Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-09-2011 - 00:22:27
ctef60...пусни някаква снимка на това...че нещо хич не мога да включа за кои елементи питаш.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-09-2011 - 14:33:44

Ето за този хоризонтаният елемент в-у колоната питам. Ако беше каменна щях да кажа капител, ама не е,
Селски хора ми казаха че си имал име, но не се сещат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-29 14:34 от ctef60.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-09-2011 - 15:16:55
Това е абак.
Може да има и някакво турско име,което не знам.
Нищо "декоративно" няма в него,обаче.Много важна част от конструкцията си е.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-09-2011 - 20:02:11
При нас му викат "пашалък". Сигурно това е турското име.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-09-2011 - 20:30:53
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
29-09-2011 - 21:24:19
Благодаря. Сега вече мога да подсетя мойте хора и да разбера това ли знаят и те.
А иначе разбирам важноста на този елемент, и само допълних че има и декоративна функция. Виждал съм го в от най-семпла форма до какви ли не форми, като дори някои съвременни интерпретации клонят към безфкусица. bezopit внимавай ти как ще се представиш с този елемент , но до сега се справяш много добре *yes*

Между другото, искате ли да отворим една отделна тема, нещо като речник на позабравени вече названия на подобни архитектурни детайли от нашето минало? Мисля че ще помогне да не бъдат забравени безвъзвратно.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-09-2011 - 19:53:19
Quote
ctef60
. bezopit внимавай ти как ще се представиш с този елемент , но до сега се справяш много добре *yes*

.

Ще му шибна един алуминиев парапет няма да се излагаме я.:]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-09-2011 - 21:27:24
Майтапите се вие с металите,ама една комбинация от дърво и ковано желязо екстра ще им легне на тия балкони...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-09-2011 - 21:58:35
За ковано желязо винаги може да се намери място.
Между другото, на Женския пазар в София има един-двама циганина, които предлагат неща от ковано желязо и приемат поръчки. Панти, халки, скоби. Обаче с такива хора е въпрос на такт и подход е да се договориш и доведеш сделка до положителен краен резултат.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
02-10-2011 - 21:20:27
Аааа salvador -е през цялото време ме навиваш на нови технологии сега даваш заден с това предложение winking smiley
Замислил съм си една заигравка за чардака та да видим как ще се справя с нея,ама мерак какво да се прави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход