Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

beton

Публикувано от anito 
beton
08-11-2008 - 14:15:35
da popitam:na 2 ot staite v ka6ata ,koqto kupih poda e sas staro du6ume.iskam i v tezi stai da nalivam beton.6te moga li da izpolzvam du6umeto kato osnova za betona(kufraj li se kazva6e ili barkam)ili nqma da moga da si napravq tazi ikonomiq,pak i da q napravq kavi sa riskovete za vbade6te.pak i na vsi4ko otgore ka6tata e s ''kara''tavan ,tozi s gredite i nego iskam da go pravq s plo4a.ako ima nqkoi,koito moje da mi razqsni ne6tata po nalivaneto na beton ipraveneto na plo4ata 6te sam n blagodarna.sa6to taka i orintirova4ni ceni.blagodarq vi
Re: beton
08-11-2008 - 16:03:37
Риска е при полагането на бетон върху дюшамето да не издържи "кофража".Трябва да се прецени здравината му и дали отдолу е подпряно с колонки на повече места.Състоянието и качествата на зидарията също са от значение,защото за да легне плочата се подкопават стените най-малко 10 см на вътре и на височина-канал,в които ще влезе бетона за да легне и опре в зида.Ако всичко това е задоволително се предприема поставяне на армировка и то доста по-усилена от стандартната армировъчна мрежа-диагонално усилване в близост до ъглите, за да се хванат съседните страни и през средата с рифелно желязо,като краищата лежат в канала на стените.Значи веднъж имаме армировъчна мрежа на квадрати и отгоре диагонално усилване с метални пръти по ъглите и в средата.По безопастно би било ръчното полагане на бетона.Като ,че ли няма друго! Поздрави!
Re: beton
15-11-2008 - 11:51:33
благодаря,а може лИ някой да ме светне по вапроса с тавана? *book*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход