Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

камина с водна риза

Публикувано от ivane 
камина с водна риза
19-11-2008 - 23:20:19
Здравейте. Предварително моля да ме извините, за първи път пиша тук и може да излезе някоя глупост. Предстои ми да купувам камина с водна риза или т.нар. горивна камера за вграждане. Моля дайте съвет кои са най-добри на пазара. Разглеждах тези на "Дипломат" и ми се струват надежни, дайте съвет. Благодаря.
Re: камина с водна риза
19-11-2008 - 23:24:46
avatar
Те ти един отговор - [forum.ecohome.bg]
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 08:37:31
Ето и от мен едно решение за топло и студено.

[thermopump.hit.bg]
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 08:41:05
ivane Написал:
-------------------------------------------------------
Разглеждах тези
> на "Дипломат" и ми се струват надежни, дайте
> съвет. Благодаря.

Ако видиш вътре в горивната камера тръби отстрани и горе-там е истината.Това е водотръбен котел.Много мощен и много икономичен и много евтин,ако е Дипломат
*yes*
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 10:17:19
Фло, а дали знаеш такъв водотръбен котел може ли да се ползва БЕЗ ВОДА В ТРЪБИТЕ? Питам, защото в момента имам такъв на къщата, остави го парнаджията с надежда да го купя (свалил го от една вила дето е слагал газов и сега ми го предлага, казах да го докара да го видя, той не само годокарал а и почти го монтирал но не е закачил водата. Сега обаче стана студено и работниците там оня ден решили да го запалят - той си е вързан с комина, но от всичките му тръби потекла вода - имало си е вътре още от демонтажа и сега се чудя дали да не го паля само за топлене, дали може да му се скапе нещо, като няма циркулираща вода в тръбите...
Изобщо ако някой има идея да каже.
Майстора твърди, че бил с медна серпентина, мен ми изглежда стоманена, но е така опушено и нагоряло вътре, че не ми се бъркаше да драсна....
Филматопло би се изказал компетентно, но нещо зачезна напоследък....
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 10:44:27
Тука съм , без вода и однемане на температура водната риза или серпентина просто ще прегори или нагърчи . Медта се разкалява а ламарината се пробива. Преди години една циганка ми взе акъла - като стопли боб за ядене в наелонов плик директно на въглените в огъня- боба си вреше без проблем . И всеки знае какво ще стане ако в огъня влезе празна маелонова торбичка .И при котела без вода ще е същото , не дай си боже в него да има останало количество вода което бързо ще стане на пара +взрив . Ти си знаеш но, монтирал съм стари котли самоделки и много ядове после - течове от заварки или от прегаряне , не сметнати киловати , голям разход на дърва , невъзможност за регулиране на температура на котела , опушва котелното поради не добра херметичност на вратичките и неодобен за чистене на пепелта , заради ръжда задръства филтъра често и може да те изненада по всяко време .кое жълтушче да сложа - *xxx*
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 11:04:06
А благодаря ти за отговора, топло, значи ще им кажа да не го палят. Изобщо не смятам да е за постоянно, по принцип мисля или пелети или пиролизан да сложа, но по-нататък, засега още никой не живее там и не ми е потрябвал, но парнаджията го домъкна с едно ремарке с Москвата и вика - докарал съм ти котел, ако не го искаш го режем за старо желязо, то в него има 40 кила бакър... И заразправя няква велика история за шефа на завод 6-ти септември и вилите им с брат му, как той от там го свалил и бил правен за него и т.н., накрая вика дай 600 лв... Аз му се ухилих и викам, ще видим закачи го да видя върши ли работа и така остана, само заврян в комина, оттогава не се е появявал майстора ни пари е взимал нито си е довършил другите неща по тръбите на парното, той си е мъгла страшна...
И сега сви студа и се сетих за котела., понеже мажат...
Снощи минах през бриколаж и купих една газова горелка - калорифер 11 КВ но още не съм я вързал да видя как работи и дали ще върши работа, а и колко ще кара с една бутилка...
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 16:36:46
StefanB Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, а дали знаеш такъв водотръбен котел може ли
> да се ползва БЕЗ ВОДА В ТРЪБИТЕ?
Принципно не трябва да се пали без вода в тръбите,особено ,ако е и самоделка!Аз говоря за купешки от Практикер,някъде около 450 лв.доколкото си спомням.Обаче е 19 киловата и няма нищо общо с водните ризи ,дето са като тендежери отзад и отгоре-това е водотръбен котел!Тука искам да вметна,че ако инсталацията е на един етаж и трябва циркулационна помпа,то тя се свързва на щранга на студената вода т.е.дърпа охладената вода от радиаторите и я бута към тръбите в котела ,особено при този котел. Всякакви изцепки на набедени майстори-параджии ,че помпите издържали на много високи температури са си чиста тъпня!Помпата работи дълго и спокойно при студения щранг,освен това същественото при циркулационните помпи е ,че дали изтласкват/помпят/ или смучат КПД-то/или работата/ им е абсолютно еднакво *yes*
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 17:36:56
:g: Разбирасе че има системи където вързването на помпата на горещата вода е задължително , но в твоя случай си прав . Иначе само на самоделните парна в къщи помпата е само 1 и се слага на връщащата вода , а на професионалните имат главна или шунтова помпа и няколко зонални от главен колектор всички на горещата вода . Друг е въпроса че водата в някой системи преди да влезе в помпата минава през смесителен вентил който е намалил температурата нужна за определена инсталация . *book*
Re: камина с водна риза
20-11-2008 - 17:49:29
И аз имам питане ама кой може да ми отговори , имам клиент който иска водно подово с пиролизен котел , 9 стаи от 3 етажа -всяка стая на отделен кръг и отделно регулиране на температурата . Как да стане това и какво да представлява системата - с какви компоненти . *sos* ... --- ... ... --- ... ... --- ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход