Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори

Публикувано от BAT_GOIKO 
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 10:13:52
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Определено ситуацията е благоприятна за договаряне
> на цени и избор на бригади.Леля ми имаше едни
> майстори за наематели в апартамента си-те правят
> изолации предимно...та вчера вечерта са се обадили
> да кажат,че се изнасят понеже вече не могат да
> плащат наема-нямали никаква работа.


Здравей,

ще се оитам да спекулирам със създалото се положение но за изолации ми е рано.
Но сигнала го разбирам ясно

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 10:37:51
avatar
Радвам се ,че и други се включиха-значи ще стане строежчето smiling smiley BAT GOIKO,да не забравиш да включиш в сметките и агнето,което се коли на основите.Те майсторите ше те подсетят-някои си го търсят като наследство :] :]

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 13:52:02
Здравей markk,

ще се постарая да не се отдалечавам много от традицийте на българския строеж.
(целта за момента е да развея българското знаме на покрива да се вижда от далече)
Дано да заочна с грубия строеж преди гергьов ден че тогава може и да не останат агнета за мен smiling smiley smiling smiley

P.S: За всички помагачи купил съм си стоманата, вече съм предпратил 7,5 тона арматурно желязо (че на лондоска стокова борса доста поевтиня към декември, и се възползвах от ситуацията, 0,96 ст на килограм без ДДС и транспорт), така че варианта да ми кара материалите БАШ МАЙСТОРА по намалява с един по малко т.е. без стомана

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 16:15:09
да не забравяме и лозунга " като няма бира работата спира " ...обикновенно собственика вади по една бутилка "черен овен" например /на излята плоча/ smiling smiley))))
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 17:36:01
Привет и от мен BAT_GOIKO,

както разбирам и ти като мен си от Пловдивския регион. Аз също смятам да се хвърлям в боя напролет, като намеренията ми за строежа са абсолютно аналогични - бригада/ди, аз ще се грижа за материалите и т.н. и т.н. Къщата ще е два етажа по 70 м2 плюс използваемо таванско и мазе, мястото е Белащица.

Можем да си помагаме взаимно с информация за евтини материали, майстори, услуги, инструменти и какво ли още не. Възможностите за сътрудничество и взаимопощ са безкрайни (това малко като лозунг прозвуча smiling smiley )

Успех и късмет! *beer*
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 19:52:07
Здравей topurov,

аз съм на 5 км. от теб няма и толкова. кв. Коматево от южната страна към околовръстното. Белащица е супер. С удоволствие ще споделя с теб всичката информация с която разполагам. При мен няма да има мазе и таванско помещение но няма значение.
Можем даже да пазаруваме заедно ако стройм по едно и също време и едни и същи материали.
На първо време те съветвам ако можеш да си капарираш стоманата, сега е момента, по ефтина няма къде да стане според мен.

Пожелавам ти успех и късмет.

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 21:15:27
Bat Goiko,

Прриятелски поздрави и нека проектът ти да върви като по вода.
Аз съм на по-ранен етап от тебе. Преди около две години се отказах да търся подходящия парцел, на който да си построя мечтаната къща. Оказа се, че със собствениците на парцели се разминаваме драстично в представите си относно цените на парцелите. Казах, че ще изчакам и се надявам тази година въпросът да стане актуален отново.

Исках да споделя някои дреболии. Колегите са ти дали много добри съвети, пък и ти имаш вече опит.

1. Може да направиш най-подробната спецификация на видовете дейности и работа, която ще свърши строителната бригада. Със сигурност ще е полезна за да няма двусмислия, какво се очаква от тях.
Само не прави грешката да се впуснеш в договаряне на цени на всяка операция. Резултатът обикнове е лош - повече пари.

2. В договора сложете едно приложение и направете дефиниране на използваните в договора понятия и дори описание чрез примери. Имал съм изненади за привидно най-обикновени неща. Започваш да се чудиш - що е то двадратен метър.
При основите го броят по един начин, при мазилките по друг, при бояджилъка по трети. smiling smiley
Където проектът позволява да оразмерите договорения вид работа точно - направете го още при договарянето, а не чакайте да се свърши работа и след това да ви изненадат с някакъв екзотичен начин на мерене и пресмятане.

2. Има и един такъв "феномен" при договарянето със строителите. Когато има етапи в строителството, те умишлено се стараят да дебалансират нещата по заплащането на труда. Стараят се с всички средства да се преборят за вземане на колкото се може повече пари в началния етап.
С други думи, ще ти оферират така, че градежите на етажите ще бъдат по-изгодни за тебе (относително по-евтини), но ще ти натоварят основите.
Причините всеки може да си ги измисли.
Най-простата е, че всеки харесва идеята да вземе повече пари по-рано и да остави за прибиране в бъдеще по-малко. Какво пък - човешко е.
Друга причина, че и майсторите и строителите ги завличат и тези случаи далеч не са малко.
Третата причина е, че така т ехващат по-здраво. Ако решиш да ги смениш и се разплатиш с тях слад етапа, ти на практика вече си надплатил. Като дойде следващия - ще плащаш отново.

Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 21:23:46
А, забравих! Ако все пак се сдобиеш с някакъв списък, моля те сподели. Както намериш за добре !
Аз за съжаление нямам.
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 22:15:05
BAT GOIKO,
ти откъде си "напазарува" желязото?
Благодаря ти предварително!
Re: помогнете нужен списък / описание на дейности за груб строеж - ще се преговаря с майстори
25-01-2009 - 22:52:49
avatar
BAT_GOIKO Написал:
-------------------------------------------------------

> Важно е както посочиха други съфорумци да се
> обсъдят основни положения с майстора, къде ще му
> доставиш материалите на етажа или той ще си ги
> качва, в парацела или на улицата (и за охрана
> трябва да мисля, добре че поне имаме масивна
> ограда). Колко по рано трябва той да те информира
> че му е нужен определен материал.
>
> С риск да стана за смях, мойте ми искаха,
> бормашина, флекс, свредла, разклонител (дълъг
> 50м), лопати мотики, моя дядо каза: майстора носи
> само чук и мистрия (моя имаше и отвес)
>
> За материалите ми се иска аз да се нагърбя,
> принципно и професията ми е свързана с търговията
> и предполагам че ще мога да се възползвам от
> ситуацията на пазара.

Моите майстори си поеха всичко- определиха къде им е удобно до се стовари разтвора и от там нататък, те си определяха кой какво ще прави. Срамота е ти да му носиш на майстора кофата.
А от опит разбрах, че дойде ли ти "майстор" с ръце в джобовете и да ти иска инструменти- гони го, докато е време.



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход