Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 09:34:21
ръчната количка и кофите са от собственика ! -другото би трябвало майстора да си го има smiling smiley
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 11:25:43
gateff Написал:
-------------------------------------------------------
> ръчната количка и кофите са от собственика !
> -другото би трябвало майстора да си го има

Един стар майстор (трънски) казваше: "Да отидеш при чорбаджията без инструмент, е като да отидеш при булка без х.й и топки"... smiling smiley Народната мъдрост е непреходна...
topurov Написал:
-------------------------------------------------------
> BAT GOIKO,
> ти откъде си "напазарува" желязото?
> Благодаря ти предварително!

Здравей отново,

виж си лични съобщения там посочих името му, не ми се прави скрита реклама на доставчика. А и закона за защита на конкуренцията е в сила smiling smiley

Поздрави
BAT_GOIKO



nacheff Написал:
-------------------------------------------------------
> А, забравих! Ако все пак се сдобиеш с някакъв
> списък, моля те сподели. Както намериш за добре !
>
> Аз за съжаление нямам.

Здравей nacheff,

благодаря ти с предложенията във форума. Ще се възползвам.
В момента преговарям с google дали след като създам ултимативния списък за договаряне на дейности с майстори от бг пройзход няма да имаме общ инетерес в разпространяването му smiling smiley шегувам се.


В момента имам един DOC файл озаглавен, Дейности за груб строеж и го попълвам.
Като има нещо за показване ще го кача тук - дано майсторите от форума не ме разберат къде живея че може да има атентат, но по добре е да разберат и те че това е и за тяхно добро.

принципно идеята на този списък следва да се раздели на две:
1. дейности (описание на основните дейности - никога не може да е на 100%) и
2. общи условия при изпълнението на дейностите който важат за всички дейности които ще се възлагат.

коментар за 2. Нещо като онези листове с много дребен шрифт който са винаги неразделна част като си купуваш стока или услуга от верига магазин или доставчик. Тях ги четеш само ако има проблем с доставката на услугата или стоката :g: . Така че ще работя и по двете направления

Поздрави
BAT_GOIKO

gateff Написал:
-------------------------------------------------------
> ръчната количка и кофите са от собственика !
> -другото би трябвало майстора да си го има

Здравей gateff,

добра идея,

Това ще влезне в общите условия с текст като например.

За изпълнението на възложените по силата на договора стройтелни дейности, Възложителя не предоставя на Изпълнителя допълнителен инвентар или инструменти освен тези които са изрично посочени в договора за възлагане.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 12:47:28
За първи път чувам майсторите да искат от собственика инструменти....
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 12:48:19
Само да вметна-количествено-стойностна сметка не направиха ли архитектите ? Аз от нея започнах...

Иначе като си помисля и си спомня какво ми беше на мен-направо ми става мъчно за теб ... winking smiley

И още нещо-на няколко пъти пишеш "стомана". Под стомана арматурно желязо ли имаш предвид ? и в тая цена (0.92 лв без ддс-включена ли е заготовката и транспорта до обекта или не), защото ако не е-не знам дали е добра...
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 13:18:31
BAT_GOIKO Написал:

> Здравей nacheff,
>
> благодаря ти с предложенията във форума. Ще се
> възползвам.
> В момента преговарям с google дали след като
> създам ултимативния списък за договаряне на
> дейности с майстори от бг пройзход няма да имаме
> общ инетерес в разпространяването му шегувам се.
>
>
> В момента имам един DOC файл озаглавен, Дейности
> за груб строеж и го попълвам.
> Като има нещо за показване ще го кача тук - дано
> майсторите от форума не ме разберат къде живея че
> може да има атентат, но по добре е да разберат и
> те че това е и за тяхно добро.
>
> принципно идеята на този списък следва да се
> раздели на две:
> 1. дейности (описание на основните дейности -
> никога не може да е на 100%) и
> 2. общи условия при изпълнението на дейностите
> който важат за всички дейности които ще се
> възлагат.
>
> коментар за 2. Нещо като онези листове с много
> дребен шрифт който са винаги неразделна част като
> си купуваш стока или услуга от верига магазин или
> доставчик. Тях ги четеш само ако има проблем с
> доставката на услугата или стоката . Така че ще
> работя и по двете направления
>
> Поздрави
> BAT_GOIKO
>
>

BAT_GOIKO,
Благодаря ти предварително!
По повод на т. 2 ме накара да се замисля и не мога да се сдържа да не го споделя.
Разработването на тн. Общи условия е масова практика. Понякога това се налага от обстоятелството, че става дума за една масова стока или услуга, която прави практически невъзможно да се извършва детайлно договаряне с всеки клиент.

Има и един друг случай, когато ОУ се разработват въз основа на законова разпоредба/изискване. Става дума обичайно за масово предоставяна услуга, на основание на някакъв лицензионен или подобен режим. Аз самият съм участвал при съставянето на такива ОУ (област телекуминикаци) и особеното в този случай е, че браншовият регулатор следва да одобри тези ОУ. Ерго да се произнесе, че условията, които са залегнали там, балансират приемливо интересите на продавача и купувача.
Независимо от опитите "да се защити обществения интерес" - масова практика е, че голямата корпорация, която работи на основание на ОУ, принуждава "малкия" клиент да приеме диктата и.

Проблемът е, доколкото може да ства дума за проблем, че когато става дума за някаква строителна услуга, то по-смислено е ОУ да са разработени от този, който оказва улугата, а не от клиента.
Като знам, как се разработват ОУ, полазват ме тръпки, какво ли мога да открия в ОУ на един голям строител. И въпреки това съм любопитен smiling smiley
Това е и поводът да ти пиша този път.

АКО НАМЕРИМ ЕДНИ ОУ НА СЕРИОЗНА СТРОИТЕЛНА ФИРМА И ГИ ПРОЧЕТЕМ ДОСТАТЪЧНО КРИТИЧНО, ТОВА ЩЕ ДАДЕ БОГАТ МАТЕРИАЛ И ИДЕИ, КАК ДА ДОГОВАРЯМЕ УСЛУГАТА ОТ ПОДОБНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ.

Не съм търсил, но сигурно има и може да се намери из нета. Когато остане време и аз ще погледна.
Naskata Написал:
-------------------------------------------------------
> Само да вметна-количествено-стойностна сметка не
> направиха ли архитектите ? Аз от нея започнах...
>
> Иначе като си помисля и си спомня какво ми беше на
> мен-направо ми става мъчно за теб ...
>
> И още нещо-на няколко пъти пишеш "стомана". Под
> стомана арматурно желязо ли имаш предвид ? и в тая
> цена (0.92 лв без ддс-включена ли е заготовката и
> транспорта до обекта или не), защото ако не е-не
> знам дали е добра...
>


Здравей Naskata,

основателни въпроси. Цената е на подготвен профил по проект EXW (Incoterms 2000) арматурния довор (около 6 км. от мен), т.е. включва заготовката но не и транспорта.
Колко е добра - за Ноември 2008 си беше ок. Сега не съм питал защото не ми трябва ( а и да не се ядосвам smiling smiley )

Сподели опит от твоя проект на какво трябва да се набляга (освен яденето)

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
26-01-2009 - 15:39:22


Сега гледам този разрез-няма ли горе в ляво стреха на този покрив ? Или само бетонна козирка?





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 15:42 от Naskata.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход