Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влагозащитна мембрана

Публикувано от Geto 
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 04:22:01
За тукашния вид строителство е добро. Дюпонт имат същите материи, остава да се види кое е по-добро като качество и като $$$ *ok*
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 04:40:05
Дон,
Видях демонстрации с бетонни основи, тъй че каква е разликата *pardon*

Ето и един продукт, който силно ми хареса ако е всеизвестен-Влаго бариерно фолио. Да приложението му е преди всичко у дървените къщи, но аз смятам да правя и вътрешна изолация на външните стени с минерална вата, така че тази паро мембрана ще бъде особенно полезна и за мен *book*

Поздрав *drink1*
LKK
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 09:45:59
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Дон, казват че тази работа служи за вентилация и
> дренаж на стената

Доколкото разбирам нишките на тази синьта мембрана работят, като фитила на газовата лампа. Щом се появи и минимална влага от конденз, те я засмукват и капилярно отвеждат нагоре до място където може да се изпари. Жалко, че в БГ не съм срещал инфо за подобни системи.

Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 10:42:00
LKK Написал:
-------------------------------------------------------

> Доколкото разбирам нишките на тази синьта мембрана
> работят, като фитила на газовата лампа. Щом се
> появи и минимална влага от конденз, те я засмукват
> и капилярно отвеждат нагоре до място където може
> да се изпари. Жалко, че в БГ не съм срещал инфо за
> подобни системи.


Мембраната,както си я описват е от полипропилен и аз поне не видях да споменават ефекта на фитила

*huh*
п.с. Споменато е действието на мембраната,чрез повърхностната и активност(surfectant) ,предполагам в посока на увеличаване на повърностното напрежение на граничния слой,което води до намаляване размера на капките вода ,пречи на сливането в големи агрегати и от там до по-бързото изпарение.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-02 11:16 от фло.
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 11:05:02
Много внимателно трябва да се подходи към вътрешната изолация ! Да не се чудите после откъде е тоя конденз !? Ако някой реши да спорим по въпроса , нека да започне с оборване на факта , че старите къщи са на варова (бяла вар) мазилка отвътре ! Предполагам , че колегите строители знаят много добре качествата на този материал . Оставете тези стени да дишат поне малко ! smiling smiley
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 11:27:46
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Много внимателно трябва да се подходи към
> вътрешната изолация ! Да не се чудите после откъде
> е тоя конденз !? Ако някой реши да спорим по
> въпроса , нека да започне с оборване на факта , че
> старите къщи са на варова (бяла вар) мазилка
> отвътре


Сигурен съм само,че конденза има толкова общо с варовата мазилка,колкото киното и кинологията,но това е темата на Любо,да не му отнемам удоволствието да обясни *drunk*
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 11:31:52
Позна ! хахаха Варовата мазилка е антибактериална среда ! В нея никакви гадинки не виреят ! smiling smiley
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 11:41:21
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Позна ! хахаха Варовата мазилка е антибактериална
> среда ! В нея никакви гадинки не виреят !


smiling smiley Е, и аз май не съм изтрезнял съвсем! :ami:
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 11:50:35
Като даде сравнение кино-кинология се сетих за още една прилика . Като между локума и локомотива . За варовата мазилка го написах , защото аз съм привърженик на някои добри смятам традиции в строителството . Не искам да ангажирам никого с мнението си естествено ! *pardon*
Re: Влагозащитна мембрана
02-01-2009 - 12:06:43
В конкретния случай коментираме външна влагозащитна мембрана и нейното възможно приложение.Тая система доста ще оскъпи,все пак са 4 слоя с ,мрежата заедно и понеже си мисля за хидроизолация на външните стени ,търся за себе си и алтернативно решение.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход