Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Термоблок

Публикувано от peco 
Термоблок
14-01-2009 - 15:20:05
Отварям нова тема, защото търсих и не намерих някъде да се е коментирал този начин на строеж, а се убедих, че тук са най-най-най-специалистите. *bow*
Та очаквам коментари от хора, които са строили по този начин -
проектиране ( защото и това си е проблем, все още не е много популярно ),
цени на материалите, фирми-доставчици и всичко останало, което би било проблем...
Поздрави на всички!!!
Re: Термоблок
14-01-2009 - 17:08:46
Доста неща носят името "термоблок" ...За кой от всичките видове става дума.Тухлите на Поротерм също се водят "термоблокове".
Re: Термоблок
14-01-2009 - 17:41:45
Не, не за Поротерм.
Интересувам се от системата "оставащ кофраж"( ICF ) и по-сециално на първо време
има ли разлика или особености при проектирането, дали всеки архитект би могъл
да направи проект за еднофамилна къща по тази технология?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-14 17:43 от peco.
Re: Термоблок
14-01-2009 - 22:20:23
ако става въпрос за стиропорени блокчета в които се налива бетон, то сме го коментирали. Някой се оплака, че мишките изяли стиропора и дискусията секна...
Re: Термоблок
14-01-2009 - 22:47:58
А стига, бе... *stop*
Тоя "някой" ползвал ли ги е или е чул от някой?
Re: Термоблок
16-01-2009 - 13:55:06
bi tryabvalo vseki, proektant da moje da ti proektira kashtata s termoblok.Na praktika ne se izmenya proektiraneto.
i az mislih da pravya moyata kashtas tyah, no se otkazah, zashtoto neiskam da imam stiropor otvatre, daje byah hodil na edna prezentacia, na balgarska firma sas zavod v Petrich, no veche im nyamam koordinatite.
ina4e izglejda dobro reshenie, zashtoto stava barzo i stenite sa mnogo pravi, a i 2 pati po 4 - 5 sm. stiropor sa si dobra izolacia za stena, a i pri termobloka stiropora e s po-dobra platnost ot tozi,koito se predlaga samo za izolacia.
Re: Термоблок
16-01-2009 - 14:31:43
Би трябвало, и аз така си мисля, ама дали е така...
Искам по- конкретен отговор... *write*
Re: Термоблок
16-01-2009 - 14:53:10
за един проектант в най общи линии са важни натоварванията, площта на полетата и дебелината на зидовете. От там тойизчислява размера на гредите,колоните и плочата и тяхната армировка. При термоблока се осигуряват необходимите размери за гредите и колоните и има къде да се постави арматурата, така че за проектанта почни не се променят нещата, важното е да го запознаеш с параметрите на термоблока.
За строителите пък е по-лесно. е ако се постараят винаги има къде да сгрешат smiling smiley .
Ако искаш мога да ти дам телефона на моя проектант. Той е запознат с термоблоковете, тъйкато и аз мислих да ги ползвам.
Re: Термоблок
16-01-2009 - 15:17:58
Ми супер!!!
Остава да кажеш, че е от Пловдив...
Прати ми телефона на лични, ако искаш.
Re: Термоблок
16-01-2009 - 17:13:55
нямаше ме следобеда в офиса.
Нека да го питам първо дали иска да проектира в пловдив, тъй като той не е от там и ще ти пиша утре пак.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход