Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
17-09-2011 - 05:12:03
Аз по-скоро бих добавил че този модел клиенти е огледалния образ на "баш майстора". Без "баш майстора" не би съществувал и бай Ганьо (Андрешко). Сега, кое е първичното и кое е последицата...не се наемам да кажа, но не е излишно да се опишат и двете категории, да се погледне проблема от двете му страни за да се избегнат крайностите и да се създаде поле за взаимно доверие.
Re: Започвам да строя....пак
25-09-2011 - 09:41:37
Здравей markk,

Чудесен пост, снимките са супер!
Аз не съм Ви колега, но в момента си строя вила и искам да попитам някои неща:
- за обратния насип пръста от изкопа ли използвате или баластра? също и под първа плоча - какъв материал трамбовате? на едната снимка където трамбовате с валяк мисля че си личи че е трошен камък отдолу, но за по-малките обекти?
- след трамбоването правите ли наистина изпитване на товароносимостта както беше писал някой във форума?
- канала за мръсна вода предполагам че минава под първата плоча/настилка. Как го предпазвате при трамбоването?
- изгребна яма ли изграждате или септична или пречиствателна станция? Моя архитект каза че септичните ями вече не са разрешени и ми направи изгребна. Ако трябва обаче да давам по 200лева на всеки 2 седмици да изгребвам ямата с цистерна ще бъде доста скъпичко?

благодаря предварително.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-25 11:35 от simeonbt.
Re: Започвам да строя....пак
25-09-2011 - 13:21:25
Аз ще ти отговоря за септичните ями,защото скоро рових по въпроса.В момента няма община в БГ,в която легално да получиш разрешение за строеж със септична яма.Отпадните води се отвеждат само във водоплътни резервоари (това са изгребните ями).
Ако си със станция,водата от нея пак трябва да отива в резервоар,от където вече може да поливаш и т.н.Има известни противоречия в закона дали водата от станцията можеш директно да я заустиш в земята.Преобладаващото мнение дълго време беше,че може...в момента има известна промяна и доста общини не го позволяват.
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 21:53:29
avatar
Quote
simeonbt
Здравей markk,

Чудесен пост, снимките са супер!
Аз не съм Ви колега, но в момента си строя вила и искам да попитам някои неща:
- за обратния насип пръста от изкопа ли използвате или баластра? също и под първа плоча - какъв материал трамбовате? на едната снимка където трамбовате с валяк мисля че си личи че е трошен камък отдолу, но за по-малките обекти?
- след трамбоването правите ли наистина изпитване на товароносимостта както беше писал някой във форума?
- канала за мръсна вода предполагам че минава под първата плоча/настилка. Как го предпазвате при трамбоването?
- изгребна яма ли изграждате или септична или пречиствателна станция? Моя архитект каза че септичните ями вече не са разрешени и ми направи изгребна. Ако трябва обаче да давам по 200лева на всеки 2 седмици да изгребвам ямата с цистерна ще бъде доста скъпичко?

благодаря предварително.

За обратния насип,независимо за малки или големи обекти -задължително баластра(пръстта трудно се уплътнява до степен да не сляга след време,в резултат на което плочата остава висяща),ако нямате възможност - поне последните 50 -тина сантиметра,за да не се просмуква капилярна влага.
Канализацията я полагам след уплътнения обратен насип,като се откопават само местата,където минават тръбите,насипва се пясъчна възглавница и се зарива,без да се трамбова над тръбите,за да не се наранят...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 22:46:39
avatar
Строеж 11 е почистен и

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 22:47:53
avatar
издаден на възложителите.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 22:51:19
avatar
Строеж 12 също се издаде
на възложителите,

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 22:53:28
avatar
като преди това се изяде едно агне и
се изпиха доволно количество питиета.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 22:59:17
avatar
В последния етап на строеж 12 бяха изградени
покривните конструкции.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-10-2011 - 23:01:39
avatar
Освен покрива на новата част,изцяло беше
подменен и този на съществуващата
сграда.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход