Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термоблок

Публикувано от peco 
Re: Термоблок
25-01-2009 - 16:22:21
Тука обикновенно си говорим за еднофамилни къщи,или строежи 5 категория,ако предпочитате.При системата ИБТ за такава къща е неприложимо леенето с бетон помпа,тъй като се лее всеки ред по отделно-нареждаш стиропора ,лееш и като втвърди,след ден, два лееш горния ред и т.н.Ако наредиш всичките елементи до горе и ги залееш от тежестта на бетона конструкцията от стиропор не издържа и бетона отива на кино.Това е истината за бункеростроенето!

Stan,не би трябвало да мислиш ,че тези стени представляват "конструктивно строителство",както се изразяваш.Проектантите работят с норми за проектиране на конструкции и тия стени ги няма в носещите конструкции т. е. колони и трегери ти ги смятат отделно и трябва да ги има независимо от това с какво правиш ограждащите стени.Искам да кажа,като си хвалите стоката ,да не вземете да я прехвалите!
Re: Термоблок
25-01-2009 - 16:32:16
Фло, тоя път наистина се изказа неподготвен:
да, може да се отливат по един или два реда,
ама изобщо не е задължително, това и аз го четох някъде.
Пак ти казвам, изгледай го филмчето от линка ми,
за да се информираш, там точно е показано
как се укрепва, как се налива...


фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Искам да
> кажа,като си хвалите стоката ,да не вземете да я
> прехвалите!

Фло, каква е тая параноя бе, братче.
Никой не СИ хвали стоката,
тук изброихме поне три конкурентни фирми, коя по-точно да хвалим...

Re: Термоблок
25-01-2009 - 17:19:45
Фло, говорихме за лопатата а ти пак изместваш разговора.
Строежите изпълнени с технологията ICF се изпълняват етаж по етаж след подреждане на формите те се запълват с бетон изливането става 1 етаж се излива наведнъж ако стената е до към 350 см. което е повече от достатъчно за жилищно строителство, за твое сведение най-високата стена изпълнена с ICF(ИТБ) е 18 метра
там отливането е било вече поетапно и ако обичаш престани да се изказваш неподготвен в България както вече написъх има достатъчно обекти изпълнени с ИТБ така че въобще не можем да подлагаме на съмнение ИТБ а по-скоро кой би могъл да я изпълни качествено това е проблема както вече написах ,трябва се чете .
Рeco, а по твоя въпрос в Пловдив май няма представители на ИТБ но нищо не пречи да се свържеш със Софийските те си имат и проектанти



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 14:05 от Stan.
Re: Термоблок
25-01-2009 - 18:24:02
Stan Написал:
-------------------------------------------------------

> Рeco, а по твоя въпрос в Пловдив май няма
> представители на ИТБ но нищо не пречи да се
> свържеш със Софийските те си имат и проектанти


Ок, Stan, мерси, това остава като последен вариант,
то има още време, де, може пък нещо да се промени,
според мен технологията е добра и ще придобива
все по-голяма популярност.
Поздрави!
Re: Термоблок
26-01-2009 - 10:45:31
flo само искам да правиш разлика между ИТБ и ИБТ защото са 2 много различни системи!
Re: Термоблок
26-01-2009 - 14:02:46
*xxx*



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-26 14:05 от Stan.
Re: Термоблок
27-01-2009 - 09:24:11
От някъде ми попадна това -Еurомаc 2 .com izostil.com



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-27 09:43 от filmatoplo.
Re: Термоблок
27-01-2009 - 12:23:43
filmatoplo, Еurомаc 2 не е добра система по няколко причини големи транспортни разходи, системата за полагане на арматура е много куца, закрепване на гипсофазер невъзможно или много трудно, трудно можеш да я режеш/моделираш тъй като елемента вложен в нея е метален , незнам дали си се опитвал да излезнеш с техният подов елемент на покрива веднага ставаш ИКАР, бе не е най добрата но върши работа *drunk*
Re: Термоблок
27-01-2009 - 16:09:43
Stan, извинявай, нещо не те разбрах, би ли пояснил?

Stan Написал:
-------------------------------------------------------
> ......
> системата за полагане на арматура е много куца,
> закрепване на гипсофазер невъзможно или много
> трудно,
........
незнам дали си
> се опитвал да излезнеш с техният подов елемент на
> покрива веднага ставаш ИКАР...

Re: Термоблок
28-01-2009 - 09:58:42
peco,ако става въпрос за подовият елемент на Евромакс той е много голям и при силен вятър действа като крило много е гадно и рисковано .
Бе не е най-добрата , мое лично мнение виждал съм отблизо всички системи и имам достатъчно опит с тях . smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход