Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

vatre6na ili van6na izolaciq

Публикувано от anito 
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
10-11-2008 - 20:07:04
А,.. Яворе, ти се появи *beer*
Къде се губиш??? Трябваш ми именно по темата с пасивни къщи. Имам няколко проекта и ще се радвам да споделиш опит. Дай някакви координати на ЛС *beer*
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
11-11-2008 - 17:16:54
имаш лс smiling smiley
ще ти подготвя и диск със снимки smiling smiley
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
11-11-2008 - 18:39:01
Петър не съм много съгласен с теб.При двойния зид е по тежко с една зидария.От вътрешна страна и в двата случая правим едно и също нещо.От вън също.И в двата варианта имам полагане на мазилка и боя.Да може би малко по голяма тежест на външната изолация заради мрежата и дюбелите.Но във вариянта двоен зид имам зидане на две стени - материали и труд двойно.А да неговорим ,че отвън над обикновенната мазилка сигурно ще ми се прииска и минерлна и то ще стане латно.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
11-11-2008 - 21:45:15
Яворан, тука говориме за монолитното строителство. В Канада то не е дървено-картонено а метална конструкция с бетони плочи, и бетони шахти за асансьорите и все пак стените и таваните са двойни за полагане на кабели, тръби и пр., та там се полага и изолацията.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
12-11-2008 - 08:22:29
bibise Написал:
-------------------------------------------------------
Но във вариянта
> двоен зид имам зидане на две стени - материали и
> труд двойно
.А да неговорим ,че отвън над
> обикновенната мазилка сигурно ще ми се прииска и
> минерлна и то ще стане латно.


Това твърдение е най-голямата и масова заблуда в стоителството!Толкова е разпространена ,че трудно можеш да намериш зидар в днешно време да ти изпълни тъй-наречения трислоен зид с обикновени четворки и от там и и практиката да се слага топлоизолация отвън на зида,сякаш страната се намира в тропиците
*book*
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
12-11-2008 - 14:54:58
Фло,
Кога да очакваме отговори на въпроса в заглавието по твоя нов статистически метод?
Вече са "докладвани" ок. 30 обекта от "белите страни".
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
12-11-2008 - 17:21:56
Don Balon, нямам идея как се строи в Канада. Затова писах "американско строителство", имайки предвид Щатите smiling smiley
По повод на двойната стена, сандвич зид или както там го дефинирате, от личен опит мога смело да твърдя че е голям х..й (ще прощавате за израза smiling smiley)
Къщата ми в София я построих преди 5 години с такива стени (12 тухла/ 10 вата / 25 тухла) и никак не съм доволен. Нито като технология, нито като здравина, нито като чудни термомостове при контакт с бетоновите елементи и детайли около прозорци... Не съм фен, но в края на краищата не е задължително да се радваме на един и същи филм smiling smiley))



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-11-12 17:22 от yavorand.
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
12-11-2008 - 19:23:18
Яворе,
Просто приветствия (извън темата). Не се мяркаш често. smiling smiley
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
12-11-2008 - 20:21:29
Я да си кажа и аз лаишкото мнение. Мисля че основният фактор, с който трябва да съобразим изолацията е с какво ще отопляваме. Ако е с "пикливи" климатици/ток мисля е по-добре изолацията да е вътрешна. Че стоплиш зидовете скоро, дааа. Ако се топли на парно, би имало нещо там - акумулиращ ефект. А за тавани (не подпокривно пространство, а тавана на помещението) коя е най-добрата изолация? Отдолу или отгоре?
Ха, сега! *xxx*
Re: vatre6na ili van6na izolaciq
13-11-2008 - 00:52:30
yavorand Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon, нямам идея как се строи в Канада.
> Затова писах "американско строителство", имайки
> предвид Щатите
> По повод на двойната стена, сандвич зид или както
> там го дефинирате, от личен опит мога смело да
> твърдя че е голям х..й (ще прощавате за израза )
> Къщата ми в София я построих преди 5 години с
> такива стени (12 тухла/ 10 вата / 25 тухла) и
> никак не съм доволен. Нито като технология, нито
> като здравина, нито като чудни термомостове при
> контакт с бетоновите елементи и детайли около
> прозорци... Не съм фен, но в края на краищата не е
> задължително да се радваме на един и същи филм ))
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 11/12/08
> 05:22PM от yavorand.


Не знам, нещо не си направил както трябва. Мамка му и мечка, тука новите високоетажни сгради дори нямат външни стени от тухли, всичко е стъкло. Как се изолира, как се отоплява, хич хабер си нямам. Според мене ако човек не иска да губи жилищна площ, слага външна изолация, но по-добрия вариянт е вентилируема фасада. Аз не бих рискувал със стиропор или вата и само 2см. мазилка. Просто ще направя всичко възможно да предпазя изолацията от атмосферните влияния.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход