Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

система за топене на сняг/лед

Публикувано от A40 
A40
система за топене на сняг/лед
24-11-2008 - 22:54:33
с първия сняг изкочи едно проблемче,което не бях предвидил в изграждане на къщата ми-покрива е плосък-тераса и трябва да поставя подово отопление,което да топи леда и снега през зимата.в момента съм на хидроизолация,отгоре ще има плочки,ще ги лепя пролетта,под тях обаче трябва да сложа отопление.питането ми е дали това отопление се слага в замазката,дали ще стане в лепилото за плочки,има ли читав вариант за по-евтино изпълнение от това да си купя готово.благодаря предварително за всички отговори и идеи
Re: система за топене на сняг/лед
24-11-2008 - 23:11:38
avatar
Ако ти трябват нагревателни кабели - свиркай...
A40
Re: система за топене на сняг/лед
24-11-2008 - 23:14:58
я дай повече инфо че нямам никаква идея какво точно ми трябва
*sos*
Re: система за топене на сняг/лед
24-11-2008 - 23:57:03
avatar
И какво точно те притеснява снега?
Нали положи читава хидроизолация?
Ще се събира някоя и друга лопата сняг,ама какво толкова?
*write* *book* *book* *beer* *drunk*

Чест и почитание
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 09:23:20
avatar
A40 Написал:
-------------------------------------------------------
> я дай повече инфо че нямам никаква идея какво
> точно ми трябва
>


Ами един мой приятел внася такива кабели и ги монтира, защото монтажа им е много важен за правилното функциониране. Гледам, че го търсят за много обекти вече години - явно добре се справя. Ама как са му цените - не знам. Ще го питам.
Abu
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 09:43:07
А де! Хората оставят снега, щото действа като топлоизолация... А "фаталните" количества и без това механично трябва да се отстраняват, тоя нагревател не може да се справи с метър покривка.
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 09:52:11
Abu какво разбираш под фаталните количества. Покрива би трябвало да е изчислен да издържа натоварването. Аз преди време питах инжинера който ни прави проекта какво натоварване носи горната плоча защото и натрупахме много изолации замазки и плочки. Отговорът му беше един тон на квадратен метър заедно със собственото си тегло.
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 10:16:41
avatar
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> А де! Хората оставят снега, щото действа като
> топлоизолация... А "фаталните" количества и без
> това механично трябва да се отстраняват, тоя
> нагревател не може да се справи с метър покривка.


Може, можеееее..... winking smiley
Abu
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 10:32:31
Относителното тегло на снега е от 0,35 за сухия до 0,8 за кишата - може и доста да варира, но поне приблизително не пада под 1/4 вода... "Фатални" са за всяка сграда поотделно, според заложеното в проекта, според изпълнението и състоянието. Не знам какви са сегашните стандарти, за старите са ми казвали 500 кг за тераса и 1 тон за покрива. Някъде покривните плочи са усилени, предвид снегозадържането, допълнителни тежки облицовки или просто "да има". Другаде пък са отслабени от икономии, преустройства, натрупване на множество непредвидени тежки материали, корозия на арматурите от течове и т.н. Специалистите говорят за метър сняг - аз не знам дали това е границата, но определено бих се притеснил и при по-ниско натрупване. Обаче в рамките на 20-30 см си е добра топлоизолация.
Доколкото ми е известно, тези нагреватели имат отлично приложение при тротоарните настилки, особено пред лъскави магазини и заведения - някак не върви ВИП клиенти да се хлъзгат като останалите простосмъртни. За покривите не съм чувал да ги ползват, ама не значи че не стават, просто си разсъждавам... Гледам Николов написал, че се справят - ами добре! Сигурно си има и цена тази екстра, и като купуване, и като ползване... Дано си струва!
A40
Re: система за топене на сняг/лед
25-11-2008 - 17:28:06
gogol Написал:
-------------------------------------------------------
> И какво точно те притеснява снега?
> Нали положи читава хидроизолация?
> Ще се събира някоя и друга лопата сняг,ама какво
> толкова?
>
>
> Чест и почитание
>
> Gogol

Гогол е прав че не е особен проблем,но принципно ако не е прекалено скъпо не е зле да си го има човек като екстра smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход