Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термоблок

Публикувано от peco 
Re: Термоблок
16-01-2009 - 23:16:41
Ще го сваля по-късно и ще го гледам , че връзката ми е бъгава в момента . Но каквото и да видя не мисля , че аз за себе си бих направил нещо различно от класиката ! *pardon*
Re: Термоблок
16-01-2009 - 23:24:51
Гледай го, наистина е интересно!
Ще чакам да споделиш мнението си...
Няма лошо човек да се интересува от новите неща.
Затова чакам отзиви от някой, който го е пробвал...
Re: Термоблок
17-01-2009 - 11:03:09
В БГ едва ли ще намериш много хора,които са експериментирали с тази строителна технология.
Предимства и недостатъци....ами истината е,че още не са ясни.Технологията е твърде нова и не е изпитана.Трябват години,различни климатични условия,различни изпълнения...
ESI
Re: Термоблок
22-01-2009 - 10:11:59
Здравейте, бих искал да споделя с пишещите горните редове следното:
В България има фирми който строят с тази технология те имат обучени специалисти но има и от типа "майстори" ваш е избора кой ще предпочетете.
На пазара има продукти произведени от Български,Турски,Италянски,Френски и други знайни и незнайни производители,по-голямата част от предлаганите блокчета са с твърда връзка между двете страни на продукта но има и сглобяеми.
Изолационният термо блок или както се нарича по целият свят ICF наистина е най-добрата форма на строителство бързо,лесно и с приблизително 50% и повече по-малки разходи за отопление/охлаждане, през месец Декември в Италия видях малък частен хотел който е построен от един келнер,собственик на малък ресторант и готвача на ресторанта през свободното им време,използуван е продукта на Канадската фирма "integra spec" ako някой се интересува разполагам и със снимков матерял.
Относно проектирането в България има проектанти който имат опит с побобен вид материал а може и в чужбина .
При избора на продукта е добре да се консултирате със специялист който ще ви даде най-правилният съвет коя от съществуващите системи е най-подходяща за вашият проект.
Избора на строител е един от най-важните моменти последствията може да видите лично на обектите в Казичене до София и в квартал Левски където "майсторите " са си оставили ръцете .


Re: Термоблок
22-01-2009 - 11:01:54
ESI Написал:
ako някой се
> интересува разполагам и със снимков матерял.

Давай, давай да видим!
Представител в БГ има ли?
А някакви цени на блоковете?


ESI, нещо общо с ESIHOLD и ESI FORM?






Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-01-22 12:34 от peco.
ESI
Re: Термоблок
22-01-2009 - 15:35:03
peco , за какъв представител става дума ?????????????????? smiling smiley
Тука говорихме за продукт а не го продаваме така че *drink2*
а за материала става ще ти пусна
Re: Термоблок
22-01-2009 - 15:49:38
И Аз бих искал да попитам за какъв представител става дума?
А цените доколкото Аз съм чувал са "народни" при различните производители различни от 20 Е до 40 Е а качеството е почти еднакво като краен продукт а бе сложни калкулации има . winking smiley
Re: Термоблок
22-01-2009 - 17:46:13
ESI Написал:
-------------------------------------------------------
...използуван е продукта на
> Канадската фирма "integra spec" ...
За това питам, тези продукти предлагат ли се в БГ,
видях ги в сайта на фирмата
www.integraspec.com

Re: Термоблок
23-01-2009 - 21:20:57
Тая тема я имаше някъде. Виж www.ibt.bg. Там имаше и цени, но по груби сметки ми се връзваше като цената на класическото строителство, а го правят за сефте и се отказах да съм опитна мишка без съответния финансов интерес.
Re: Термоблок
23-01-2009 - 23:30:03
bulhomes Написал:
-------------------------------------------------------
> Тая тема я имаше някъде. Виж www.ibt.bg.


IBT е малко по-различно, там са цели панели, знам ги.

Абе колеги, искам мнения от хора, които вече са строили по тоя начин...
Мерси!


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход