Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се изчислява отопление

Публикувано от bulhomes 
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 10:18:32
Имам на другата вила - с котел и конвектори (ти ми препоръча конвекторите и не съжалявам). Знам, че си привърженик на водното подово, но други казват, че вредяло на ташаците. Чудя се за гостната...

asdf123 имаш впредвид "При теб разликата се някакви още 15 см изолация. " че с 25 см ЕПС ще направя пасивна къща ли? Пасивната къща изисква доста неща като вентилация с рекуператор (за което съм се навил...) и ред други, така, че съм се насочил по-скоро към нискоенергийна.
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 10:37:40
Водното подово е добре но, имай предвид че трябва да почакаш малко за пълния ефект при първоначално палене . И ако ползваш вилата само за уикенда , ще ти трябва система която сработва по бързо-комвектори,радиатори или както спомена климатична касета с рекуператор . Дамянов клима, разгледай - там произвеждат такива касети. *book*
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 10:58:39
do asdf...
za ka6ta 90m2 mi go smiata kolegata i go izkara kam 18-19kW.......kadeto temperaturite ne padat pod 0 grad.....a v Bg i po to4no do moreto dostiga do -20 s viatar.....malko 6te se poozori6 togava s 15kW .....
pak i po golemite kotli pobirat po-golemi par4eta gorivo.....
za cenata za 90m2 mi izleze 4000-5000lv s dosta moi 4asti i truda izcialo ot men....ako znaeh 4e niakoi moje6e da mi go napravi za po-malko pari 6tiah da si pia birata i da go gledam.... *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-06-21 20:26 от joro varna.
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 12:01:03
За всеки изчисленията са различни в зависимост от изолации, дограми и ред други неща. С най малкия конвектор Клима (030) отоплявам 30 кв.м., а в Монтана където видях конвектори беше от рода на - помещение 15 кв.м, а конвектора - 045 или 060???? Така че всеки смята различно. Досега само filmatoplo каза как се смята и по неговите сметки ще ми е необходим котел 37,5 kW. Аз не съм специалист и не знам защо но тези киловати за така добре изолирана къща ми се струват ужасно много.
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 12:26:00
na kniga smetkite sa po-validni za gazovi kotli.....razlikata e 4e gazta ia regulira klapan i ako tozi klapan vidi 4e ne triabva pove4e temp - izkliu4va......pri tvardoto gorivo - ne stava........
2-ro ne neobhodimo da vzema6 malak kotel i da raboti na Max(70-80 grad).......
golemia raboti na po-lek rejim i e po ikonomi4en.....i instalaciata ne se natovarva termi4no....
kakto re6i6 vsa6nost....ne zabraviai 4e v godinata ima 1-2 sedmici mnogo liut stud....ama togava nai ti triabva toplo.....
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 15:17:45
bulhomes,
С 25 см ЕПС и с твоите тухли ти докарвам изолация според изискванията на ПК, т.е. U<0.15 W/m2K. Вентилацията ти е незаменима инсталация за поддържане качеството на въздуха в къщата, като може да се ползва и за отопление и за охлаждане. Цената на цялостна вентилационна система, че даже и с монтажа за твоята къща е към 20,000 лева, но крайния ефект е несравним, особенно и като разходи във времето. При ПК за отопление и вентилация границата е 15kW/m2 РЗП на година. Сам можеш да сметнеш при твоята квадратура колко ще ти излизе и да си направиш сравнителен анализ.
По-горе ти написах как се смятат енергоизточниците, питай професионалисти, ако въобще намериш такива у нас. Всеки ще те набутва с излишни мощности за да му правиш оборот.
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 17:06:56
В месец октомври съм монтирал 2 отоплителни инсталации - на къщи със същите квадратури .Котлите са Атмос комби-40 кв - системата комбинирана -конвектори,радиатори,лири . Котела е по мощен заради топлене и на БГВ в единия случай 300 литра . Една от къщите - Възрожденски стил със стени ytong и изолация стиропор 5 см -дървена скъпа дограма стъклопакет , другата къща - само на варо циментова мазилка -дървена дограма -чам . И в двата случая системата си върши работата - става топло , но котлите работят различно . В къщата с добра изолация котела по бързо влиза в режим 80-60 и вентилатора спира , в къщата без изолация котела по бавно влиза в режим 80-60 и вентилатора работи по продължително .Така и разхода на дърва ще бъде различен от 2 до 5 кубика . Сега да ме извиняват теоретик специалистите но, в един хол или трапезария с кухня примерно 24 квадрата дали няма да си сложите под двата прозореца по едно радиаторче с по 12 глидера winking smiley . Днес бях на излет в странджа - местноста Ковач (посетете я ) там в един хотел разгледах котелното съвсем случайно , тъкмо човека чистеше котлите 2 броя турски чугунени свързани в паралел , имаше и трети котел чешки или турски с вентилатор (непозната марка - нямаше табелка) . човека ми обясни - този чешкия работи добре , но тия двата са пълен боклук и системата не е направена както трябва - понеже собственика не плащал добре :}
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 17:16:00
filmatoplo, asdf123 може ли малко повече инфо за вентилационните системи с рекуператор? Поздрав! *bow*
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 18:32:24
Да веднага - Дамянов клима damvent .com *ok*
Re: Как се изчислява отопление
14-12-2008 - 18:52:26
filmatoplo разгледах саита, много неща ми се изясниха, за което ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ! Поздрав! *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход