Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

камина с водна риза

Публикувано от ivane 
Re: камина с водна риза
02-12-2008 - 11:05:28
Да възвратен клапан е. Под връща се имах предвид частиците уловени от филтъра. Нищо не им пречи да паднат обратно в колектора. Утайника на филтъра е нагоре. smiling smiley .
Re: камина с водна риза
02-12-2008 - 17:40:40
Рик може ли да ми пратиш снимката котелно на лични или xsveti@abv.bg чe тази тук се отваря само дополовината .
Re: камина с водна риза
02-12-2008 - 18:10:49
Сега се зареди цялата. Рик- Нещо не мога да разгадая едни тръби на това котелно, тези които са обозначени с различен цвят на топлия колектор-синя табелка и на студения -червена табелка sad smiley ,Айде първата помпа е главната която ще праща от студения колектор в долната част на котела , от котела топлата вода отива в топлия колектор чрез последната тръба с филтъра . Ако зоналните помпи са изключени , а върти главната - как ще стане пълен кръг - нещо не схващам за момента . Ти участвал ли си в монтажа - компонентите ми приличат на Ерато вски .
Re: камина с водна риза
03-12-2008 - 08:28:54
Пълен кръг на главната помпа става чрез байпаса м/у двата колектора. По този начин се гарантира минимална циркулация през котела ( а също и тази помпа играе роля на байпасна - подържа постоянна температура в котелния кръг). По този начин се избягва вличнието на отделните кръгове един спрямо друг. Защото помпите са с различен напор и дебит. Т.е. ако я няма главната помпа при изключването на кой да е от клоновете другите получават повече или по-малко дебит от проектния.
Средните две тръби са от чилър (въздух-вода), който се намира отвън. За това са разположени по този начин тръбите - синята тръба е подаващата от чилъра. За съжаление инвеститора не пожела да има възможност чилъра и котела да могат да работят заедно - например през преходните сезони котела да подпомага чилъра когато има нужда.Щеше да стане по-добре, но какво да ги правиш - инвеститори.
Да участвал съм в монтажа на цялата инсталация, тя е по мой проект. winking smiley.
Ако има въпроси с удоволствие ще отговоря. smiling smiley
Re: камина с водна риза
03-12-2008 - 08:35:16
Рик, по пътя на логиката - тръбата обозначена с синя табелка с филтъра която води в червения колектор праща вода 7 градуса от чилър , тръбата обозначена в червено на синия колектор праща вода 12 градуса обратно към чилъра . Системата навярно е с вентил конвектори.Превключването на зимен-летен кръг става от крановете. Кръга за главната помпа става от бай паса между двата колектора . Прав ли съм за горното *book*
Re: камина с водна риза
03-12-2008 - 08:52:47
Да точно така.
Както са наредени щранговете с помпите подред:
клон вентилконвектори, клон радиатори, клон климатична система 1, климатична система 2. За съжаление можеше да се явтоматизира още системата, но до там стигнаха парите. *pardon*
Re: камина с водна риза
03-12-2008 - 09:02:35
Котлите- G300 са с голям диапазон на мощност , този колко киловата е и кава разгъната площ отоплява . Ламбурджинито май нафтово ми мяса .
2v6
Re: камина с водна риза
03-12-2008 - 14:36:10
Quote

filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Котлите- G300 са с голям диапазон на мощност ,
> този колко киловата е и кава разгъната площ
> отоплява . Ламбурджинито май нафтово ми мяса .

Що не пишете темата в заглавието !?!
В тема "камина с водна риза" е доста досадно да четеш за нафтови котлета по 300 kW sad smiley

Re: камина с водна риза
03-12-2008 - 17:26:50
Кое му е досадното все за отпление става дума , виж другите теми колко са разводнени - за едно и също 100 заглавия. Просто дай коментар по въпроси от темата smiling smiley .
2v6
Re: камина с водна риза
05-12-2008 - 10:11:03
Quote

filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Кое му е досадното все за отпление става дума ,
> виж другите теми колко са разводнени - за едно и
> също 100 заглавия. Просто дай коментар по въпроси
> от темата .

Темата е "Камина с водна риза" и за нафтови горелки по 300 кВ коментари няма да давам. smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход