Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага и конденз

Публикувано от pepo 
Re: Влага и конденз
27-12-2008 - 15:59:20
Quote

Строителят там би трябвало да изолира тухлената стена от бетонената конструкция с найлон или друг материал, който възпрепятства проникването на влага от почвата към стената. Това не знам как може да се оправи.

Не е лесно, но е поправимо!
Tука има специалисти по хдироизолация, те ще се изкажат по компетентно, но да кажа аз как съм решавал тоя проблем - някога...
1. Улуците и пътеките около къщата също са част от решението на проблема с водата в мазата!
2.Преди да се оправят пътеките е добре (задължително е!) да се направи дренаж около къщата. Доста работа е, но се решава проблема с влагата в подземните части на имота!
А самия дренаж е изкопаване на канал около къщата, пълненето му с едра фракция и отвеждане на водите в канализацията.
Re: Влага и конденз
27-12-2008 - 18:45:08
В следствие на всички ваши мнения и мои размисли реших да взема 7кв трифазен ел калорифер и да топля с него до колкото може. Все ще е от полза 7 кв не са малко smiling smiley за изолирана сграда. Газовия калорифер е голяма хамалогия и няма да излезе по евтино горивото. Според вас един битов влагоуловител с 20 литра капацитет за събиране за 24 часа дали е достатъчен. Без да отоплявам ми събира по 6 литра за 24 часа smiling smiley.
LKK
Re: Влага и конденз
27-12-2008 - 19:44:56
mtodorov, веднага след като сподели за проблема си ти писах:
Поддържам идеята за калорифер или нагревателен уред, но според мен електрически. Газовият отделя много вода при горенето, поради химичната формула на пропан-бутана, а пък и горивото не е много по-евтино. Разбира се и задължително интензивно проветряване през определено време /примерно 12 часа/

Сега искам да добавя:
Ванко много добре е обяснил физиката на нещата /виж дългият му пост/.
1. Следователно ти трябват по възможност толкова ел. нагревателя, колкото са ти проблемните /намокрени/ участъци.
2. С интензивно проветряване за 5-10 мин на 12 часа ще изхвърлиш доста влага навън и ще облекчиш същественно режима на работа на влагоуловителя.
Re: Влага и конденз
27-12-2008 - 19:48:28
LKK Намокрени са ми два етажа по 100 квадрата. Мисля да пусна това чудо 7кв в мазата - все още нямам врати мисля че ще се разнесе топлината като го оставя да работи нонстоп 1 месец например smiling smiley. За проветрението разбрах добре иаз така си мислех че е добре да се проветрява...
LKK
Re: Влага и конденз
27-12-2008 - 20:43:54
От мазата със сигурност ще се разнесе топлото и нагоре.
Имах предвид, че ако не си го купил това нещо от 7Кв и разполагаш с каквито и да е ел нагреватели с по-малка мощност /може да вземеш назаем от познати/ и не е задължително да са с духалка може да ги разпръснеш по етажите и ефекта ще е малко по-добър. Говоря за сумарна мощност пак 7 Кв. /вероятно толкова ти позволява инсталацията.
Виждам, че нещата вече са ти ясни, а останалото е въпрос на това с което разполагаш в момента. Дано се оправят нещата.
Re: Влага и конденз
27-12-2008 - 21:20:58
LKK не съм го купил а печки и духалки имам достатъчно мога и 5 по 2 киловата да занеса там smiling smiley. Май по добре парите за калорифера и трифазния удължител да се изхарчат за ток. Инсталацията ми позволява много ама нямам вкарано захранване вътре тъй като чакам еон да построят два нови трафопоста за да си пусна нужната мощност.
Re: Влага и конденз
28-12-2008 - 14:37:57
avatar
Отвори някоя врата към покрива и създай течение....
Внимавай в тоя студ да не ти замръзне мазилката,но от части това ще реши проблема като начало.....Използвай и влагоуловителя-той ще ти помага , а няма да ти пречи.... *beer* *yes*

Чест и почитание
Re: Влага и конденз
29-12-2008 - 11:17:26
ПП Проблемът на Реро е толкова прозаичен, коментирали сме го поне двайсет пъти тук, че разбираемо не ми е интересно пак да го дъвчем...


Ами насочете ме към стара тема щом не ви се пише и не ви се помага...
Re: Влага и конденз
29-12-2008 - 15:13:12
здравейте, няма как конденза и новодненията да се оправят само с проветряване, топлина и любителски влагоуловител за обекти в строеж, съчетанието е топлина и професионални влагоуловители!Любителските нямат необходимия капацитет и не са подходящи за строителни обекти!
Re: Влага и конденз
29-12-2008 - 15:50:50
katechnology добре но няма как в тази зима това чудо да се стопли до 25 градуса поне на тоя етап така че какъв е смисъла сега да се вземат вашите машини при положение че температурите вътре са между 5 и 10 градуса. Имам и един въпрос към вас. С какво принципа на работа на вашите професионални влагоуловители е по различен от любителските като изключим това че вашите са по мощни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-29 18:04 от mtodorov.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход