Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-03-2011 - 22:03:27
Благодаря Ви наистина стана хубаво,но има още доста да се отхвърли.
ctef60,то си пише от какво съм недоволен по-горе.Иначе да поръчка е всичко,че и дъските даже.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 03:49:32
Кажи моля те какъв байц или лак си използвал?

Наистина, дип не става ясно от какво си недоволен? Всичко изглежда мн. добре!

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-31 03:50 от Geto.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 08:33:37
Браво, Безопит! Супер си е къщето! *ok*

Вярно, че пролет пукна, ние - НЕ! Е, част изпокапаха по трасето, други до есента също ще отпаднат. Ама напук на душманите, част ще оцелеем. То е щото я караме полекичка и с `лебец *angel*

Човекът е недоволен от алчността на "майсторите". Явно по стар обичай са му извивали ръцете за пари.

И на мен ми е интересно с какво си третирал дървото.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 09:39:50
Много са хубави таваните-семпли,не са натруфени,изглеждат истински!Явно дърводелската "мафия" ти е отрязала главата...!От всички гилдии дърводелците са най-некоректните и най-лакомите...smiling smiley
Поздрави!!!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 12:53:50
И на мен ми се вижда съвсем добре тавана.Като за дървен е идеален.Поне на снимките не си личат някакви видими разминавания и т.н.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 18:37:43
Е полекичка е караме дет казва slun4o с хлебец.Старите хора казват чорбата не е за наяждане тя е да притъкне хлебеца.Да не доволствам е силно казано имайки предвид,че понатрупах опит с майсторите.Не се разбираме на Български въпреки,че си общувахме на Български. Говорихме за една цена после ми то не е точно трябва и друго да добавим бъръ,дъра простотии и селянии и в крайна сметка именно желанието им да вземат повече парички ни раздели по-живо по-здраво.Работата им както съм писъл по-горе е отлична,но нещо от към финансовата част им куцат нещата.Е не мога да ги разбера честно тия селски номерца с опита да договорят едни пари после да искат други.Не мога и да разбера тези дето дават пари напред.Не ми се навлиза в подробности и да ви занимавам с ежедневните проблеми в строителството.Geto има неща които ги учих в движение.Значи отвън дървенията я работих първо с байц после с лак като преди това съм импрегнирал разбира се.Импрегнирането на матеряла е просто задължително.Първо,че пази дървото от гадинки и второ дава основа един вид като грунд за последващите действия а именно байц и лак.За импрегнатор съм ползвал Резистол евтин и много качествен продукт.Вътре е в едно байца и лака.Мое мнение си е че втория начин байц и лак се работи много ама много по-трудно.Малко и късничко разбрах,че хората са измислили автоклави караш си материяла импрегнират ти го байцват лакират не струва чак такива големи пари.При мен всичко мина на ръка и беше голяма утепия ама мина.Вътре мисля,че беше сикенс,но не съм сигурен и за да не ви подведа ще проверя какво пише на кутиите и ще пиша.Доста време отделих да търся цвят чак и УСТА БАШИ ИВАНЧО АРХИТЕКТОН тормозих заедно да изберем цвета и явно сме оцелили щом на всички им харесва *ok* Радваме,че хора които поназнайват туй онуй им харесва виж от salvador очаквах да предложи един окачен таван ма и на него му харесело взимайки предвид,че е дървен тавана :]
Леле какъв ферман изписах пак се отплеснах нещо.smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 19:35:50
Естествено,че щеше да е по-добре и по-лесно с окачен.Вградени в тавана лампи,ала-бала....фазерче нещо...Ама след като в течение на целия строеж не се заинтерсува от тия решения...баш сега на финала няма да седнеш да се интересуваш от тях.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
31-03-2011 - 22:24:50
Никога не е късно човек да стане за резил опсссс за изненади де.Все още има време....
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
01-04-2011 - 16:25:46
Quote
bezopit
Никога не е късно човек да стане за резил опсссс за изненади де.Все още има време....
*ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
02-04-2011 - 00:20:01
avatar
Quote
bezopit
Дойде време и за външната топлоизолация и мазилка.Заложих на топлоизолация неопор а лепило,дюбели,шпакловка,мрежа и мазилка на баумит. Предпочитано време за нея са април,май и от септември нататък.Аз се спрях на края на септември и не збърках времето се оказа прекрасно за външна топлоизолация.











Разбира се с това не се приключва работата по-фасадата на къщата предстои още доста работа докато бъде завършена.




Бял цвят. Така ми харесва най-много.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход