-01-2009 - 14:09:30
Бат Гойко,едно скромно мнение от мен.Ако ще почваш на пролет изчакай максимално с пазарлъците за материалите и труда.Ситуацията с цените се мени с ДНИ!!!!!Естествено надолу.Реалното усещане за спад вече пълзи сред бранша здраво,но все още някои се правят на велики.Само след 2-3 месеца ще видиш кво ще стане.Ако си реалист и не мислиш че строежа е нещо безплатно,шансовете за безавариен строеж се увеличават с всеки ден.И винаги демонстрирай,че има и други бригади,и други складове.И пазарлък до дупка!!Там където аз довършвам грубия си строеж в момента се борят средно 2 фирми/бригади за един обект.Дано да си от първите,които строят при по-нормални условия.Успех!!!! *ok*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход