Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
13-09-2011 - 21:50:19
Пак ме изненадвате...този път е с това,че има проекти без количествена сметка към тях...
Re: Започвам да строя....пак
14-09-2011 - 12:58:08
Markk, а предлагате ли го това като отделна услуга?

Аз не започвам проект(it), освен най елементарните и бързи, без техническа документация.
Ако нямат - цената за изготвяне е между 800 и 1500 лева. Някои си плащат, някои не си.

Тези, които не си я плащат, така или иначе никога не реализират проекта, нито през мен, нито през колеги.

Приспадам сумата, ако проекта се изработва от мен и всички са доволни *beer*
Re: Започвам да строя....пак
14-09-2011 - 17:38:37
Quote
markk
Тегаво,тегаво...колко да е.Няма да умрем от глад .я.
Мен ми е по - тегаво от това,че половината от тия,които искат да им се изготви оферта ме занимават с глупости.
Или нямат готовност да строят(но нямат против да си сверят часовника),или търсят някой да им изготви безплатни количествени сметки( понеже при архитекта се плаща) и ако по някаква причина се съгласиш исканията нямат край -дай сега и за изолацията,и за мазилките, и за плочките и др. да ми изготвиш КС и после се покриват, или " Ми,ти хубаво ми изготви всичко,но еди-си-кой ми иска еди-си-колко и ако те устройва...." и хуква с готовата КС
да обикаля фирмите.Най-куриозното е това,че след време,понеже човека е обиколил 100 фирми и вече е забравил и хоп,същата КС,изготвена от мен,се озовава пак при мен за оферта.:] Смяяяях!!!
Или,или,или......
И в този форум,като преставителна извадка на обществото ни, е пълно с такива .
Верваш ли,че на един 'патриот' оттук му изготвих 15 варианта на оферти с различни материали,занимава ме месеци наред,и то без аз да съм го търсил - винаги той,и накрая се покри и продължава да " патриотства" тъдява ,че и да поучава хората,а едно извинявай не каза.Надявам се поне да се изчерви,като прочете,понеже е денонощно във форума.
Де да беше само той.Скоро ще ми писне и ще пусна нова тема с " чуруците " на форума поименно.
Колкото до цените - не коментирам такива без проект и ако ти решиш да го правиш,не ме притеснява ни най- малко.
А за фалирането , ...... се шегувам.smiling smiley

Точно така! При мен същата история, ама няма как да им откажа. Пък едния от техниците ми си губи по седмица за глупости. пресен случай от миналата седмица: Ама нали ми кажа, че ще излезе еди колко си, пък сега на офертата то повече. Затова без проект НИЩО ВЕЧЕ НЕ КАЗВАМ!
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2011 - 00:04:39
avatar
Разбира се ,че се предлага като отделна услуга ,но няма желаещи да си платят.
Те ако искаха да си платят ,щяха да си я поръчат количествената сметка на проектантския колектив - те също я предлагат.
Само че на Ганьо му е по- удобно , преструвайки се ,че иска оферта ,да преметне строителя ,който ,за да му изготви оферта ,трябва да му
състави и количествена сметка. И Ганьо ,след като получи заветната КС и оферта ,се покрива и спира да отговаря.
Само ,че на мен не ми минават напоследък - ако има КС -ОК , ако няма - правя му обща цена ,която е крайна и не подлежи на промяна от моя страна и ако се приеме и ако нещата са сериозни - тогава и КС.
Ще се върна на случая с " патриота" - след няколкомесечна активна кореспонденция , през което време аз му изготвям всевъзможни оферти и се разкарвам неколкократно до строежа му , в отговор на жалванията му с ужасен правопис и досадни граматически грешки ,как той миличкият , беден емигрант без постоянна работа през последната година ,няма много пари и да не съм с такива очаквания и ако му дам нормални цени и му довърша строежа ,ще ми е много благодарен.Викам си -що пък не , все пак е съфорумец ,изглежда свестен ,пък аз нали съм си малко алтруист.
Но само така изглежда - връща се " патриота " в родината и месец и кусур се крие като мишка,спира да пише във форума,за да не му се види IP -то(само че Ганьо не знае,че като му се кликне на профила,се вижда,че всеки ден е активен)въпреки че е обещал неколкократно да се обади,даже и ден е определил за среща .Същевременно мен ми изниква спешен ангажимент в провинцията,изчаквам 2-3 дни и му пиша , че заради него не смея да мръдна никъде - все пак ,да не се излагаме пред "чужденците":].Няма отговор.През това време " патриота " Ганьо наема няколко циганета ,свършва криво -ляво работата , връща се зад Голямата вода и почва да се хвали във форума как е платил доста над първоначално предвидения бюджет по строежа.
Нооо ,циганетата,с които се запознавам случайно,понеже имам строеж в същия район,питам ги какво са работили и те споделят ,не мислят така и смятат да му изпотрошат стъклата , за да се компенсират частично,макар и само морално.winking smiley
Махнах с ръка, теглих си наум една майна и забравих.Някой път ,като имам повече време ,мога да постна цялата ни кореспонденция с оригиналния правопис да се посмеем и да си вземем поука.
В заключение ще кажа , че и на другия край на света да отиде,Ганьо си остава Ганьо и ако човека ,който цитира в подписа си ,го види какви ги върши почитателят му " патриот" ще се обърне неколкократно в гроба си.Всяка прилика с действителни лица и събития НЕ е случайна.Без извинение.
Защо ли им се връзвам , да се *** у кратуната.:]

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-16 01:37 от markk.
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2011 - 00:37:45
Спри се де...с един пост направи сценарии за три индийски сериала,по 327 епизода всеки...smiling smiley
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2011 - 01:01:25
avatar
Защо Salvador,не ти ли е интересно - всичко е едно към едно и е абсолютно вярно.
Не мога да спя - пълнолуние е,бебето реве,сипал съм си едно питие*drink2*:]... абе идилия...
Понеже колегите подхванаха темата ,рекох да разкажа - може и да предпазя някого,пък който се е познал,познал.
Не визирам конкретния случай.
Яд ме е,че такива хвалипръцковци продължават да се мислят за големите тарикати ,понеже са прецакали някого и са спестили няколко стотин лева- голям праз.Мислят си ,че не мога да си ги върна - не съм решил,не съм го направил.Но не съм ги търсил -нито преди,нито след това.
На такива хора отдругаде им се връща.
А те не са един или двама.
Да не ги толерираме.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-16 01:22 от markk.
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2011 - 03:42:09
Не се съмнявам,че е 1:1 и е абсолютно вярно,ама няма никакъв смисъл тая работа.Нито теб ще те е по-малко яд,нито ще те предпази от следващия такъв,нито пишман-тарикатите ще намалеят.С времето всеки бизнес си разработва някакви елементарни схеми за предпазване от тях.Така е навсякъде.
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2011 - 15:42:16
avatar
Quote
markk
Разбира се ,че се предлага като отделна услуга ,но няма желаещи да си платят.
Те ако искаха да си платят ,щяха да си я поръчат количествената сметка на проектантския колектив - те също я предлагат.
Само че на Ганьо му е по- удобно , преструвайки се ,че иска оферта ,да преметне строителя ,който ,за да му изготви оферта ,трябва да му
състави и количествена сметка. И Ганьо ,след като получи заветната КС и оферта ,се покрива и спира да отговаря.
Само ,че на мен не ми минават напоследък - ако има КС -ОК , ако няма - правя му обща цена ,която е крайна и не подлежи на промяна от моя страна и ако се приеме и ако нещата са сериозни - тогава и КС.
Ще се върна на случая с " патриота" - след няколкомесечна активна кореспонденция , през което време аз му изготвям всевъзможни оферти и се разкарвам неколкократно до строежа му , в отговор на жалванията му с ужасен правопис и досадни граматически грешки ,как той миличкият , беден емигрант без постоянна работа през последната година ,няма много пари и да не съм с такива очаквания и ако му дам нормални цени и му довърша строежа ,ще ми е много благодарен.Викам си -що пък не , все пак е съфорумец ,изглежда свестен ,пък аз нали съм си малко алтруист.
Но само така изглежда - връща се " патриота " в родината и месец и кусур се крие като мишка,спира да пише във форума,за да не му се види IP -то(само че Ганьо не знае,че като му се кликне на профила,се вижда,че всеки ден е активен)въпреки че е обещал неколкократно да се обади,даже и ден е определил за среща .Същевременно мен ми изниква спешен ангажимент в провинцията,изчаквам 2-3 дни и му пиша , че заради него не смея да мръдна никъде - все пак ,да не се излагаме пред "чужденците":].Няма отговор.През това време " патриота " Ганьо наема няколко циганета ,свършва криво -ляво работата , връща се зад Голямата вода и почва да се хвали във форума как е платил доста над първоначално предвидения бюджет по строежа.
Нооо ,циганетата,с които се запознавам случайно,понеже имам строеж в същия район,питам ги какво са работили и те споделят ,не мислят така и смятат да му изпотрошат стъклата , за да се компенсират частично,макар и само морално.winking smiley
Махнах с ръка, теглих си наум една майна и забравих.Някой път ,като имам повече време ,мога да постна цялата ни кореспонденция с оригиналния правопис да се посмеем и да си вземем поука.
В заключение ще кажа , че и на другия край на света да отиде,Ганьо си остава Ганьо и ако човека ,който цитира в подписа си ,го види какви ги върши почитателят му " патриот" ще се обърне неколкократно в гроба си.Всяка прилика с действителни лица и събития НЕ е случайна.Без извинение.
Защо ли им се връзвам , да се *** у кратуната.:]



Мисля, че знам за кого се спреха тук. И аз имах заигравка , но за съвсем кратко. Спря се след 3-тото писмо.
Re: Започвам да строя....пак
16-09-2011 - 23:50:40
Този индивид не се ли вписва по-добре в образа на Андрешко? Марк, ти така добре си го описал, че е излишно да споменаваш името му. Няма да забравя как с лекота заклейми като "лаладжии и мошеници" всички пишещи тука строители.
Re: Започвам да строя....пак
17-09-2011 - 01:16:08
Тоя стана като образа на агента-фашист в соц.литературата.Появява се някакъв отрицателен герой и всеки следващ автор се занимава с него в книгата си,като наслагва върху него нови отрицателни черти,напълно чужди на "оригинала"...smiling smiley
Лошото на тоя модел е,че работи само в началото.С времето всички си дават сметка,че тоя лош герой...всъщност няма как да е чак толкова лош и там е точката на пречупване,в която започват да му симпатизират...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход