Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
25-05-2011 - 16:53:08
Quote
камелия
Quote
bezopit


Или аз не разбрах нещо или ти един от двамата е smiling smiley Имам си занимания,но и таваните мене чакат та искам неискам ще ги правя и си ги правя.А аз искам и ми е кеф да виждам резултата след като съм си ги пипал аз.Щом се справих с външната дървения вярвам,че и вътре ще се справя.Срокове не гоня когато станат тогава.:ami:

На стр. 50 си показал едни хубави тавани. А някой тук говореше за резби и слънца, та се притесних, да не би да решиш да ги преправяш.smiling smiley

Стига да умеех щях да пробвам и някое слънце да направя,но за съжаление не умея.Все пак такава къща без слънце не върви така,че ще има и слънце,но това на един по-късен етап.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
25-05-2011 - 19:58:56
bezopit Благодаря ти за изчерпателния отговор.Сега след като обясни се загледах в монтажа и наистина няма да е сложно.Можеби само да се слага кит там където се свързват окрайчещата дъска с другите,понеже там фугите остават видими.Желая ти Успех в завършването!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
27-05-2011 - 19:51:21
Quote
stenmark
bezopit Благодаря ти за изчерпателния отговор.Сега след като обясни се загледах в монтажа и наистина няма да е сложно.Можеби само да се слага кит там където се свързват окрайчещата дъска с другите,понеже там фугите остават видими.Желая ти Успех в завършването!
Радвам се,че съм ти бил полезен.Наистина има места които не се покриват от первазите,но те са малко.Аз прилагам друга техника.Там където ще е видима фугата байцвам с тъмен байц и челата и тъй като и дъските са ми в тъмничко обиват неприятното чувство от фугата.Ако се решиш да правиш тавани ще ми е интересно да покажеш резултата.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-05-2011 - 08:23:08
Непременно ще ти пратя снимки ,но кога ще е това не се наемам да кажа.Понеже всичко сам си правя и става по бавно,а и работата ми е такава че има чести командировки.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
02-06-2011 - 20:37:37
Че бавно става е ясно,но бърза работа нямам надявам се като му дойде времето да покажеш и резултатите.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-09-2011 - 07:23:24
Ето,че дойде времето да монтирам и "гергелеците"това са дървените подпори които подпират еркера.Все още не съм монтирал всички а само част от тях,но от снимките става ясно каква е идеята.smiling smiley(




Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-09-2011 - 20:01:08
avatar
Quote
bezopit
Ето,че дойде времето да монтирам и "гергелеците"това са дървените подпори които подпират еркера.Все още не съм монтирал всички а само част от тях,но от снимките става ясно каква е идеята.smiling smiley(





*drink1*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.*ok*
28-09-2011 - 20:03:50
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-09-2011 - 20:58:04
Quote
bezopit
Ето,че дойде времето да монтирам и "гергелеците"това са дървените подпори които подпират еркера.
Браво!
Но хайде да питам в тази връзка, някой знае ли как са се наричали и горните хоризонтални опори които се монтират в-у видимите колони(попове) и имат и характерна декоративна функция?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
28-09-2011 - 22:32:20
Благодаря за поздравленията *beer*
Ако съм разбрал правилно колегата ctef60 доколкото знам се казват капители.Следващото което ще монтирам са колонките и капителите на чардака.Но и с това не свършва работата по-фасадата.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход