Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Питане за къща с гредоред

Публикувано от u6atiq_gz 
Питане за къща с гредоред
19-03-2016 - 01:50:21
От много време следя форума и чета с интерес повечето теми и ето,че дойде момент да се включа вече по-активно.Та да си дойдем на думата и на въпросите,който ми се въртят от мн време в главата.Ще правя основен ремонт на къща в Шумен в един от кварталите на града.Къщата е строена 1939 година,построена е върху скален терен и е строена 3 години,тухлена зидария с тухли единички,каменна основа,гредоред между избата и първия етаж (гредореда е само на половината куща- спалните),гредоред е и между първия етаж и подпокривното пространство на цялата къща.По мой преценки и наблюдения видимо няма пукнатини и улягания,много е здрава и откакто се помня вече 30 години не е мръднала и не са и правени ремонти освен лек ремонт на покрива(покрива не тече).Разбира се преди всичко ще повикам инжинер конструктор който да направи оглед и да изкаже компетентно менение.Къщата ще се обитава целогодишно.Основен ремонт разбирам под:смяна на цялата дограма на къщата(вече я смених с 5 камерна КМГ стъкло К ),изцяло нова ел.инсталация съобразена с всички изисквания,защото в момента инсталацията е с по един контакт в стая,изцяло наново ВиК(до момента съм сменил само водомера с нов),разкриване на покрива и махане накаратавана,където е нужно смяна на греди,полагане на дъсчена обшивка,мембрана и пренареждане на целия покрив.Смяна на олуци-колебая се какви и се надявам на съвети относно всичко за отводняването на покрива.И дойде ред на най-нерешимия за мен въпрос...та гредореда между избата и първия етаж е видимо здрав няма изгнили и пропаднали греди,не мога да преценя дали има изметнати и дали има примерно живот още 20-30 години в него.Когато се ходи или се мести нещо тежко(изнасяне на мебели) има вибрации и незнам дали това е нормално и допустимо.Обичам много дървото и всичко автентично и съм пред голяма дилема какво да правя с гредореда,дали да се укрепи,как да се укрепи,дали е икономически изгодно?Въпросите са много,също така стои и проблема с топлоизолацията.В момента над гредореда има сгурия и дюшеме.Идеята ми е дали да укрепя гредореда и до някаква степен да намаля вибрациите защото ме дразнят,да разкрия дюшемето,да импрегнирам всички греди,отгоре вата и да затворя с ново дюшеме или да съборя гредореда да лея вертикални колони и плоча сметната разбира се от конструктор.Плочата ще е с по лоши изолационни качества от гредореда и ще трябва да се прави изолация.От друга страна ще зъздрави конструкцията.....незнам пред голяма дилема съм.Не обичам полвинчати изпълнения и всичко трябва да се направи както му е реда,посъветваите ме какво да правя и разбира се кое е най-икономически ефективно и практично.Прилагам и снимки за съжаление с лошо качество от телефон,но тези дни ще нащтракам нови и ще ги публикувам.

[lampata.snimka.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2016-03-19 02:09 от u6atiq_gz.
Re: Питане за къща с гредоред
20-03-2016 - 11:58:41
Гредореда ти е перфектен не го разваляй, отлей си отгоре плоча с полистиролбетон и продължавай нататък.
Re: Питане за къща с гредоред
21-03-2016 - 14:52:19
Здравейте,

Ако все пак ви потрябват качествени и сухи греди, на мен ми останаха от смяната на моя гредоред.

Ето тук: [forum.imoti.net]
Re: Питане за къща с гредоред
11-04-2016 - 12:49:08
Как мога да реша проблема с вибрацията или поне да ги понамаля?
Re: Питане за къща с гредоред
20-08-2016 - 18:29:22
Висококачествено дълбочинно импрегниране в автоклавна система вакуум налягане с качествени импрегниращи материали.
Размери на подреденият материал: 1x1x6 м.
Цена: 120лв/м3 без ДДС.
Тел. 0887 648830
Re: Питане за къща с гредоред
14-03-2019 - 09:25:51
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход