Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 08:25:29
Markk, моите уважения към работата ти. На всички е ясно, че си еталон за строителство и ако всички работят като теб - ще се оправим. Надявам се, че няма да приемеш въпроса ми за заяждане, но каква е функцията не тези мартаци (на кантар съм да попитам и за съседните)?




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-06 08:26 от bulhomes.
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 09:41:37
markk...снимката с безшевните улуци не се вижда ясно,за това питам за челната дъска.При 6 инча дълбочина на улука,челната дъска трябва да е по-широка от него или да е точно на неговия размер.Не виждам крепежи отдолу под улука,значи са горни.При тях масата на улука се разпределя основно назад и се поема от челната дъска.Ако тя е по-тясна,дъното на улука на практика остава да виси.Заради това по инструкция при ползването на горни крепежи,се слагат по-дебели челни дъски с достатъчна ширина,за да покрият цялата ширина на улука.Практиката е да се пускат значително по-широки...ако улука е 6 инча,челната дъска е широка 8.
Трябва да изглежда като нещо такова:
[www.diystart.com]
т.е. плоската част на улука да е плътно опряна в нещо,по цялата си дължина,защото там пада натоварването.
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 16:44:50
avatar
Quote
bulhomes
Markk, моите уважения към работата ти. На всички е ясно, че си еталон за строителство и ако всички работят като теб - ще се оправим. Надявам се, че няма да приемеш въпроса ми за заяждане, но каква е функцията не тези мартаци (на кантар съм да попитам и за съседните)?

Чак еталон едва ли – може би средно ниво в ежедневно умиращия ни форум.
Старая се да върша работата си колкото се може добре,но имам още много да уча...:-[
Да приема въпроса за заяждане – в никакъв случай,напротив.
Ще обясня – функцията на тези мартаци е по - скоро декоративна ,доколкото основното натоварване се поема от маията,както и следващите няколко,но те за закрепени към подложната столица.

Както се вижда от плана на покрива,тия мартаци са закрепени за маията.
Ако се вгледате внимателно,ще забележите и една друга грешка на архитекта и ако покрива се изпълни по проект,няма да се вържат наклоните.
За всеобщо щастие оправихме грешката.smiling smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-06 17:05 от markk.
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 16:58:57
avatar
Quote
salvador
markk...снимката с безшевните улуци не се вижда ясно,за това питам за челната дъска.При 6 инча дълбочина на улука,челната дъска трябва да е по-широка от него или да е точно на неговия размер.Не виждам крепежи отдолу под улука,значи са горни.При тях масата на улука се разпределя основно назад и се поема от челната дъска.Ако тя е по-тясна,дъното на улука на практика остава да виси.Заради това по инструкция при ползването на горни крепежи,се слагат по-дебели челни дъски с достатъчна ширина,за да покрият цялата ширина на улука.Практиката е да се пускат значително по-широки...ако улука е 6 инча,челната дъска е широка 8.
Трябва да изглежда като нещо такова:
[www.diystart.com]
т.е. плоската част на улука да е плътно опряна в нещо,по цялата си дължина,защото там пада натоварването.

Salvador,благодаря ти за наблюдателността и си напълно 100 % прав.
За съжаление не разполагам подръка с плана на този покрив,но ще го постна тия дни.
Този детайл е даден със скрит монтаж на улуците в кутия от челни дъски и заради този детайл се стигна до отказ от гаранция за изпълнението,понеже и според мен и според "ВАС хидроизолации " с този начин на закрепяне за ребрата упражнението е малко безсмислено.Понеже по предварителна уговорка с инвеститорите дървения материал за покрива го доставят те(поради това ,че разполагаха с такъв на склад),те настояха монтажа да стане по този начин и поемат ангажимент за своя сметка и риск да скрият улуците по начин, който те сметнат за правилен и необходим.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 17:15:05
Моите ги карах в ъглите да ги слагат ветрилообразно, така че поне полвината от мартака да е между подложната столица и маията. Не е толкова красиво, но в ъгъла вече не разчитам само на маията, а и сачака ще ми е под тях, така, че красотата не ме бърка. Конструктора ги беше нарисувал като твоите и то при една маия, прекъсната малко преди стрехата от комин и вика - "Обшивката ще ги държи....."
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 17:57:29
avatar
И на строеж 9 можеше да се направи така,но предвид това,че най – вероятно скоро няма да има сачак,който да скрие неестетичността,се изпълни както е по проект.
Освен това,реброто е достатъчно здраво закрепено за маията,а и двете са с доволни сечения.
Ето ти една визуализация на строеж 9 за наблюдателността.


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
06-06-2011 - 19:03:26
За улуците....има и "висящо" решение,ама е доста по-скъпо.
[www.guttersupply.com]
Re: Започвам да строя....пак
07-06-2011 - 12:02:11
Quote
markk
Както се вижда от плана на покрива,тия мартаци са закрепени за маията.
Ако се вгледате внимателно,ще забележите и една друга грешка на архитекта и ако покрива се изпълни по проект,няма да се вържат наклоните.
За всеобщо щастие оправихме грешката.smiling smiley

*ok* Класика в жанра!

Архитектите само си рисуват красиви картинки (меката част), ама без нас (Твърдата част) няма да имат с какво да се хвалят:]
Re: Започвам да строя....пак
03-07-2011 - 13:32:47
avatar


Привет от строеж 11 -започна се в началото на миналия месец,но сега ми остана време да драсна няколко реда.
Ще се строи триетажна сграда на калкан със съществуваща стара,като за целта трябва да се събори едната част,понеже е на различни собственици и УПИ.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
03-07-2011 - 13:35:09
avatar
Отворихме дупка в стената от запад,за да се прекъсне свързващата греда(сантрач) между двете къщи.


-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход