Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бойлер при непостоянен ток?

Публикувано от MEGADRON 
Бойлер при непостоянен ток?
17-11-2008 - 20:20:24
Бойлер при непостоянен ток?

Въпросът ми е следният - токът на вилата е често слаб - когато през почивните дни има повече хора и при включени 7-8 крушки често мигват - токът играе и ме притеснява ако сложа бойлер (60л, 80л) дали нема да изгори или по лошо ...

С крушките проблема съм го решил - купих енергоспестяваши - бели и не премигват, Сега зимата няма много хора и не е толкова зле тока но ...

Каква марка бихте ми препоръчали ?
Re: Бойлер при непостоянен ток?
17-11-2008 - 21:52:13
нема се плашиш, бойлера е яку животно. от ток не се страхува.
Abu
Re: Бойлер при непостоянен ток?
17-11-2008 - 23:01:41
За пет години съм сменил десетина енергоспестяващи крушки и 0 бойлера. Токът ми варира от 130 до 200 волта, като много рядко качва до 240 (меря си го, да ме пита някой защо). Проблеми за бойлера няма, освен че стопля два пъти по-бавно, а самите крушки искат две-три минути докато загреят и после си светят нормално. С обикновените крушки ми е много по-лесно - или светят, или мъждукат в жълто, но горят също толкова често. Подозирам, че някой ден ще ми изпищи релето на бойлера, но нали си има още 4 защити... Най-важно е да имаш работещ възвратен клапан (това е механична част) - другото да не те притеснява.
Re: Бойлер при непостоянен ток?
18-11-2008 - 14:42:07
абе я си купи направо бойлер на американския волтаж smiling smiley smiling smiley 110в smiling smiley
Re: Бойлер при непостоянен ток?
18-11-2008 - 15:25:41
naughty стига ме провокира така .... реално аз не знам колко е слаб тока - не е зле като няма мнооо хора по вилите но доидат ли поже4е хора и се усеща.

кажете марка , модел? 80л или 100л много време ли 6е се нагряват?
Re: Бойлер при непостоянен ток?
18-11-2008 - 16:08:57
avatar
Абе вземи си бойлер на газ най-добре ....
Re: Бойлер при непостоянен ток?
18-11-2008 - 17:44:14
И при мен на село тока е слаб от 170 до 230в,но проблем с бойлера нямам.Наистина е яку животно,по-яко от ЕОН и ЧЕЗ....мамка им.....smiling smiley
Re: Бойлер при непостоянен ток?
18-11-2008 - 19:41:30
бихте ли отбелязали колко са големи вашите бойлери и каква марка са и колко горе долу време отнема да се загреят.


n.nikoloff - мислих го газов ама нещо не ми допада много идеята. Не ми трябва спешно гореща вода. Идеята е като го пусна вечер и сутринта да си шибна едно душче. това е.
Re: Бойлер при непостоянен ток?
18-11-2008 - 21:56:49
колега уточни за какъв тип бойлер питаш , щото имам един авер неговия бойлер събира до 17 бири eye popping smiley *angel* а пък аз имам некъв бойлер Аристон хоризонтален , който нямам идея колко литра е вече...инак в къщата си сложих един 500литров и един 250литров ..ей така за зор заман.... smiling smiley

...така че не е лошо да кажеш какви са ти нуждите от топла вода , от място за монтаж и други такива незначителни неща - за да можем да ти дадем некво инфо smiling smiley
Re: Бойлер при непостоянен ток?
19-11-2008 - 15:01:58
elpigroup ами драснал съм в първият пост "ако сложа бойлер (60л, 80л)" - мисля си за хоризонтален ама май няма да се събере. 60л е малко но пък ще загрява по бързо, 80л или 100л макс. Не ми трябва по голям. Зимата за бързо душче а лятото си мисля да си взема един соларен душ (мислих да пускам тема дори за соларен душ - лятото гледах едни - нелоши - бум на двора и пей сърце)

500литров и един 250литров - то така се действа - и аз обичам максимата "убий мухата със базука" но от голем боилер нямам нужда (основно заради тока)

ето ги тея соларните (някои с впечатления и от тях) [не се отмествам от основната тема - просто тея соларни душчета са и те доста интересни но дали си заслужават ??? [mebelibg.com]]







Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-11-19 15:11 от MEGADRON.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход