Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК

Публикувано от Liminat 
Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 10:31:32
Не видях подобна тема, какво плащате за вътрешен ЕЛ, вътрешни ВК и вътрешни мазилки и замазки?
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 10:55:59
Е, стига ме не си видял, има 20 страници тема на Зестате за замазките...
Есента мазах машинно на 17 лв/кв с кнауф , 18 на таваните с бетонконтакта, вади се площта на вратите, прозорците влизат в квадратурата за да не се плаща отделно обръщане. Алуминиевите лайсни се плащат отделно, но не са скъпи. Около 700 квадрата беше площта. Не мога да кажа, че е готово за боядисване - иска може би фино сатен и/или колор кит на някои места с шлайфане, но вече е според масрафа, би могло и така да се боядисва, ако не се заглеждаш или ако лепиш тапети....

Ел ми излезе около 3500 лв всичко с гръмоотводна инсталация и т.н. но фирмата е на мой приятел от дете и затова е толкова. Иначе се смята на точка и на метър кабел полагане.

Цялото ВИК труд и материали ми се върза около 15 бона, но в това влиза и септичната яма и маса метраж тръби за вкарване на улуците и дъждовните води около цялата къща към кладенец в двора и отвеждането им... Иначе би било около 5 бона по-малко.
Но цените за ВИК са актуални към миналата пролет, за сега не зная... Но с тази криза може би ще можеш да се включиш в подобни цифри, то зависи и обема какъв е - при мен са два верт щранга канал, един вентилация, четири бани, разводка на котелно и перално, тръбите от водомера вървят на 1 цол до котелното (те са по-скъпи от 3/4), има немалко медни фитинги, иначе тръбите са полипропиленови, има вкопани сифони (дето са по 80-100 см направо на пода и не е нужно после душ-корито) за които се иска къртене... и т.н. усложняващи неща.

Замазките на 11 лв/кв труд като материала си поръчах и платих аз. За майки ползваха метални няколкометрови железни профили , нивелират ги и ги дюбелират в плочата и после по тях теглят замазките , та тези профили също бяха отделно като цена, за цялата площ където сложихме замазка (около 250 квадрата) профилите струваха около 300 лв...
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 10:57:53
А, за ел-а съм си купувал сам материалите от Жо-и-Вен, парите горе са само за труд...
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 11:08:34
Въпросът е за вароциментова мазилка, а за ЕЛ по колко се плаща на точка? ВК на какъв принцип се разбива?
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 11:26:23
ВЦ на Баумит с машина платих 12 лв/кв с материала.
ВИК се смята на л/м за полагане на тръда и на точка когато се работи с поялник (полипропилен например) Отделно си правип сметката на фитингите.
Погледни по сайтовете, има фирми дават ценоразпис ще се ориентираш...
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 11:44:23
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> ВЦ на Баумит с машина платих 12 лв/кв с
> материала.

Там някъде ще дойде и на манго с мистрия и варов разтвор от варов възел, а може и по-малко.


Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 11:55:28
Пич, на мен ми мазаха едни на 6 лв труд, разтвора от мен Резултатът:

1. ВСИЧКО беше мазало от разтвор
2. Сковали варница от дъските на съседа в двора за да им е по-близо карали насред хола с количката , сещаш се за проблемите...
3. Взели си от дъските за сачака за ъгли.
4. идват когато си искат и правят по нощите каквото си искат, вкл. и циганки водили, та съседа - гард от НСО ги изгонил с патлака.

Да, по-евтино може и да излиза, ама не винаги, не навсякъде и не с всеки. Аз се обадих на човек който се занимава с мазилки и ми свърши работа, доволен съм. Дойде си с мастарите, машината, инструментите, материала си докара, разтовари, измаза, изчука боклука, обра си го, платих му и сега като се пооправи времето и видим дали няма нещо за дооправяне ще дойде да си прибере останалите инструменти и машината (че горе можеше само с джипа да се кача по снеговете) и да дооправи ако нещо има.

То не може и евтино и качествено, поне не май в нашата държава...
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 12:50:18
Стефан , с тия замазки са те одрали човече . Това е дубъл цена ! eye popping smiley И машинната мазилка ми се струва дооооооста скъпа , но както и да е ! smiling smiley
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 13:30:08
MB имах още две оферти едната беше по-ниска наистина с Кнауф пак, но не ми хареса как работят, ходих на техен обект.. Другата беше или с Кнауф или с турска мазилка, турската по-тънка, но исках Кнауф...

Е, ако беше блок е друг порядък, но все пак аз се договарях през септември, цените бяха нормални за онези времена. И трудно се намираше свободна бригада. Сега бригади колкото искат и цени чувам под 10 лв, ама тогава се строеше яко по морето...

Нейсе, не може тънка лайсна всичко. Избил съм го от електрото и ВИК-то, и от грубия строеж... Добре че тази година смо това правих и едни подпорни стени, които ми излязоха колкото една плоча само година по-рано...
Сега вече е по-добро време за строеж, бригади много, цените са по-ниски и материалите падат... И май още по-ниски ще ги видим материалите, а труда сега подлежи на сериозен пазарлък. щом плочкаджия, дето есента не щеше да чуе да прави плочи на цена под 25 кинта оня ден ми звъни и пита кога да идва и на отговора ми, че пари сега за него нямам казва, ама за под 20 лв съм готов да работя... А хич....?
Re: Вътрешни мазилки, ЕЛ, ВК
21-01-2009 - 13:42:14
Виж , може и аз да съм в грешка , но замазката ми избоде очите . За мазилката съм съгласен , сигурно материала е скъп и съм склонен да приема тази цена и днес , но да е готово за латекс ! Но си прав - конюнктура !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход