Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

система за топене на сняг/лед

Публикувано от A40 
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 17:40:58
avatar
Такива кабели има и в практикер момчета .....
Като им видите цените и сами ще пожелаете да изринете снега....
Лично моето мнение е да не се притесняваш от природата,ако си вложил добри материали и са ти работили добри момчета на обекта....
Другото си е гъзария... *beer* *write* *angel* *ok*

Чест и почитание
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 21:32:05
[devi.danfoss.com]

на 100м2 плосък покрив цена грубо ама грубо средно 2600лв+ в зависимост от метража на кабела и автоматиката за управление!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-26 11:06 от elpigroup.
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 21:45:53
avatar
Там е интересното - такива кабели НЯМА в Практикер - има някакви подобни. Това, което съм разбрал за приложението на такива кабели е - доста мухната работа. Мноооого зависи и от кабелите, и от кабелната арматура и най-вече от правилния монтаж. Обаче наистина не е евтино. А ако кабелите са от Практикер и не са монтирани като хората единствения ефект ще бъде в полза на ЧЕЗ или ЕОН или някой друг кожодер. А как се справя със 60 см сняг? - много просто - автоматиката въобще не допуска да се натрупа толкова.
A40
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 22:47:41
elpigroup Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> на 100м2 плосък покрив цена грубо ама грубо
> средно 1600лв+ в зависимост от метража на кабела и
> автоматиката за управление!


тази цена определено ми допада и като дойде момента за лепене на плочки ще се свържа с някой,който изгражда такива системи.иначе n.nikoloff ако не те затруднявам можеш ли да дадеш оферта за 120м2 (материали+труд)




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-25 22:48 от A40.
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 23:06:29
И аз не намирам смисъл в това терасата ми да е напълно суха, когато навсякъде е затрупано със сняг. Все едно да си направиш ледена пързалка в Сахара!
Иначе всеки е с правото си да зазидва собствените си пари където пожелае!
Re: система за топене на сняг/лед
26-11-2008 - 00:40:46
avatar
smiling smiley Кажи на някой ако може да сметне и колко ще плащаш за електричество за загряване на 100m2 тераса, да не се окаже по-скъпо месечно от самите кабели.

Иначе е много хубаво да ти е суха терасата и да можеш да си се разхождаш, а не да се претрепеш като се заледи или да се метнеш от покрива без да искаш.

А за кабелите в практикер (те са DEVI) - изглеждат хубаво, ама на мен ми монтираха такива в банята зад едно 6m2 огледало с идеята да не се поти при къпане, обаче накрая имаше изненада че не работеше, не разбрах от кабела ли или "майсторите" които мажеха го прецакаха, ама си стана оределено количество пари зазидани в стената. smiling smiley А от тях за 100m2 със сигурност ще е в пъти по-скъпо от споменатите 1600 лева (моите 5-6 квадрата с термостат бяха нещо от сорта на 1000 лева). Само виж при тях да не се замени подхлъзването на леда с токов удар smiling smiley

За тераса не е ли по-добре да се отоплява с термопомпа?

A40 Написал:
-------------------------------------------------------
> elpigroup Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > >
> > на 100м2 плосък покрив цена грубо ама грубо
> > средно 1600лв+ в зависимост от метража на
> кабела и
> > автоматиката за управление!
>
>
> тази цена определено ми допада и като дойде
> момента за лепене на плочки ще се свържа с
> някой,който изгражда такива системи.иначе
> n.nikoloff ако не те затруднявам можеш ли да дадеш
> оферта за 120м2 (материали+труд)
>
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/25/08
> 10:48PM от A40.


Re: система за топене на сняг/лед
26-11-2008 - 00:48:07
А4О,
Помисли за плочките, които ще лепиш. Съжали ги! Не ги подлагай на изкуствен топло/студен цикъл. Дори да са от стомана пак ще ги съсипеш!
Re: система за топене на сняг/лед
26-11-2008 - 11:06:14
Извинвам се за подвеждането искал съм да напиша 2600лв *xxx*...в бързината съм допуснал фатална грешка!! извинявам се, за което!!

ако някой се интересува да прочете имам работен пдф файл за тези инсталации , мога да му го пратя..но е 7мб!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-26 11:07 от elpigroup.
Re: система за топене на сняг/лед
26-11-2008 - 18:34:01
avatar
А имаш ли информация от практиката, за един сезон да се поддържа да няма сняг и заледяване, колко са разходите за ток?

elpigroup Написал:
-------------------------------------------------------
> Извинвам се за подвеждането искал съм да напиша
> 2600лв ...в бързината съм допуснал фатална
> грешка!! изевинявам се, за което!!
>
> ако някой се интересува да прочете имам работен
> пдф файл за тези инсталации , мога да му го
> пратя..но е 7мб!!
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/26/08
> 11:07AM от elpigroup.


Re: система за топене на сняг/лед
27-11-2008 - 00:38:13
на този етап имам запитване за такава инсталация, но не ми се е налагало да изграждам подобна ...смятах на мен да си направя, но ще е догодина ...искам да видя как ще се справи плоския ми покрив таззи зима и има ли нужда от такава инсталация изобщо!! та поисках си инфо от фирмата представляваща ДЕВИ инсталации и те са от около 4кВ/за по битови нужди/ но в зависомост от желания ефект се слагат с различно сечение нагревателни кабели като инсталацията си върви в комплект с табло за управление с желаната автоматика!
тва е в общи линии, сметнете си колко ток ще ви изхарчи, ако работи 24 часа и е с мощност 4кВ примерно!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход