Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

камина с водна риза

Публикувано от ivane 
Re: камина с водна риза
05-12-2008 - 12:27:42
Да си жив и здрав 2в6 - разгледайте нещо интересно otoplenie.eu spinning smiley sticking its tongue out
Re: камина с водна риза
05-12-2008 - 13:47:22
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Да си жив и здрав 2в6 - разгледайте нещо интересно
> otoplenie.eu

Мисля, че е прав човека! Интересът към темата е голям и нафтените котли нямат нищо общо. Защо не си продължим темата, а за котлите да си направите нова?

Re: камина с водна риза
05-12-2008 - 19:29:25
Не мога да ви разбера изхабихте 5 изречения не по темата а в упреци -доста досадно :} в този сайт който дадох по горе има една печка на пелети която горяла -700 килограма за отоплителен сезон - дали е вярно . *yes*
2v6
Re: камина с водна риза
07-12-2008 - 21:47:05
Quote

filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Не мога да ви разбера изхабихте 5 изречения не по
> темата а в упреци -доста досадно в този сайт
> който дадох по горе има една печка на пелети която
> горяла -700 килограма за отоплителен сезон - дали
> е вярно .

Аз имам печка, дето гори 10 кила въглища за отоплителен сезон - като я заредиш веднъж, а след това седиш на студено :}

Сега кеф ли ще ти е да коментираш тая печка ?!? :]





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-07 21:49 от 2v6.
Re: камина с водна риза
07-12-2008 - 21:54:16
В интерес на истината моята Прити гори 8 кубика дърва за сезона smoking smiley
Re: камина с водна риза
08-12-2008 - 12:05:16
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> В интерес на истината моята Прити гори 8 кубика
> дърва за сезона


Колко радиатора си вързал и какъв бойлер? Колко месеца отопляваш и по колко часа на ден?
Re: камина с водна риза
08-12-2008 - 17:12:49
Имам вързани 3 броя радиатори с общ брой 32 ребра на х-600, първа спалня-15 ребра ,втора спалня-13 ребра, коридор-4 ребра , една лира в банята с размери 45на120 см и бойлер 80 литра със серпентина . Печката Прити - 10 киловата ,помпа Грундфос 25-40 трискоростна вечно ползвана на първа . Тръбна разводка мед фи -18 отклонение към радиатор фи-15 . Помпата се командва от контактен термостат 30-90 градуса - нагласен на 55 градуса да запазва водата в бойлера .Отоплявам се в месеците октомври -април .Купувам 10 кубика дърва и 2 кб остават , таз година купих точно 8 кб понеже мястото е ограничено-а и словаците се чудят защо ми са толкова много дърва в двора . smiling smiley
LKK
Re: камина с водна риза
08-12-2008 - 18:04:37
Филматопло, благодаря за описанието на системата.
Искам да попитам през колко време зареждаш Притито в ден като днешният /нито топъл, нито много студен/. И за същите условия, целодневно ли поддържаш горенето или когато си вкъщи, ако може да посочиш часове?
Re: камина с водна риза
08-12-2008 - 18:30:28
В ден като днешния я палим следобед от 15 часа . В студените дни жената я пали сутрин и я горим до 11 вечерта . 2-3 баки от боя дърва гори на ден . Температура на водата в радиаторите 55-60 градуса - забелязъл съм помпата върти 5 минути спре след минута тръгва и така . Мисля си да автоматизирам малко системата с вентил конвектори и някога ако се наложи на пазара -печка с пелети. Зареждането на дърва става периодично през половин -един час, понякога жената като ходи на кафе(понеже не работи зимата) затваря въздуха и клапата на димоотвода и държи жар 2 часа .Имам и юпс с акумулатор .
LKK
Re: камина с водна риза
08-12-2008 - 18:45:50
Благодаря Филматопло. Исках да сравня с моята камина на вилата.
Картинката е подобна. Като отида на вилата с нощувка паля откритата камина и трябват поне 2-3 часа, за да се позатопли помещението. Тухлена стена без никаква изолация. Паля я към 15 часа и към 19 вече е баня. Досадното е, че трябва да подхвърлям по някоя цепеница на всеки 45 минути. Към 20 часа намаляме огъня и мятам скарата на жарта, а след това отново хвърлям няколко цепеници, за да се разгори и така до 23-24, след което гася въглените и затварям въздушната клапа. До сутринта горе долу държи топлина, но ако искаш да ти е добре сутринта пак трябва да палиш. За уикенд става, ама за постоянно не ми се мисли.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход