Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

С какво да си залепя сукното на билярдната маса,

Публикувано от bulhomes 
С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
27-12-2008 - 16:56:43
Търсих форуми за билярд, но не открих. Предполагам, че лепилото ще трябва да е по рядко и да се нанесе с пулверизатор върху гранита, но не се сещам за такова. Питах в една фирма за ремонт на билярди, но не казват. Казаха само, че лепилото е Хелмитекс (Хелмевект), но се съмнявам, защото е доста гъсто....
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
27-12-2008 - 17:53:17
виждал съм някой клиенти да лепят с него парченца текстил на долната част на мебелите /когато са в-у ламинат примерно - за маси и столове става дума/
и с ц200 става май ...
ама все пак по-добре ако има някой експерт да си каже мнението
или пък питай тапицер - подобна област е smiling smiley
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
27-12-2008 - 18:08:07
Тапицерите не работят ли с телбод (такери)
A40
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
27-12-2008 - 19:05:08
moment kraftkleber на henkel
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
27-12-2008 - 19:40:54
имам наблюдения и мога да кажа , че освен с хелмитекс , което е някво временно решение , няма оправия освен ново сукно!!
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
28-12-2008 - 01:37:58
Става въпрос за ново сукно - не бях забелязал, че не съм уточнил добре...
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
03-01-2009 - 12:52:54
Лепи с Хелметекс, но само от долната част на плота, където ся подгъвките на сукното. Ако можеш намери си пистолет с въздух под налягане за телбод и закови с него където си лепил. От горната страна на плота не се слага лепило, просто само изпъваш много добре. После като поставиш плота върху рамката и монтираш горната рамка допълнително се притиска, така че няма проблеми. Правил съм го това упражнение преди 18 години smiling smiley на 2 маси и да ти кажа честно не помня какво точно беше лепилото. Но най-важното е, че лепило от горната страна на плота не се слага, само изпъваш идеално сукното. Успех!
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
03-01-2009 - 13:18:05
Точно както казва Кафе се сменя сукното!Преди години сами си ги правехме,а сега фирмите не казвали,като че ли кой-знае каква тайна е и каква философия е...
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
03-01-2009 - 14:56:49
Евала. Най-после някой който да знае. Благодаря Ви много. Като го разглобя ще видя как е правено преди, защото засега знам само, че плочата е гранит и ако играе телбод със сигурност няма да е в нея...
Re: С какво да си залепя сукното на билярдната маса,
03-01-2009 - 15:47:32
Само внимавай, че плота много тежи. И гледай да не го удариш някъде, защото може да го счупиш. Ще ти трябва поне още един човек минимум. *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход