Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-05-2011 - 09:55:20
Таваните от дърво ли ще са -имаше една къща с тавани -Слънце , ама коя беше тя -дето майстор и чирак се състезавали.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-05-2011 - 19:47:17
Quote
filmatoplo
Таваните от дърво ли ще са -имаше една къща с тавани -Слънце , ама коя беше тя -дето майстор и чирак се състезавали.
Ако,отидеш на 50-та страница съм постнал снимки на таваните.Иначе слънцата бяха в Трявна и доколкото си спомням чирака е спечелил надпреварата.При мен нещата са по други.Няма майстор а аз съм си чирак :] Ако се яви някой майстор съм готов да се състезавам с него spinning smiley sticking its tongue out
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
20-05-2011 - 09:28:48
Идеята за орнаменти по таваните е интересна,но точно мотивите от тревненската школа надали ще ги докарате.Може да се заложи на нещо по-съвременно.На мен ми допадна тавана от снимките-хем е дървен таван,хем е изчистено от към форма и не е оставено място за типичните анадолски мотиви-слънца,цветчета,розетки и не знам си още какви...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-20 09:31 от salvador.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
20-05-2011 - 14:00:12
avatar
Quote
bezopit

Ако,отидеш на 50-та страница съм постнал снимки на таваните.Иначе слънцата бяха в Трявна и доколкото си спомням чирака е спечелил надпреварата.При мен нещата са по други.Няма майстор а аз съм си чирак :] Ако се яви някой майстор съм готов да се състезавам с него spinning smiley sticking its tongue out

Дано си намериш по- полезно занимание, че да не пипаш тия красиви тавани..........*ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
20-05-2011 - 14:19:51
Quote
камелия


Дано си намериш по- полезно занимание, че да не пипаш тия красиви тавани..........*ok*

Или аз не разбрах нещо или ти един от двамата е smiling smiley Имам си занимания,но и таваните мене чакат та искам неискам ще ги правя и си ги правя.А аз искам и ми е кеф да виждам резултата след като съм си ги пипал аз.Щом се справих с външната дървения вярвам,че и вътре ще се справя.Срокове не гоня когато станат тогава.:ami:
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
20-05-2011 - 17:23:34
avatar
Quote
bezopit


Или аз не разбрах нещо или ти един от двамата е smiling smiley Имам си занимания,но и таваните мене чакат та искам неискам ще ги правя и си ги правя.А аз искам и ми е кеф да виждам резултата след като съм си ги пипал аз.Щом се справих с външната дървения вярвам,че и вътре ще се справя.Срокове не гоня когато станат тогава.:ami:

На стр. 50 си показал едни хубави тавани. А някой тук говореше за резби и слънца, та се притесних, да не би да решиш да ги преправяш.smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-20 17:26 от камелия.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
23-05-2011 - 12:26:02
Майстора спечелил облога при слънцата на таваните, преди няколко месеца гледах предаване за възрожденските къщи.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-05-2011 - 21:46:34
Quote
filmatoplo
Майстора спечелил облога при слънцата на таваните, преди няколко месеца гледах предаване за възрожденските къщи.

Тук я има историята-[vilikavaldjievi.tryavna.biz]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
25-05-2011 - 10:30:45
bezopit Дано не съм много нахален,но има ли възможност да постниш снимки как се правят тези тавани.На мен много ми харесват,жалко че дядо го няма вече ,иначе на село той си го е правил.Ако искаш може и на лични.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
25-05-2011 - 16:48:39
Quote
stenmark
bezopit Дано не съм много нахален,но има ли възможност да постниш снимки как се правят тези тавани.На мен много ми харесват,жалко че дядо го няма вече ,иначе на село той си го е правил.Ако искаш може и на лични.
Ако човек има желание,време и една пендула мисля,че не е проблем да си ги направи сам.Аз не бях пипал нищо по-строителството,но откакто започнах строежа понаучих някои неща а има и още да уча.Фотоапарата ми е развален и снимки не съм правил на процеса по изграждането на тавана.Ще се опитам да изреда реда на работа дано да бъда изчерпателен.Прави се дървена скара през 50-60 см.от гредички 3/5 .Закрепвам ги с дюбел пирони защото при мене е плоча при теб не знам какъв е тавана.Скарата се реди напречно на дъските.След като си готов със скарата почваш със дъските монтирам ги с винтове на скарата.След това монтирам обкрайчващата дъска по стената,след нея слагам корниз на ъгъла между дъската и обкрайчващата дъска.Най накрая монтирам первази на фугите.След като се разделих с майсторите реших да си ги правя аз и имам направен един таван който според мойте виждания се получи доста добре.Доколкото знам от форума си човек който се занимава в сверата на строителството и мисля,че ще ти е много по-лесно отколкото на мен.Надявам се да съм ти бил полозен.Ако имаш въпроси питай на лични ще ти отговоря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход