Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага и конденз

Публикувано от pepo 
Влага и конденз
24-12-2008 - 12:51:42
Здрасти на всички. Нова гипсова мазилка машинна, сатен и варова на баумит. Мина месец и малко, грунд и латекс. Сега проблема е че на външните стени на къщата, особенно в една от стаите която е леко вкопана има влага - направо си тече по стените и по теракота се събира вода. Взех си влагоабсорбатор, събира вода но проблема си е там. Дограмата рехау също е мокра, парното - котел 35 КВ работи нон стоп. Дайте идеи с какво да я махна тази влага и конденз. някъде четох за професионални влагоабсорбатори. Мерси на всички отзовали се и весели празници. *drunk*
Re: Влага и конденз
24-12-2008 - 19:07:27
avatar
ПРОВЕТРЯВАЙ.....
ДО НАПРОЛЕТ ЕДВА ЛИ ЩЕ ИЗЧЕЗНЕ,НО ТАКА ЩЕ НАМАЛИШ ДРАСТИЧНО ВЛАГАТА..... *huh*

Чест и почитание
Re: Влага и конденз
25-12-2008 - 04:34:51
Pepo,
Използувай влагоабсорбатора 24 часа и проветрявай.
Ако ти пуснат парно, проблемът ше свърши.
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 12:12:13
Имам парно във всички помещения, проветрявам но влагата си седи. Влагоабсорбатора работи , но май трябва да сложа във всяка стая по един. *ok*
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 12:47:01
Здравейте. И на мен ми е болна тема влагата и конденза особено тези дни защото ми се наводни къщатата два от три етажа и сега се чудя какво да правя. Пуснал съм един влагоуловител ама като е студено той почти невърши работа. След две седмици трябва да започвам плочките в баните и по подовете и таваните с гипс картон. Майстори всичко е уговорено. Някои може ли да даде идея как да постъпя smiling smiley.
Abu
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 13:57:49
Не съм много сигурен, но май трябва да комбинираш работата на влагоуловителя с калорифер. За проветриви помещения, с достатъчен приток на кислород, може направо един газов (с ел. вентилатор) за около 200 лв. Сложи и по 20-30 лв. пропан-бутан на ден и малко ток и това е. Иначе и до пролетта няма да изсъхне. Пък така за две седмици ще успееш да обиколиш намокрените стаи и ще стане. Освен това ще ти е много полезен за отопление по време на работата - майсторите и те са хора, няма на минусови температури да бачкат я! Надявам се не си и помисляш за гипсокартон върху влажна стена...
Успех!

ПП Интересно, как стана тая работа с наводняването...
LKK
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 16:32:54
Поддържам идеята за калорифер или нагревателен уред, но според мен електрически. Газовият отделя много вода при горенето, поради химичната формула на пропан-бутана, а пък и горивото не е много по-евтино. Разбира се и задължително интензивно проветряване през определено време /примерно 12 часа/



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-26 18:08 от LKK.
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 17:20:21
Я да питам пострадалите не са ли с външна топлоизолация?Особено mtodorov !Дали при него не беше 8 см.стиропор?Дали ТИ не е слагана по висшия пилотаж в тоя занаят"на топки",ако я има разбира се?Само питам-не правя констатации *drunk*
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 18:09:12
А бе и аз мислех да питам, знае ли се източника на влагата? Просто остатъчна строителна влага ли е или конденз, който ще се явява всяка зима.
Re: Влага и конденз
26-12-2008 - 18:59:52
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> А бе и аз мислех да питам, знае ли се източника на
> влагата? Просто остатъчна строителна влага ли е
> или конденз, който ще се явява всяка зима..........или при всеки дъжд


moody smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход