Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария

Публикувано от vasilzah 
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
18-01-2009 - 12:47:30
avatar
Моят съвет е да измажеш,няма да ти излезе повече от 5-8лв./м2,зависи колко са ти прави фасадите,още повече ,че после при топлоизолирането ще спестиш доста от лепило,стиропор и шпакловка и като теглиш чертата накрая,почти=,да не говорим за изхабените нерви и т.н.,вЕрвай ми -с това се занимавам от години *book* *ok* *huh*
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
31-05-2009 - 08:38:22
Най-добрият продукт за топлоизолация е НЕОПОР.
Неопорът притежава всички предимства на стиропора + още две, които са много значими. Той е защитник от УВ лъчите, което е много важно за човешкия организъм и е шумоизолатор. Тъй като е с 25 % по-добър продукт от стиропора, можем да вземем по малка дебелина НЕОПОР. Ако приемем, че 5 см стиропор е нормалната дебелина за топлоизолация, то в този случай можем да използваме 4 см НЕОПОР. Не само че ще имаме всички предимства на стироора, но и гореспоменатите 2 предимства. В този случай разликата в цената на м2 е около 40 стотинки максимум до 1 лев по-висока за НЕОПОРА , което е незначително за предимствата, които получавате.
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
31-05-2009 - 10:30:21
:g:
:g: :g: :g: :g: :g: :g: :g: :g:
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
31-05-2009 - 11:30:21
avatar
rn777
- Това което си казал не отговаря на истината - съгласен ли си с мен?
Докажи ако обичаш своята теза... :cry: *write*

Чест и почитание
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
31-05-2009 - 22:49:15
gogol,
Преди да отричаш нещо, вземи и попрочети малко информация за НЕОПОРА, който е запазена марка на BASF Германия и само няколко производители на стиропор са оторизирани да произвеждат този продукт в България с марката BASF Германия.
Съпоставката, която е направил rn777 е вярна.
Обади се в представителствота на BASF в България и попитай.
НЕОПОРЪТ е по-добър топлоизолационен продукт от стиропора.
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
31-05-2009 - 23:29:07
terzi68 Написал:
-------------------------------------------------------

> НЕОПОРЪТ е по-добър топлоизолационен продукт от
> стиропора.
>


:] Неопора драги си е стиропор с графит! Графита не дава по-добра топлоизолация ,а го слагат за предпазване от слънчевата радиация,която състарява полистирена предсрочно!
Останалото е рекламна боза,или бозаджийска реклама! :ami:
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
01-06-2009 - 01:24:32
Да...това го има в природата.И графитът,и диамантът,са едно и също нещо-въгглерод.Бая столетия са им трябвали на хората,за да разберат,че са едно и също.

Обаче със стиропора не е така.Тоя отпадък на петролните фирми...каквото и да го правиш,чудеса няма да се получат.Няма 10 процеса за обработка на полистирол.Ефективните са два.Експаниране и екструдиране.Другото са примеси.Напълно вероято е да има и други обработки,с други продукти като резултат.Но пазарно оправданите са тия два.
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
01-06-2009 - 19:01:19
avatar
Говорих точно за търговската марка - не съм се объркал....
Лично аз предпочитам Келифос - мисля ,че е по добър
Сравни и цената и ще видиш.
А не е само това- всичко произведено в БГ се омаскарява впредвид пазара - цената е определяща - качеството може и никакво да го няма.....
То и на всичко може да пише че е произведено в Германия,ама виж какво става по магазините- Малайзия,Тайван,Китай и др.
Често се злоупотребява с фирмата издала лиценз - не е ли така? *huh*

Чест и почитание
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
01-06-2009 - 22:54:22
ива ли да се обръща внимание на разни надъхани тъпанари, които само с copy-paste си служат, а дори нямат представа какво пише в текста, който предоставят. Не ги захранвайте с реплики, моля те не са в състояние да ви отговорят или ще пуснат поредната глупост.
Re: Поставяне на изолация директно върху тухлена зидария
02-06-2009 - 16:42:21
Докато вие си спорите,аз утре започвам по темата-хастарна в/ц мазилка 1см на цялата къща отвън,а топлоизолацията-някой ден....Ще ми струва около 6,50лв/м2 всичко.Всъщност се включвам заради довода,че в измазана къща може и да се живее без направена отвън ТИ,а ТИ може да се сложи винаги впоследствие/а и докато се уточни неопора реклама ли е само или да :] :] :] /.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход