Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

vatre6na ili van6na izolaciq

Публикувано от anito 
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
04-12-2008 - 19:45:47
Фло, да разбирам ли че всеки който прави вътрешна изолация трябва да изолира дори преградните(вътрешни) стени и таваните? Много материял и много труд ако е така.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
04-12-2008 - 22:32:09
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Вече загубих ентусиазъм да доказвам,че според
> графиката на температурно разпределение на зида
> външната ТИ дава само 3/три/градуса енергийна
> икономия.

Ти да я беше показал най-сетне тази графика, че всички загубихме ентусиазъм.
Пръв ще почепя. *beer*
Don
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 14:24:45
фло,

и на мене ми е интересно каква графика имаш предвид.
Според мен е неправдоподобно да се твърди 3 градуса
икономия по простата причина, че никой сериозен
литературен източник няма да каже подобно нещо.

Характеристиките на една стена се определят чрез коефициента за
топлопреминаване и неговата мерна едниница не е градуси.

Та тези 3 градуса висят във въздуха без никаква аргументация.


А иначе по темата - твърдо външна изолация. Вътрешната се ползва
само в извънредни случаи като например при сгради, които са
паметници на културата и фасадата им не може да се пипа.

При вътрешната топлоизолация остава нерешен въпросът с
топлинните мостове и от там - евентуално влага и мухъл по ъглите.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 14:40:42
Изолация от всякъде, 100%
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 14:59:29
mtodorov Написал:
. Давам пример .. Външна
> температура -16 градуса вътре няма врати между
> помещенията и не се топли, изолацията ми е 10 см
> вътре не пада под нула .. разлика 16 градуса и
> повече между външна и вътрешна температура.


Уважаеми,примера ти показва,че не ти е изолирана къщата въобще!Ако беше изолирана и без да я топлиш ,трябваше при -16 гр.външна температура в къщата ти да е +12 градуса -без отопление.За термодинамиката и конкретно за топлотехниката +12градуса е огромна енергия и тя идва постоянно от земята и през добре изолираните основи затопля конструкцията.Този номер е залегнал основно в пасивните къщи,нискоенергийните къщи и има едно понятие наречено норвежка къща.Това ,което коментираме тука -вътре или вънка ТИ е за заварена ситуация-вече направена къща.При проектирането и изпълнението нещата започват от дълбоки основи и здрава изолация от кота на замръзващия слой нагоре --25 см. ,или от -200см или -150 см до -25 или -20 бетонните основи служат за топлообменник,нагоре колоните са вътрешни или вписани в зида,топлоизолацията е основно в средата на зидарията и вътрешна по северните страни,където няма и прозорци.Това е пиниза *yes*
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 15:16:50
Фло ти не си наред Моята къща е изолирана още от подложния бетон след това основите после стените и накрая покрива от всякъде с 10 см изолация даже покрива с 13. По твоята логика 99.99 процена от сградите в България не са изолирани въобще. Мазата ми е вкопана 1.50 под земята и от кота-1.50 съм сложил също 10 см изолация. Който може да ми даде пример за така изолирана сграда правена с цел печалба каквито са повечето да дойде да ми се обади. Когато слагах изолция фирмата която ми я прави и е една от най добрите във Варна до този момент не беше слагала 10 см изолация.... Плюс това не съм казал че е точно колко е била температурата при минус 16 навън не съм я мерил само споделям факта че водата вътре оставена в едни кофи не замръзна. Освен това предната зима не бях зашълнил пролуките под двете входни врати и от там се проветряваще. Фло интересно ми е според теб как трябва да се изолира една сграда за да е наистина изолирана и тази теория която развиваш при минус 16 външна +12 вътрешна температура за мен е нереална. Това означава че сградата не трябва да има прозорци.
Don
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 15:48:25
Quote

примера ти показва,че не ти е изолирана къщата въобще!Ако беше изолирана и без да я топлиш ,трябваше при -16 гр.външна температура в къщата ти да е +12 градуса -без отопление.За термодинамиката и конкретно за топлотехниката +12градуса е огромна енергия и тя идва постоянно от земята и през добре изолираните основи затопля конструкцията.

фло, ти нямаш и най-малка представа за нещата, които говориш.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 16:04:24
: mtodorov : По твоята логика 99.99 процена от сградите в България не са изолирани въобще. Мазата ми е вкопана 1.50 под земята и от кота-1.50 съм сложил също 10 см изолация

Така е,като за стотните няма да споря! Трябвало е да сложиш изолацията по-нагоре на -20 см. за да ползваш геотермалната енергия,а като почнеш да се отопляваш и гориш като за световно ще видиш дали аз не съм наред или ти!
Фло интересно ми е според теб как трябва да се изолира една сграда за да е наистина изолирана и тази теория която развиваш при минус 16 външна +12 вътрешна температура за мен е нереална. Това означава че сградата не трябва да има прозорци.

Това не е моя теория, а практика при пасивните кащи ,нискоенергийните къщи и както споменах вече норвежката къща!
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 16:29:42
Къщата е с добро изложение и само като напече слънце вътре става 20 градуса без отопление..... това с изолация от - 20 см звучи интересно не споря но не съм го направил и вече е малко късно. Но въпреки всичко и това което е сложено не е зле особено на общия фон в нашата родина.
LKK
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
05-12-2008 - 17:11:59
фло Написал:
-------------------------------------------------------

> Уважаеми,примера ти показва,че не ти е изолирана
> къщата въобще!Ако беше изолирана и без да я топлиш
> ,трябваше при -16 гр.външна температура в къщата
> ти да е +12 градуса -без отопление.За
> термодинамиката и конкретно за топлотехниката
> +12градуса е огромна енергия и тя идва постоянно
> от земята и през добре изолираните основи затопля
> конструкцията.Този номер е залегнал основно в
> пасивните къщи,нискоенергийните къщи и има едно
> понятие наречено норвежка къща.Това ,което
> коментираме тука -вътре или вънка ТИ е за заварена
> ситуация-вече направена къща.При проектирането и
> изпълнението нещата започват от дълбоки основи и
> здрава изолация от кота на замръзващия слой нагоре
> --25 см. ,или от -200см или -150 см до -25 или -20
> бетонните основи служат за топлообменник,нагоре
> колоните са вътрешни или вписани в
> зида,топлоизолацията е основно в средата на
> зидарията и вътрешна по северните страни,където
> няма и прозорци.Това е пиниза

Фло, понеже явно си залитнал по пасивните къщи искам да те открехна, че най-пасивни са изцяло вкопаните в земята конструкции. Тях нито трябва да ги топлиш зимъска, нито да ги охлаждаш лете. Абе нещо като партизанска землянка. *book* *book* *book*
А ако се съберете в такова чудо повече хора на квадратен метър може и горещо да Ви стане от дихание и ....

Аз лично няма да чакам да видя външноизолирани Лувъра или Колизеума, а ще заложа ТИ отвънка, след това ще я застраховам срещу природни бедствия и ще чакам градушката да я очука. :] :] :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход