Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК

Публикувано от Liminat 
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 13:52:25
Да кажа какво съм виждал...не е масово,но просто ми хареса като изпълнение и ако се наложи да го правя някога в нова къща,ще го изпълня именно така.

1.Такова нещо "замаска" на стени се прави само при наличие на много евтин ръчен труд или с машина.Там ръчния труд е значително по-малко,ама цената е общо взето двойна,защото по правило след това иска сериозни корекции на ръка.

2.Стени и тавани са с бордове...вече на конструкция или лепени-все тая...тавана е на конструкция винаги.

3.Инсталациите се изпълняват така,че контактите във всяка стая да са на отделна линия,напълно самостоятелна.Осветлението е общо,усилените и те са отделно.Т.е. ако имате 6 стаи + кухня ще имате 8 предпазителя на таблото,минимум.

4.Всичко върви по тавана.От там тръгват като паяци из стаите.Идеята е проста-инсталацията да остане незасегната и частично фукнционираща дори при някаква извънредна ситуация.Следващо правило-ако се изпълнява с пластмасови гофрети,всяка линия е с различен цвят и така стига до таблото с бушоните.Като цяло замазани гофрети има само в стените-между тавана и контакта.Останалото е открито.

5.Метални гофрети.Не,че не може и пластмасови,ама някак на металните аз поне имам по-голямо доверие.

6.При разпределителните кутии компромис няма,трябва да са затворени общо взето херметически.Когато гофрета влиза в кутия,там се слага специален кит...изглежда като силикон...разликата е,че издържа доста високи температури и практически не гори.

7.Таблото с предпазителите...тук е голяма драма,защото и на запад ги изпълняват много мърляво.Не иска много познания за да се монтира правилно-има десетина основни правила...но пък иска време и прецизност.



Последната точка е въпрос,на който лично аз нямам разумно обяснение и ще ми е интересно какво мислите....Някои майстори пускат заземявания из стаите.Гръмоотвода е едно на ръка.Пускат отделен заземителен кол,от там метално въже и го извеждат до всяка отделна стая в къщата.Ако стаята е с облицовка от бордове на метална конструкция,заземяват конструкцията.
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 17:12:04
salvador Написал:
-------------------------------------------------------

> 1.Такова нещо "замаска" на стени се прави само при
> наличие на много евтин ръчен труд или с
> машина.Там ръчния труд е значително по-малко,ама
> цената е общо взето двойна,защото по правило след
> това иска сериозни корекции на ръка.
>
> 2.Стени и тавани са с бордове...вече на
> конструкция или лепени-все тая...тавана е на
> конструкция винаги.

Нека уточним понятията и да не ги замятаме, че ще объркаме и други след нас- мазилката е по стени-вътрешна и външна, замазката е само подова.

По точка 2, какви бордове, имаш предвид изпълнение с гипскартон по стени и тавани? Там каква е цената на труда, за да сравним поне труда на мазилката с труд на гипскартона?
Вътрешната мазилка ще изисква и гипсова шпакловка задължително, някой да знае каква е цената напоследък за шпакловка, защото шпакловката я има и при гипскартона, макар и на по-малко места.
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 17:22:29
Имам предвид точно изпълнението с гипскартон.
Цени...лятото вървяха по 10 лева на м2 стени и 1-2 лева по-малко за тавани.Това е само труд-конструкция,полагане на гипскартона и шпакловане.
За хоросанова мазилка цената е около 8-9 лева на м2,а гипса 5-6, и нагоре...за тавани е по-скъпо.

Информацията е очевидно стара...нещата са се променили от лятото насам със сигурност.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-21 17:28 от salvador.
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 17:33:46
Da, толкова беше и моята цена за картон, при това не им разреших да шпакловат фугите и винтовете, защото после боядйията винаги намира кусур и причина и той да го мине и съответно го плащаш два пъти...
Изкуствената стена беше около 20 кинта с вата.
Та, картона и мазилката се изравняват кажи-речи. Единственият ми аргумент за мазилката беше, че няма да ми бие на кухо, няма да има кухини отзад където не виждам какво се случва и няма да се мъча да забия един пирон после , не че няма дюбели за картон, но ако трябва да закачиш нещо по-тежко става сложно.. Иначе преимуществото е идеалната повърхност, няма криво.
А за фината шпакловка е около 3-5 до 8 лв дори искат вече с лампа и наистина прецизна работа.
Иначе съюзът на бояджиите (виж сайта) имат добри цени.
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 18:22:46
Да лепиш гипскартон по стените вместо мазилка е 4исто българско изобретение което е пълни лай...а. Естествено 4е е МНОГО по-скъпо от мазилката и МНОГО по-нека4ествено това се е изобретило по хотелите кадето се бърза да се скрият тухлите за да има вид зградата.
salvador Много ка4ествени работи съм виждал но в БГ има една прикаска
-Давай колкото се може по-евтино, докато падне нас няма да ни има.
Остави 4е БГ обектите прили4ат на сметища ами и дори и шайбата да е крива или спукана никой няма да я сабори и да я направи отново ако ще и на 50 етажна зграда да е, за желязото което се слага няма да говоря.

На едни ромбоидни къщи в Sozopolis (в Созопол нащи депотати си строят компекс (Станишев,Доган и компания) ) ме караха да търся прав ъгал на всякаде (аз ги мазах) а всяка стена ми дава поне по 5 см. отклонение, много ясно 4е работата е дадена със материяла на подизпълнителя, отделно 4е стените имат денивелация със по 5-8-10 см. отклонение.
Че за какви красиви работи говорехме?
Красивите работи можем само да ги нарисуваме а ще ги изпълним като си пуснем 4алга *drunk*
Който не е строял на вънка няма да разбера за какво говоря ама както и да е...

Поздрави и успех със строежите
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 18:25:41
По закон отклонението е 3 см за цялата сграда , май !?
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 18:32:36
Какво е това закон? *huh*
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 21:32:08
За да си изчислиш стойноста на електро инсталацията виж какво предлага тази фирма на сайта си:http://aagroup-bg.com/ofertaelektro.php
Това е според мен е най-коректния и разбираем метод за изчисление като при него не могат да ти прибавят допълнителни точки защото колкото техници толкова различни начини на броене.
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 21:42:03
Благодаря ти много, @kaspi , много добро описание на договаряните дейности, само за контактите не видях да е договорен монтажът на кутията в която ще бъде монтиран контакта, сигурно това е включено по-назад в договаряните дейности.
Иначе еладжии дал господ всякакви, дори такива, дето не слагали гипс, а вароциментова мазилка... Нда, даде господ на времето да видя и циганска бригада арматуристи, дето ... Нямаха клещи.
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
23-01-2009 - 20:14:02
А за къща или апартамент става въпрос.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход