Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Започвам да строя....пак

Публикувано от markk 
Re: Започвам да строя....пак
01-04-2011 - 13:25:10
Quote
фло
smiling smileyЩеше да е интересно и поучително да дадеш един по-едър план на вибромастара,да видят повече хора как се лее плоча,да няма после питанки,откъде дойдоха и как се запълват тез пукнатини по бетона,щото майстора с една дъска трамбоваше и изтегляше пък виж кво стана и к'во ши прайм сега?!smiling smiley

фло-чка,
Когато нещата не са ти много ясни по-добре питай преди да пишеш!

Преди 30-40 години, на малките частни обекти се трамбоваше с греда 20/20. Не бих казал, че резултата в повърхностния слой е много различен от днешния. По надолу, особено при плочи над 12см, дори смятам гредата за по-добра, ако се работи както трябва.
Във всички случаи обаче всяка плоча, над 7-8см (то има по-тънки?) трябва да се мине с иглен вибратор, а по дебели плочи на два слоя и две ръце.

А снимките са малко малки и ми се струва, че не виждам вибромастар, а гредичка (малко къса, но ако е добър майстора не е толкова важно - тук най-често се ползва греда 8/8/300, при което не "удряш" а само повдигаш ) с П образен държач (и П-то му е малко високо, което го прави уморително - би трябвало височината да е такава, че ръцете на майстора, стъпил в по-ниското, хлътнал в бетона, да са изпънати - т.е. да повдига мастара с минимално сгъване в лактите).

За вибро-мастарите.
Поне от моята практика, съм стигнал до извода, че не вършат работа. Особено ако лееш високоякостни бетони, където водата се следи много строго и при горещо време. Или ще потъва или няма да изглажда. Резултата обикновено е "гладка" повърхност, но на "вълни"!
Но знам ли? Може да има и майстори на вибро-мастарите дето не познавам или пък да са излезли нови типове! Тези които аз съм ползвал са с дължини от над 2,5м и бензинови мотори.

п.п.
markk, на.... като ме щипе на езика не мога да се въздържа да не дам ъкъл (не че имам много) *pardon*
прави ми впечатление, че в бг по някаква причина, не навлязоха "шинните" ключове при колоните и рамковото скеле при кофража, а се ползват единични подпори . По мое мнение, разликата в производителността е поне два пъти, а май и в цената на самото оборудване.
И че при кофрирането на греди сглобката ти е обратна, т.е. както при пояси над стени или шайби, което изисква допълнително стягане, с ф6 или ф8, както пишеш ти.
Re: Започвам да строя....пак
01-04-2011 - 15:47:09
Quote
goro

фло-чка,
Когато нещата не са ти много ясни по-добре питай преди да пишеш!

Не са ми много ясни нещата Жорка,като гледам какво пишеш за бетона и най-добре да те питам щом искаш:Ти от коя страна държиш лопатата драги ?:]
Re: Започвам да строя....пак
01-04-2011 - 19:38:38
Quote
фло
Не са ми много ясни нещата Жорка,като гледам какво пишеш за бетона и най-добре да те питам щом искаш:Ти от коя страна държиш лопатата драги ?:]

От към дръжката фло-чка,
От към дръжката. С другата част обикновено наливам акъл на разни форумни специалист(к)и преди да ги изгоня от работа!
Но ти не се безпокой! Маги е великодушна!

п.п.
Ако дървения мастар на снимката ти се е сторил вибро-мастар поради сънищата ти, мога да ти купя един вибратор. Иглен!
:]
Re: Започвам да строя....пак
03-04-2011 - 17:14:13
avatar
На строеж 10 се наляха фундаментите.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
03-04-2011 - 18:43:48
Що щете на 2 метра под земята в тоя каманяк?Мазе ли ще има там...
Re: Започвам да строя....пак
03-04-2011 - 19:40:34
Mark,
Savsem iskreno: Ocharovana sam ot obema i kachestvoto na rabotata ti.
Kato gledam s kolko stroega se spravqsh, mi se shte da te angajiram za moq stroeg. No tova shte stane nay-rano sled godina, tay kato oshte nqmam arhitekturen plan, nito stroitelen bilet.
Shte dostroyavam sashtestvuvashta kashta v Sofia: sashtestvuvashti 3 etaga i tavan-visok 2:20m. Razshirenie po 75m2 na etag i tavanat da se vdigne kato normalen chetvarti etag- 2.80m. Totalno 4x75m2+ 125m2 ( povdigane na tavana za normalen etag)=425m2.
Za izpalnenie grub stroeg-" karabina" kakva suma shte mi e neobhodima-grubo?
Trqbva da e krasiva sgrada sas spezialni prozorzi i prizemen etag sashto na 75m2- garagi ili magazin.
Kato opziq shte bade i dovarshvane do kluch, no ako mi stignat sredstvata.
Mnogo blagodarq
Re: Започвам да строя....пак
03-04-2011 - 20:54:55
"Строителни билети" вече няма...и ги няма сигурно от 15 години.Сега има разрешения за строеж.Процедурата по издаване по старото законодателство и по новото е принципно различна.Толкова различна,че дори съдиите понякога изпитват трудности,когато трябва да работят със старите текстове на закона.
Re: Започвам да строя....пак
04-04-2011 - 00:33:43
Salvador,
Razbiram. Vsichko se e izmenilo poslednite godini.
No kato se zahvana shte si izvadq i razresitelno. Znam che shte mi otneme sigurno 1.5 godini, no tova e pologenieto za vsichki.
Re: Започвам да строя....пак
04-04-2011 - 07:19:52
avatar
Quote
salvador
Що щете на 2 метра под земята в тоя каманяк?Мазе ли ще има там...

Плочата ще е на 3 различни нива –0,50,–0,05 и + 50 и под високото ще има малко котелно помещение.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Започвам да строя....пак
04-04-2011 - 07:31:28
avatar
Quote
rz3bvd
Mark,
Savsem iskreno: Ocharovana sam ot obema i kachestvoto na rabotata ti.
Kato gledam s kolko stroega se spravqsh, mi se shte da te angajiram za moq stroeg. No tova shte stane nay-rano sled godina, tay kato oshte nqmam arhitekturen plan, nito stroitelen bilet.
Shte dostroyavam sashtestvuvashta kashta v Sofia: sashtestvuvashti 3 etaga i tavan-visok 2:20m. Razshirenie po 75m2 na etag i tavanat da se vdigne kato normalen chetvarti etag- 2.80m. Totalno 4x75m2+ 125m2 ( povdigane na tavana za normalen etag)=425m2.
Za izpalnenie grub stroeg-" karabina" kakva suma shte mi e neobhodima-grubo?
Trqbva da e krasiva sgrada sas spezialni prozorzi i prizemen etag sashto na 75m2- garagi ili magazin.
Kato opziq shte bade i dovarshvane do kluch, no ako mi stignat sredstvata.
Mnogo blagodarq

Избягвам да давам цени,дори и приблизителни,без конструктивни чертежи.
Само за сравнение ще кажа,че на едни от последните ми строежи,2 къщи с приблизително еднакви РЗП разликата в бетона и армировката е повече от двойна.
Същевременно имам работни чертежи за оферта,с разрешение за строеж,които се чудя как са минали одобрение в съответната община,при положение,че армировката на плоча 100 м2 е 500 кг.
Със всичко това искам да кажа,че зависи какво ще ти изчертае конструктора.
Ако те устройва,мога много грубо да кажа-за тази квадратура между 100 и 200 К лева,но това не е сериозно...

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход