Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

камина с водна риза

Публикувано от ivane 
Re: к
26-11-2008 - 15:48:23
Re: камина с водна риза
26-11-2008 - 18:47:48
(сина кво пратил) Да възможно е печка с тръбен топлообменник да прави този номер да вдига висока температура , сега се сещам веднъж една такава купешка с доста тръби - 3,4 при палене винаги вадеше изходна вода над 80 градуса . Понеже контактния термостат който включваше помпата е монтиран непосредствено на изходната тръба и сработва при зададени 60 градуса (да не охлади бойлер със серпентина ) обаче в тия тръби вече се крие вода с по висока температура 80 градуса - и тая тъпа печка стопи тръбната разводка - ал вложка фи-20 .Някой тъп малоумник е произвел печка с устройство за парен котел - забравих на коя фирма беше , не е Прити . Какво не я прави човека язък за парите *pardon* .Затова котлите на твърдо гориво се конструират така че, да затоплят водата по равномерно - точно зад стената на тръбата където става топлообмена с водата температурата е 135 градуса и нагоре - представетеси колко ще излезе към тръбите . Какво за помпата ако е на топлата вода *book*
Re: камина с водна риза
26-11-2008 - 19:13:06
Някой може ли да качи тук една снимка на едно котелно което ми хареса с това че се доближава до моите правени - намирасе в Snimka.bg ключова дума котелно , син котел на Будерос с колектори и зонални помпи и бойлер за бгв . Предварително благодаря. *ok*
Re: камина с водна риза
27-11-2008 - 08:10:31
Никой ли не може да я качи sad smiley , ще бъде поучително *book*
Re: камина с водна риза
27-11-2008 - 13:05:01
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Никой ли не може да я качи , ще бъде поучително

На "котелно" нищо не ми излезе...........
Re: камина с водна риза
27-11-2008 - 17:33:17
Току що пробвах излиза - В снимка.бг и после в бялото поле за търсене на английски напиши - kotelno и после най доло излизат няколко малки снимки - тази преобладава в синьо . 3 са снимките на това котелно - моля те камелия пробвай и я качи тук. *ok*
Re: камина с водна риза
27-11-2008 - 17:50:26
Името на автора е- bmwbgorg име на албума - kotelno . откри ли го .
Re: камина с водна риза
28-11-2008 - 09:26:45
Последна молба *bow* коментираше ми се нещо но ще си забравя мисълта.
Re: камина с водна риза
28-11-2008 - 09:33:24
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Последна молба коментираше ми се нещо но ще си
> забравя мисълта.


Eдин много пиян паднал в един изкоп и правил няколко опита да излезе.На края казал:Последен опит-и ако не стане си отивам! :] и твойта работа същата-последна молба, и ако не стане, ще си я копнеш сам снимката! *beer*
Re: камина с водна риза
28-11-2008 - 10:05:16
2 стари формата на форума се смениха заради лиготии не по темата - не желаете ли да научите нещо , което може да ви бъде полезно *book* . Вие губите .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход